Ось так зовсім скоро виглядатимуть бердичівські школи: невпинно минає літо, закінчуються канікули і навчальні заклади знову заживуть своїм особливим життям – в осяганні наук і у таких жаданих перервах, у буднях і святах, у куванні нових здобутків. А поки що… Поки що – щорічна серпнева педагогічна конференція. Традиційно – у нетрадиційній формі, зі святково вбраними педагогами та вітаннями від почесних гостей.
На цьогорічній конференції бердичівські педагоги не лише милувалися талантами своїх учнів, приймали святкові вітання та отримували нагороди за досягнення і здобутки в освітянській галузі. Вони підводили підсумки навчального року, що минув, та визначалися із завданнями на 2016-2017-й. У першу чергу, зійшлися на тому, що кожен із закладів у Бердичеві – дитсадки, школи, позашкілля – встиг сформувати свій власний імідж, базований на численних напрацюваннях та перемогах. Успіхи, звісно, були різного масштабу, але кожен із них засвідчив копітку й ефективну роботу як дітей, так і їхніх наставників.
У Бердичеві готують навчальні заклади до так званої інклюзивної освіти. У всьому світі, інформують фахівці, одним із першочергових завдань, що стоять перед педагогами, є навчання дітей з особливими освітніми потребами, і у місті активно долучилися до втілення цих завдань у життя.
2016-й рік в Україні був оголошений Міносвіти роком англійської мови. Говорити про необхідність володіння іноземними мовами у нинішній час, думається, зайве, і на конференції, серед іншого, встигли підсумувати виконання відповідної Програми у бердичівських школах та намітити те, що ще потрібно зробити. Як про один із напрямків, згадали і про мовні табори.
Навчання саме по собі тісно пов’язане із вихованням, нагадують бердичівські освітяни, і однією із головних його складових слугує складова національно-патріотична. Український Уряд розробив спеціальну Концепцію національно-патріотичного виховання, інформують педагоги, і у бердичівських навчальних закладах працювали на реалізацію цієї концепції.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК