Новонароджена дівчинка, яку 25 серпня залишили на стільцях під одним із кабінетів міської поліклініки, незабаром, як і усі новонароджені, матиме перший документ – Свідоцтво про народження. Дитину зареєструють у Бердичівському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану, вписавши у документ ім’я, по батькові та прізвище. Наразі маля знаходиться у дитячому відділенні Бердичівської міської лікарні. Тут, кажуть, вона не обділена увагою, теплом, вистачає у неї одягу та їжі, бо небайдужі люди полюбили й жалують дівчинку усім своїм серцем. А кілька сімейних пар уже навіть серйозно думають над тим, щоб удочерити. У дитячому відділення дитині ще недовго бути – її долю вирішує Служба у справах дітей. «Тож коли дівчинка, нарешті, потрапить у сім’ю і буде мати, як усі щасливі малята, маму й тата?» - ці та інші запитання адресуємо начальнику Служби у справах дітей Світлані Василівській.
Але якщо людина або подружня пара виявила бажання прийняти у сім’ю дитину, то, насправді, все не так швидко здійснити: існує ряд процедур і правил, які слід дотримуватись, аби стати на облік кандидатів в усиновлювачі.
Підібрати дитину родинам допомагають фахівці Служби у справах дітей. Після того, як особа чи подружжя знайшли свою дитину, йде процедура усиновлення, рішенням суду. Та проблема в тому, каже Світлана, що багато потенційних батьків чекають саме на новонароджену дитину, а таких дуже мало. На первинному обліку Служби у справах дітей нині перебуває 25 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, починаючи із 3-хлітнього віку (ці діти теж чекають на своїх маму і тата); 97 дітей насьогодні знаходяться під опікою, а у 7-ми прийомних сім’ях виховується 12 дітей. Чимало подружніх пар, прийнявши дитину у родину, стають справді щасливими батьками, а сім’ї їх, з Божої ласки, тільки збільшуються! 30 вересня, у день Віри, Надії й Любові, в Україні відзначатимемо День усиновлення.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК