Одна поперед одної звичну патріархальність обласного геріатричного пансіонату у Бердичеві розірвали сирени: на територію закладу неслися пожежні «ЗІЛи» та «КАМАЗи», а за ними – карети «швидкої». Внаслідок неналежного утримання та експлуатації газового обладнання вибухнула суміш у котельні: частина приміщення обвалилася, травмувавши одних та накривши під завалами інших. До того ж в одній з палат пансіонату спалахнув вогонь…
Так стартував 2-й (практичний) етап всеукраїнського семінару за участі сил та засобів підрозділів бердичівського й житомирського гарнізонів цивільного захисту, місцевих спеціалізованих служб цивільного захисту, а також персоналу та пацієнтів геріатричного пансіонату. У ролі головних спостерігачів – начальники медичних служб та медико-санітарних частин усіх обласних управлінь ДСНС України. Чому головних? Тому що поруч із завданням відпрацювати злагодженість у ліквідації надзвичайної ситуації, учасники навчань повинні були відточити усі необхідні вміння та навички в евакуації людей та наданні тим невідкладної допомоги. Зрозуміло, фахово та якісно.
Після того, як повідомлення про вибух та пожежу у пансіонаті обійшло усі відповідні служби – від місцевої «101» та оператора міської служби інформації та допомоги населенню до керівництва міста, відділу з питань НС та, зрештою, до диспетчера ДПРЧ-9 та обласного координаційного центру ДСНС України – про подію оповістили усі місцеві аварійні служби – газу, РЕМ, Теплоенерго, Водоканалу, а також медиків, поліцію тощо.
Із низу йшов дим, зверху волали про допомогу, під завалами потребували негайного звільнення фахівці з обслуговування газового обладнання. З головного корпусу евакуювали усіх, крім тих, кого заблокував вогонь. Організували розвідку пожежі, перевірили чи відключене енергопостачання. А тим часом був утворений оперативний штаб, призначений відповільний за безпеку праці, облаштований КПП та організована зустріч прибуваючих підрозділів.
Евакуйованих підопічних доставили до найближчого безпечного пункту тимчасового розміщення. Розгорнув свою роботу і пункт надання першої медичної допомоги. Своє завдання (розбирання будівельних конструкцій та ряд інженерних робіт) отримали екіпажі автокрана та вантажівки.
На все про все організатори виділили учасникам одну годину. По завершенні навчань – традиційна нарада, на якій детально розбиратимуть хід усіх етапів ліквідації пожежі та рятування людей.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК