
Сільських учителів з Бердичівського району відзначили на рівні Верховної Ради України. Такі грамоти з нагоди нещодавнього свята Дня учителя перед початком десятої чергової сесії Бердичівської районної ради педагогам вручив народний депутат Олександр Ревега.
"На День вчителя я був на робочому місці, у Верховній Раді. Але сьогодні я приїхав особисто привітати вчителів і подякувати їм за знання, які вони дають дітям у непростих умовах", – зазначив депутат.
Далі почалася робота районних народних обранців.
Управління фінансів підготувало пропозиції щодо змін до бюджету на 2016 рік. Так, пропонувалося збільшити дохідну частину бюджету на суму 2 млн 327 тис. 336 грн, у тому числі джерелом даного фінансування є передбачена субвенція з обласного бюджету в сумі 45 тис. грн за сприяння Радикальної партії. Однак внесені деякі корективи.
За словами голови РДА Едуарда Томашевського, внесення пропозицій і голосування з питання внесення змін до бюджету було проведене з порушенням регламенту. Пропозиція райдержадміністрації, внесена першою, не була поставлена на голосування. Її замінили пропозицією бюджетної комісії. У цьому РДА вбачає порушення регламенту проведення сесії. Голова районної ради Максим Самчик пообіцяв розглянути це на регламентній комісії, однак він не вважає це суттєвим порушенням. Тому депутати голосували за зміни, прийняті бюджетною комісією. Іншими словами, частина депутатів, які входять до цієї комісії, "сказали, як жити треба у районі" самій райдержадміністрації. Однак з народних обранців району це нікого особливо і не засмутило.
Щодо фінансування харчування дітей у школах району, то реально на це треба близько 400 тисяч, та виділять поки лише 200.
Максим Самчик говорить: "Пропонувалось 300 тисяч, буде 200. Ми із сільськими бюджетами забезпечимо цю потребу".
"При потребі в 400 тисяч з копійками ми виділяємо 200 тисяч. Мене цікавить, де ми братимемо кошти, якщо виникне проблема? Чи ми впевнені у сільських бюджетах?" – питає депутат Софія Томашевська.
На це голова районної ради Самчик відповідає: "Є усна домовленість про забезпечення цієї потреби з головами сільських рад і з підприємцями. У разі, якщо не надійдуть кошти від сільрад, виділятимемо кошти з районного бюджету. До жовтня-листопада коштів має вистачити".
Наступного разу на сесії депутати хочуть бачити, за рахунок чого покриватиметься сума, котрої не вистачає на папері, чи готові бюджети сільрад до цього.
А ще наступної сесії на всіх районних депутатів може чекати сюрприз: апробація системи голосування "Рада". Спробувати можна безкоштовно, а от придбати таку цяцьку з пультами для кожного, хто голосує, – приблизно за 70 тис. грн.
Фото: Віталій Сінєльніков
Автор: Софія Юшковська
Матеріал сайту: http://zhitomir.today/