І сніг на зеленому листі, і листя на білому снігу – таке видовище можна побачити, коли ще не наступила календарна зима, а увірвалась, як завжди восени, раптово й несподівано. Добу мело й сипало біле диво – і ось, результат: випала місячна норма опадів! Комунальні служби міста, каже заступник міського голови Сергій Онофрійчук, були готові до роботи: підлаштована техніка, заготовлено достатньо пального й піскосуміші.
Снігоприбиральну техніку, згідно графіку робіт, насамперед було направлено на центральні вулиці міста, аби дати безперешкодний рух автобусам та громадському транспорту.
На завтра планують розчищення прилеглих до центральних та другорядних вулиць, адже, за словами Сергія Петровича, за один день чи за кілька годин усього не зробити: люди, дві ночі працюючи, виснажені, та й технічний парк далеко не новий, просить поновлення.
Власникам приватних магазинів та установ, а також мешканцям ОСББ радять наполегливіше доглядати за прилеглими територіями, не чекати – брати до рук лопати, або ж укласти угоди з підприємствами, які мають снігоприбиральну техніку.
Після вихідних бердичівляни відчули проблеми із рухом автобусів, особливо віддалених рейсів. Так, певні труднощі спіткали на дорогах водіїв та пасажирів 4-го, 7-го, 14-го, 9-го маршрутів.
«Чи побачили і чи відчули люди роботу комунальних служб міста?» - запитуємо у зустрічних перехожих. Їх думки – суб’єктивні та різні.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Володимир Чайковський
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Снігопад в середині листопада – явище, яке трапляється не часто. Востаннє у нашому місті зима розпочиналась так рано 17 років тому. Безліч незручностей принесла дводенна хурделиця для містян. А для працівників комунальної сфери – кілька важких та напружених днів і ночей. Нині кожен може дати оцінку, що і як зроблено. Самі ж комунальники зазначають, що працювали, виходячи з фінансових і технічних можливостей, та зробили все, що могли.
До зими комунальні служби міста готувались заздалегідь. Була підготовлена техніка, придбана піскосуміш. У п'ятницю, 11 листопада, пройшла оперативна нарада за участі керівників комунальних підприємств міста, приватних структур, які долучилися до прибирання снігу. В боротьбу з негодою комунальники включились ще з ночі 13 листопада. Працювали весь день і в неділю. У ніч на 14 листопада, приступили до роботи о 01.00. Важка робота продовжилась й в наступні дні.
«На жаль, усунути наслідки негоди було непросто. Цьому є кілька причин. В першу чергу, перепади температури, які сприяли утворенню товстого шару льоду на проїжджих шляхах, тротуарі, який прибрати складно. Якби у нас було краще забезпечення технікою, то ситуація склалась інша. Маємо те, що маємо», - зазначив заступник міського голови Сергій Онофрійчук.
Загалом, для розчистки снігу було задіяно 23 одиниці техніки: 14 з них – комунальна, 9 – приватна. У міській раді вдячні підприємствам, які допомагали боротися з негодою та надали свою техніку для роботи. А це: ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес"», ТОВ «Бердичівський пивоварний завод», ТОВ «Бердичівська солодова компанія», Бердичівське управління експлуатації газового господарства, Бердичівський РЕМ, ТОВ «Нове тисячоліття», «ПП БФ "Золотий ключ"». ТОВ «ІНКО-ФУД Україна», підприємець Сергій Гладун допомогли з пальним, що пришвидшило прибирання. Загалом, силами небайдужих підприємств і підприємців було здійснено значний прорив у приватному секторі міста. Суттєву допомогу надав народний депутат України Олександр Ревега. Не пасли задніх й деякі місцеві депутати, зокрема, від фракції «Патріотичної партії України».
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (18 ноября 2016 20:58)
У посиленому режимі на центральних вулицях міста продовжує працювати «Бердичівкомунсервіс». Підприємству не вистачає техніки, і негода це довела, адже та, що є, неефективна та енергозатратна. «Перш ніж вимагати, потрібно дати. Місту необхідно кардинально змінити підхід до житлово-комунальної галузі в плані технічного забезпечення. На одному людському факторі далеко не зайдемо. Ми й так відстаємо від ряду міст. Працювати одними віниками не можна. Весь цивілізований світ автоматизує роботи. Крім того, вони мають бути більш оплачувані», - зазначив Сергій Онофрійчук. Так, місту конче необхідно придбати нові КДМ (комбіновані дорожні машини). У нас є їх тільки дві, при потребі шести автомобілів. Не завадять також і нові екскаватори, грейдери Тому, при формуванні бюджету на 2017 рік, обов’язково ставитиметься питання про придбання нової техніки. Для прикладу, найдешевший грейдер нині коштує близько 3-4 млн. грн.
Непростою є ситуація з двірниками. Працюють 20 чоловік, а місту необхідно 120 таких робітників. До того ж, їх заробітна плата залишає бажати кращого. Вимагати від цих людей, щоб вони працювали цілодобово – як мінімум непорядно і неправильно.
Сергій Онофрійчук звертається до усіх голів ОСББ з проханням навести лад поряд зі своїми будинками і пам’ятати й надалі, що розчищення від снігу входить до їх обов'язків. Аналогічне звернення й до підприємців міста. «Підтримуйте належні умови поряд зі своїми об’єктами. Не чекайте, що хтось прийде і зробить усе за вас. Звертаюсь до мешканців: в такі моменти, як ніколи, ми показуємо наше істинне обличчя. Наш патріотизм, любов до міста підкріплюються конкретними справами, а не лише, коли говоримо красиві слова, чи співаємо Гімн. Якщо шлях до вашого будинку заметений, не чекайте, що прийде двірник чи комунальники та розчистять його. Візьміть лопату, зорганізуйтесь з сусідами та приберіть. Якщо ви мешкаєте в приватному секторі, розчистіть тротуар, що межує з вашим подвір'ям. Коли кожен так робитиме, то повірте, ситуація буде значно кращою», - зазначив Сергій Онофрійчук.
Бути обережними з бурульками просить бердичівлян заступник мера. «Прошу мешканців негайно повідомляти про появу небезпечних наростів за телефоном 15-05, щоб працівники негайно виїхали з відповідною технікою та ліквідували їх», - звернувся Сергій Онофрійчук.
Подякував за роботу комунальникам у критичні дні міський голова Василь Мазур: «За тієї техніки та людських ресурсів зроблено було все можливе, але потрібно враховувати кількість снігу. Керівник підприємства «ночував на дорозі», і ми разом з ним. Дякую людям за виконану роботу у надзвичайних умовах».