Запах кави, ігристе вино, романтика танцю, красиві люди навколо і чи не найромантичніша мова у світі – у самісінькому центрі Бердичева все нагадувало Францію. Воно і не дивно: свої перші п’ять років відзначали у торговельному центрі «Галерея Бальзака». Відзначали за присутності почесних гостей – президента компанії «Бетен», інвестора «Бальзак інвестиції» Жана Роша, міського голови Бердичева Василя Мазура та головної окраси дійства Ізабель Дюмон – Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні.
Вона щаслива бути у Бердичеві – місті, що подарувало світу видатних Джозефа Конрада, Дер Ністера, Василя Гроссмана, Володимира Горовиця, зазначила пані Ізабель. Місті, що гостинно відчинило двері її славетному землякові – видатному романісту, автору «Людської комедії» Оноре де Бальзаку. І вірить у те, що маленькі та юні учасники ювілейного дійства, усі бердичівляни у стінах галереї й надалі відкриватимуть для себе Францію.
Свого часу із проханням виділити його компанії невеличку ділянку у Бердичеві звернувся француз Жан Рош, пригадує міський голова Василь Мазур. А чому б панові Жану не взятися за щось більш грандіозне, запитав тоді у відповідь. І сьогодні він має переконання, що президент «Бетен» продовжить прикрашати Бердичів новими проектами.
Уперше він побачив Бердичів у далекому 93-му, розповідає сам Жан Рош: тоді, каже, навіть не міг уявити, що його знайомство з містом народить таке дітище, якому він на 5 років влаштує чудове свято.
Сьогодні «Галерея Бальзака» дає робочі місцям близько трьомстам городянам, інформував президент «Бетен», у ній працюють близько 40 підприємств й організацій. Залишається ще заповнити два рівня, але із цим завданням, не сумнівається, вони впораються. Зупинятися на тому, що вже мають, не збираються.
У новоствореному центрі, сподівається Жан Рош, кожен із бердичівлян знайде щось для себе – що малий та юний, що дорослий. А сам Бердичів вчергове підтвердить свій позитивний імідж – імідж міста, в якому люблять Францію, в якому взагалі знаються на культурі, в якому талановита й творча молодь.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Володимир Чайковський
ТРК ВІК