На шпальтах газети Бердичівський погляд восени розповідали про історію члена громадської організації «Спілка підприємців Бердичівщини» Володимира Морозова. Нагадаємо, що йому безпідставно, за неофіційною вказівкою деяких посадових осіб Житомирської обласної ради, було анульовано дозвіл на викиди, пов'язаний із виготовленням деревного вугілля. Дозвіл анулювало Управління екології та природніх ресурсів Житомирської ОДА без будь-яких на то причин. Їм було не цікаво, що підприємець має повний пакет необхідних дозвільних документів та лабораторних досліджень.
Щоб підтримати та захистити свого колегу, миттєво на ситуацію відреагували члени Спілки підприємців Бердичівщини. Вони взяли участь у масовому мітингу під стінами Житомирської обласної ради, вимагаючи припинити тиск на підприємців, які працюють легально. Була створена робоча група, яка розглядала питання незаконного тиску на підприємців, що займаються виробництвом деревного вугілля.
Спілка підприємців, до якої входить Володимир Морозов, надала йому потужну юридичну підтримку та консультації. Юристом було подано відповідний позов до Житомирського окружного суду про визнання незаконним та скасування рішення Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації про анулювання дозволу на викиди.
У свою чергу, розуміючи незаконність свого рішення, представник Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації з'явився лише на четверте судове засідання. Представником Відповідача не було подано жодних доказів, які б підтверджували, що дійсно скасування дозволу є правомірним. Та, незважаючи на це, суд став на сторону державного органу, який діяв незаконно, і суддя (до речі молодий чоловік 29 років), ігноруючи принцип законності та верховенства права, керуючись нормами підзаконних актів замість законів, відмовив в задоволенні позовних вимог Морозову Володимиру (ось вам і суддівська реформа).
Юристами відразу ж було подано апеляційну скаргу. 20 грудня 2016 року відбулось засідання Житомирського апеляційного адміністративного суду. Колегією суддів було уважно вивчено матеріали справи та подані документи. Вони з’ясували, що Управлінням екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації не було надано суду жодних доказів щодо правомірності анулювання дозволу. Суд також зазначив, що дані незаконні дії посадових осіб Управління екології та природних ресурсів ЖОДА щодо незаконного скасування дозволу носять ознаки кримінального злочину. Після коротких судових дебатів, колегія суддів пішла до нарадчої кімнати. Через півгодини суд оголосив своє рішення – задовольнити апеляційну скаргу Морозова, визнати незаконним та скасувати рішення Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації про анулювання дозволу на викиди, поновити дозвіл.
Аргументуючи своє рішення, колегія суддів пояснила, що рішення судді першої інстанції є відверто незаконним. Дії свого колеги судді відмовились коментувати. Більш того, головуючий суддя повідомила, що, вивчивши судову практику у подібних справах, що розглядалися на теренах України, лише в Житомирській області державні органи грубо порушують закон і діють за межами своїх повноважень.
Отож підсумовуємо: завдяки спільним діям ГО «Спілка підприємців Бердичівщини» Морозов Володимир відстояв право чесно працювати. Недарма народна мудрість каже: «Наша сила – в єдності».
Матеріал сайту: http://berdpo.info/