Той, хто уважно слідкує за новинами, знає, що Україну охопила епідемія грипу та ГРВІ, яка не обійшла і Житомирську область. Власне, безпосередньо у обласному центрі епідеміологічний поріг вже перевищено, внаслідок чого тут було зупинено навчальний процес в усіх школах, які у період з 19 про 22 грудня закрилися на карантин. Є інформація, що карантин у школах продовжать до 30 грудня, щоб не наражати дітей на небезпеку. Аналогічна ситуація і в деяких райцентрах області. У місті Бердичеві в деяких навчальних закладах у класах теж відсутня значна кількість дітей, але яка загальна ситуація зі станом захворюваності? З цим питанням кореспондент газети "Бердичів Діловий" звернувся до головного лікаря Центральної міської лікарні Лариси Бабікової.
Головний лікар міста Бердичева повідомила, що починаючи з 1 грудня постійно проводиться моніторинг на гострі вірусні інфекції і грип, відслідковується кількість викликів по амбулаторіях і в поліклініках серед дорослого та дитячого населення і кількість пацієнтів, які госпіталізовані у відділення лікарні. На жаль, щотижнево кількість викликів лікарів збільшується на 125-130 викликів. За останній тиждень було зафіксовано 689 викликів (переважна більшість серед хворих – діти), госпіталізовано 52 людини, з них діти та підлітки – 40, дорослі – 12.
«Це, можливо, добре, що люди дивляться телебачення, читають новини в Інтернеті, знайомляться з наслідками, які можуть бути, якщо люди не звернуться до лікаря вчасно. Дуже багато таких випадків, коли люди звертаються до лікаря, лікар їх оглядає, залишає в лікарні на добу і на другий день, якщо немає ускладнень, такі хворі повертаються додому і продовжують лікування амбулаторно. Тому що наше інфекційне відділення розраховане на 50 ліжок, а загальна кількість хворих на сьогодні вже дещо більша», – розповідає нам Лариса Бабікова.
Між тим вірусна інфекція, яка “гуляє” зараз країною, страшна саме своїми ускладненнями. Іноді навіть без катаральних явищ – тільки на фоні високої температури. Аускопічно лікар навіть не чує порушень в легенях, пневмонія підтверджується тільки рентгенологічно, а вона потребує лікування в стаціонарі. У місті Бердичеві було проведено широку інформаційну кампанію по місцевому телебаченню, де наголошувалося про заходи щодо попередження захворюваності та необхідності відвідувати та викликати лікарів додому. Вжито низку профілактичних заходів і у самій міській лікарні, зокрема обмежено відвідування хворих в зв’язку з підвищенням рівня захворюваності, та проводиться робота серед медичного персоналу для того, щоб убезпечити їх від хвороби.
Однак головний лікар стверджує, що місто Бердичів ще поки не перейшло епідпоріг, а незабаром будуть канікули, тож діти хворітимуть менше. Не дивлячись на заклики Міністерства Охорони Здоров’я про вакцинацію населення і бажання великої кількості людей провести процедуру щеплення, на сьогоднішній день у Бердичеві вакцини немає, і коли вона буде – невідомо. Тож необхідно вберігатися від хвороби народними методами, а головне – одразу звертатися до лікаря, аби не виникло ускладнень!
Автор: Денис ЗАРЕМСЬКИЙ
Матеріал сайту: http://www.berdichev.biz/

