2-й, вирішальний, етап конкурсного добору на посади керівників Палацу культури ім. О. Шабельника, міської бібліотечної системи та Музею історії відбувся у Бердичеві. На фінішну пряму вийшли четверо кандидатів: на посаду директора МПК претендувала Олена Петрівська, директора міської ЦБС – Тетяна Кущук, за директорство у Музеї історії боролися нинішній його керівник Павло Скавронський та науковий співробітник музею Наталія Захарчук. Усі вони презентували програми розвитку кожен свого закладу на 1 рік та на 5 років.
Стереотип, мовляв, музей – то скриня з нафталіном, має відійти у небуття, переконана Наталія Захарчук. Натомість заклад повинен перетворитися на сучасний мультикультурний центр, причому не ХХ-го, а ХХІ-го сторіччя. Нині Музей історії має як свої сильні, так і слабкі сторони, вважає пані Наталія. Серед перших назвала багатий фонд, науково-краєзнавчу роботу, музейні зали історії місцевої освіти, медицини та воїнів-афганців. А ще – виставкову залу та, що є дуже цінним, колектив закладу. Щодо слабких сторін, то до їхнього числа Наталія Захарчук віднесла млявий, на її думку, зв’язок із місцевими готелями та іншими музеями, відсутність власного сайту та суто музейних буклетів і сувенірів, а також оновлення тієї частини експозиції, що була зібрана ще у старому музеї. Чого потребує музей, на думку кандидата? По-перше, чогось на кшталт ради закладу, до якої увійшли би представники виконкому, громадських та релігійних організацій, науковці, журналісти тощо. По-друге, поетапної реконструкції та реекспозиції. По-третє, у музеї відсутня експозиція, присвячена історії міста початку ХХ-го сторіччя. Окрім того, Наталія Захарчук обіцяла створити музейний сайт, путівники, започаткувати марафон для дошкільнят, налагодити співпрацю зі ЗМІ та реанімувати виставкову залу.
За один рік Бердичеву під силу стати справжнім бібліомістом, а за 5 – перетворитися не мало не багато на бібліостолицю України, заявляє Тетяна Кущук. Вільний простір для тих, хто читає, думає і творить, центр самоосвіти, популярне місце зустрічей з позитивним іміджем, в якому, серед іншого, народжуються громадські ініціативи та проекти – такою бачить сучасну бібліотеку європейського рівня кандидат на посаду директора міської централізованої бібліосистеми.
У планах Тетяни Кущук на 1 рік – потужна реклама бібліотек Бердичева, створення сайту, розширення платних послуг (нині, відзначає, закон це дозволяє), виокремлення в окремий сектор інтернет-центру, модернізація комп’ютерного парку тощо.
Які б зміни не супроводжували людське життя, які б приголомшливі відкриття не відбувалися, все це відображається у культурі та мистецтві, нагадала Олена Петрівська. Тому ця галузь просто приречена на постійний пошук всього нового, а міський Палац культури як найбільший осередок галузі у місті – виступати рушійною силою у послідовних та комплексних діях з розвитку, модернізації та осучаснення культури у Бердичеві. Чим планує займатися у 2017-му кандидат на посаду директора МПК ім. Шабельника? Пошуком і розробкою нових програм організації культурно-дозвіллєвої діяльності, а також підвищенням професійного рівня відповідальних за культуру.
Наступних 5 років, за Оленою Петрівською, мають пройти під двома знаками: капітального ремонту приміщення Палацу культури та впровадження нових інноваційних мистецьких проектів. Щодо останнього, то це масштабний культурологічний проект «Арт-простір», міжнародний цирковий фестиваль, всеукраїнський конкурс авторської музики тощо.
Розвиток культури та мистецтва – ключ до успішного українського суспільства, переконана Олена Петрівська. Звідси, і її стратегія розвитку на 2017-й.
Плани на 2017-й з усім зробленим за три роки його керівництва Музеєм історії м. Бердичева поєднав у своїй презентації Павло Скавронський. А це, серед іншого, поточні ремонти у кабінетах та виставкових залах, виділення кімнат для наукових співробітників та для зберігання запасних фондів, облаштування спеціальних труб для кріплення експонатів, придбання та встановлення стелажів та батарей опалення, відведення вод, що підмивали стіни музею. Окрім того, у закладі створили залу митців Бердичева, реконструювали вітрини, облаштували клумби та бордюри, створили Книгу обліку надходжень музейних предметів тощо. За 5 наступних років Павло Скавронський, серед іншого, має намір зробити ремонт у кількох залах, в яких розташуються експозиції «Бердичів і національно-визвольна боротьба», «Бердичів і АТО», «Історія пожежної справи міста».
Зрештою, члени конкурсної комісії перейшли до підведення підсумків. Перед тим, як голосувати, вирішили оцінити виступи кандидатів за 12-ма балами. Наталія Захарчук набрала менше за Павла Скавронського, тож до голосування її кандидатура не дійшла. Тетяна Кущук та Олена Петрівська і купу «дванадцяток» отримали і одноголосне «за», Павло Скавронський – 7 «за» та 1 «проти». Тож зі слів голови комісії Надії Мохно, рекомендації з цими трьома прізвищами ляжуть на стіл міського голови, котрий має прийняти рішення, підписувати чи ні з ними п’ятирічний контракт.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК