Міський Палац культури, Музей історії міста, художня та музична школи, а також бібліотеки – центральна, дитяча та 6 філій – ось, що являє собою на сьогодні культурна галузь Бердичева. Про те, чим жила вона у 2016-му, звітував перед громадою Бердичівський міський голова. Майже 300 загальноміських заходів – на рахунку фахівців від культури та 1 млн. грн. із міської казни на їхнє проведення, інформував Василь Мазур. Взагалі ж минулоріч на культуру у Бердичеві витратили близько 13,5 млн. грн.
Головним будівництвом у цій галузі міський голова називає спорудження міського театру.
Активізація роботи з юнацтвом та молоддю – таким у 2016-му був визначений пріоритет у діяльності закладів культури. Тож, значна частина із 750-ти тис. грн., виділених на поповнення їхньої матеріально-технічної бази пішла на технічне забезпечення творчої лабораторії «Живий звук» при Палаці культури та молодіжного центру «М-Формація» при центральній бібліотеці. І якщо головне будівництво – це театр, то «головний» капремонт – бібліотека на Вінницькій.
Найчастіше книгозбірні розташовані у центрі населених пунктів, розповідає Василь Мазур, і у багатьох містах їх вже давно віддали під бізнес. У Бердичеві ж вирішили надати бібліотекам нове обличчя та внутрішнє наповнення. Так у дитячій книгозбірні з’явився Музей єврейства і з’являться ще два музеї – українознавства та польськості. Ну а центральну бібліотеку, окрім людей зрілого віку, вже облюбувала молодь, котра прагне мешкати в успішному Бердичеві і успіх цей творити власноруч.
Так само, як і при оновленні бібліотеки, думка молоді враховуватиметься при облаштуванні молодіжного простору у Палаці культури, продовжує міський голова. Створюватимуть той на базі колишньої диско-зали та одного з тамтешніх розважальних закладів.
Бердичівська медицина складається нині з Центральної міської лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги. 14,3 млн. грн. пішло з місцевого бюджету на медикаментозне забезпечення городян, на профілактику хвороб, харчування, а також на заробітну плату медичним працівникам. Окрім того, були капітальні ремонти, придбання обладнання тощо. Працевлаштували у Бердичеві 11 лікарів, що вважають гарним показником. Стосовно головного будівництва у медицині, то ним виступила реконструкція частини будівлі на Житомирській, 44/2. Там розташується дитяча поліклініка. У 2016-му 2,2 млн. грн. виділила на ці цілі держава, співфінансування з боку міста склало 71 тис. грн.
Кого і як соціально захищали у Бердичеві у році, що минув? Зокрема, 23 500 пільговиків, котрі стоять на обліку в управлінні праці та соцзахисту населення. 18,5 тисяч бердичівських сімей отримували державну соціальну допомогу. А ще у місті мешкає 6 000 людей з інвалідністю, 21 тисяча отримувачів субсидій та майже 1,5 тисячі постраждалих від аварії на ЧАЕС. За рахунок державних субвенцій відшкодовували пільги, допомоги, компенсації та доплати, таким самим чином вирішували питання з субсидіями.
На кінець 2016-го 44 % бердичівлян володіли правом на пільги,
34 % склали люди пенсійного віку.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Володимир Чайковський
ТРК ВІК