|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

“ЖИТОМИР.today” перевірив, чи дійсно є зміни в Райківській виправній колонії після приїзду генпрокурора (ВІДЕО)

Категория: Общество

alt

І от уже розпочався 2017 рік. Чи змінилося щось у колонії? Минулоріч на сесії Бердичівської районної ради в. о. прокурора Сергій Сивак повідомив: заклад проситиме про фінансову допомогу, щоб зробити ремонт і закупити необхідне для ув’язнених. Таке прохання отримав депутат районної ради Габріел Мкртчян. Чоловік розповів: до Нового року йому зателефонували засуджені, які повідомили, що готують їжу у відрах з-під фарби (!), тому просять допомогти. З цієї нагоди пан Габріел як приватний підприємець вирішує підтримати колонію грошима, але водночас проконтролювати, на що їх витрачають. Тож після Нового року чоловік з головою районної ради Бердичівського району Максимом Самчиком та журналістами приїздить до 73-ї виправної колонії. Детальніше – у відео.

Найперше, що відчувається в установі, – це запах. Подекуди різкий і неприємний. Тхне чимось гнилим. Можливо, це пліснява. Але чути його не всюди. Одразу показують камери, які потребують ремонту. На відео видно, що в деяких з них гуляє вітер. Ця проблема в колонії є щонайменше в 20-ти камерах. Усі вони потребують ремонту. На виході зустрічаємо чоловіка на ім'я Султан.

Слава Богу, наче нічого, годують нормально. Медичне забезпечення краще стало. Я тут уже десь місяці 4, а так взагалі 8 років. Сам з Одеської області. Після приїзду Луценка почали крани ремонтувати, душ. Годують кашами, супами, нормально”, – говорить Султан, ув’язнений.

Далі – їдальня. Це те саме місце, де для засуджених готують і де для них навіть посуду не було. Богдан, який уже рік працює кухарем, каже: зміни вже є, хоча й поступові. Зараз на кухні є м'ясо, олія, жир і посуд.

Посуду сьогодні достатньо. Розроблено план першочергових заходів, за ним потихеньку рухаємось. Зараз практично закінчено реставрацію бані, є посуд, миючі засоби, проводиться контроль за доступом до питної води, відновлено асортимент у магазині. Рухаємось у напрямку покращення матеріально-побутових умов, – розповідає нам прокурор місцевої прокуратури Артем Івков. – Є дисциплінарна відповідальність для тих, хто причетний до порушень. Зареєстровано ряд кримінальних проваджень. Щодо керівництва – це не моя компетенція”.

У лазні для миття засуджених нині необхідно повністю замінити комунікації: каналізацію, водопостачання, а також повністю електромережі. Зараз вона працює за графіком – близько 500 в’язнів нею користуються раз на тиждень, запевняє керівник установи.

Миття в нас триває 40 хвилин, одна душова лійка розрахована на 2 особи. За 40 хвилин – 30 осіб, – розповів Ігор Столяров, т. в. о. заступника начальника з комунально-побутового забезпечення установи. – Щодо банно-прального комплексу, то для його більш-менш якісної роботи треба дві–три пральні машини й одна центрифуга для віджимання білизни. Це коштувало станом на 2014 рік близько 180 тисяч. Зараз усі машини й центрифуги відпрацювали свій ресурс. Потрібні кошти на придбання прального обладнання, а також пральні засоби”.

Переважна більшість в’язнів спить у відділеннях для багатьох людей, але на момент зйомки їх немає.

Їм не вистачає білизни, ковдр, подушок і того, чим застеляти ліжка. Зараз вони на роботах у їдальні, також це слюсарі, сантехніки. Восени руками засуджених ремонт тут робили, умови підтримують”, – розповів лейтенант внутрішньої служби Валерій Люх.

Умови для утримання в’язнів на даний момент все ще далекі від санітарних норм, що й видно неозброєним оком. Утім ремонтні роботи вже розпочалися. А, як відомо, без доброї копійки їх не зробити. У цьому допомогти обіцяє Бердичівська районна рада. Навіть усупереч думці окремих депутатів, що це наче неправильно, адже установа державна.

Тут такі самі люди перебувають, люди живі, і треба буде по можливості вирішити найважливіші проблеми. Ми зорієнтуємось на якусь одну проблему, думаю, аби її вирішити повністю. Є проблеми в нас і по школах, садочках, лікарнях, але… Проведемо екскурсію, хай люди побачать, це ж територія району, тут, у Райках, проживають люди, і їм, думаю, важливо, аби тут були очисні й водопостачання”, – каже голова районної ради Максим Самчик.

Руслан Гасаналієв очолює установу з липня 2015 року. Зараз він також на цій посаді, попри кримінальні провадження і перевірки. Каже, ліцензія в колонії закінчилася ще в жовтні 2016 року. Зараз тут подали всі документи на її продовження, аби навесні відновити роботу кар’єру й заробляти “собі на життя”. Поки що ж, скажімо, на харчування в середньому на одного засудженого державою виділяється близько 30 грн на добу. А так, каже чоловік, після приїзду Юрія Луценка почався рух щодо покращення умов життя в’язнів. Зараз колонія навіть має спонсорську допомогу, хвалиться начальник.

Близько 80 осіб засуджених нині в нас у лікарні, яка розрахована на 160 койкомісць. Це хворі на шкірно-венеричні хвороби або ВІЛ-інфіковані. На сьогодні виробництво нашої колонії – це кар’єр, який і є основним джерелом доходу. Нам не вистачає потужностей для функціонування, переробки, аби отримувати ту суму, на яку можна вижити. Те обладнання, яке є, морально застаріле, значна частина його розкрадена, 80 % це станина від верстатів. У робочому стані – один швейний цех, одна пилорама та декілька деревообробних верстатів. Усе повирізали, покрали”, – розповідає Руслан Гасаналієв, начальник 73-ї виправної колонії.

З його слів, як тільки продовжать ліцензію, робота закипить уже навесні й колонія сама на себе зароблятиме. Ну, а поки – поки просить фінансово підтримати, щоб в’язням було добре й зайвих питань не виникало про умови їх перебування за ґратами.

Нагадаємо: генпрокурор зазначив, що якщо очільник установи не розуміє відповідальності за допущені порушення прав людини, то він вимушений буде його звільнити за статтею. Та попри це колонію і досі очолює Руслан Гасаналієв.

Фото: відео: Віталій Сінєльніков

Матеріал zhitomir.today

Переглянути відео:



Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
U4N - MLB The Show 25 Stubs: 7
Best Investments for Flashbac

Добавил hiddenmeadowz
Июль 18, 2025

Купівля квартири на Закарпатті
— досвід, варіанти, поради

Добавил Олексій Верба
Июль 17, 2025

Какой блендер лучше выбрать?
Добавил Олексій Верба
Июль 17, 2025

Хороший окулист
Добавил Верунчик
Июль 17, 2025

Где можно тесты на любовь
пройти?

Добавил Верунчик
Июль 17, 2025