Сьогодні у Бердичеві, як і по всій Україні, вшановуєм подвиг українських добровольців. Вперше 14-е березня – День добровольця. У навчальних та культурних закладах, військових частинах проходять тематичні заходи, на яких йдеться, насамперед, про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися в листопаді 2013р. – лютому 2014р. та про участь у них добровольчих формувань. І на загальноміському заході, який зорганізували і провели у стінах М-Формації, згадували усіх, від добровольчих сотень, котрі у березні 2014-го року утворили перші батальйони, і до тих, хто несе ратну службу досі.
У той час, коли Україна ще не мала боєздатної армії, на захист східних її кордонів стали добровольці. Тисячі звичайних українських громадян, лишивши навчання, роботи, сім’ї, зі зброєю в руках першими протистояли російській армії.
У 2014-му зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Одні приходили самі, не чакаючи повістки, інші – самоорганізовувалися в батальйони і вирушали на Схід. Саме завдяки добровольцям вдалось стримати російського агресора і зберегти час для озброєння української армії.
Добровольці стали гордістю українського народу, прикладом того, як потрібно любити свою державу. Загалом у воєнному конфлікті на Сході брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них перетворилися на військові частини силових структур, проте є й такі, що продовжують лишатися незалежними й не підпорядковуються жодному відомству.
Хвилиною мовчання і покладанням квітів до меморіалу «Слава Героям» вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя за Вітчизну. Бердичівлянин Василь Бортюк, котрий добровольцем пішов на майдан у грудні 2013-го, а у 2015-му, хоч після поранення, так само добровольцем - на війну, схиляє голову перед світлою пам’яттю загиблого побратима Павла Ящука, із яким починали ще із Майдану.
День українського добровольця – це ще одна нагода висловити вдячність тим безстрашним синам і донькам, що стали прикладом у вихованні вільних українців.
Репортаж Олени Лук’янюк
ТРК ВІК