В Бердичеві минулого року на виконання Закону про створення ОСББ багатоквартирні будинки вийшли з управління ЖЕКу і створили об’єднання. Звісно, дехто від такого рішучого кроку відмовився та виявив бажання залишатися під опікою ЖЕКу, обравши управителя. До цього в місті і так налічувалося чи не найбільше ОСББ, та в минулому 2016 році їх додалося ще 59. Загалом нині в Бердичеві існує 150 таких об’єднань у 184 будинках.
Для таких новоутворених структур не так просто одразу ж увійти в колію і розібратися з усіма важливими питання, які виникають в процесі управління. Ті ОСББ, що були створені давно, освоїлися і знають,що до чого, але і з часом з’являються нові вимоги, змінюються процедури оформлення та ведення документації і виникають деякі нюанси. Одними із проблем, про які говорили на семінарі для голів ОСББ, організованому в актовій залі міської ради в понеділок, 13 березня, були наболілі питання прибирання снігу у зимовий період, весняне прибирання територій і, звичайно ж, вивіз сміття.
Окрім голів об’єднань, на семінарі були присутні і мешканці будинків, яким важливо було почути відповіді на свої питання, представники управління праці, податкової інспекції, пенсійного фонду та комунальних підприємств міста, які і надавали роз’яснення та ділилися потрібною інформацією.
Найперше, з чого почав заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук, це питання прибирання снігу взимку, що цьогоріч викликало численні невдоволення бердичівлян. Він ще раз наголосив присутнім, що прибудинкова територія ОСББ - це власність жителів будинків і вони за неї відповідають. А скарги щодо несвоєчасного чи поганого очищення доріг та тротуарів від снігу або взагалі не прибирання його сипалися у міську раду не за адресою. Керівникам ОСББ просили укладати договори з комунальним підприємством щодо прибирання снігу на своїх прибудинкових територіях, щоб не було подібних неподобств.
Після обговорення питання снігу плавно перейшли до весняного періоду, закликаючи вже організовувати «суботники» та приступати до зрізання дерев, прибирання ста приведення до ладу своїх територій, бо погода більш-менш стабілізувалася. Що ж до вивозу сміття, то тут Сергій Онофрійчук зазначив, що зима показала прогалини в цій сфері і в роботі КП «Полісся-Екосфера» зокрема. Претензій було багато і в більшості випадків вони обґрунтовані, але відповідальність йде від двох сторін – балансоутримувача та організації, яка вивозить сміття. Міський голова зранку перед семінаром провів нараду стосовно цього питання, а до відома присутніх донесли інформацію, що підприємство, котре вивозить побутові відходи буде працювати згідно існуючого графіку. Якщо цей графік буде коригуватися, то про це буде повідомлено в засобах масової інформації. Балансоутримувачі зі своєї сторони гарантують прибирання навколо майданчиків, тому бажана присутність двірника під час завантаження та вивезення сміття. Якщо сміття великогабаритне, то тут є кілька варіантів вирішення питання. «Екосфера» по можливості надає безкоштовно свій автомобіль для вивезення, а також варто залучати сторонні організації, щоб вивозити ці відходи. В основному це стосується будівельних матеріалів,які мешканці будинків накопичують біля сміттєвих майданчиків.
Крім того існує і інша проблема в місті, пов’язана з побутовим сміттям. На жаль, є випадки, коли сміттєві майданчики хочуть винести за межі прибудинкових територій або розділити їх. Як пояснив заступник міського голови, є нормативні документи, які визначають, що створення місця для збору і накопичення побутових відходів покладається на балансоутримувачів. Ніхто не хоче мати у себе в дорі сміттєвий майданчик, а хоче його кудись подіти. Та такого не може бути. Або майданчики залишаються на тих місцях, на яких вони стоять на сьогоднішній день, або є інший варіант згідно законодавства. Та такий варіант навряд чи сподобається мешканцям під’їздів, бо це значить відкривати сміттєві тамбури у своїх будинках і таким чином скидати сміття. Звичайно, у багатьох багатоповерхівках Бердичева таким способом користуються, та він не найвдаліший через сморід в під’їздах, що йде від сміття.
Насамкінець цього питання було наголошено, що ті, хто не хоче, щоб один майданчик обслуговував 2-3 ОСББ, можна зробити окремо біля кожного ОСББ і за нього відповідати. Тим більше, що це відповідає вимогам чинного законодавства.
Матеріал сайту: https://rio-berdychiv.info/