Заступник міського голови Сергій Онофрійчук та начальник ЖКГ Олег Повійчук провели, як і планувалось, семінар-нараду голів та бухгалтерів ОСББ. За останній рік створено чимало товариств співвласників (більше 150), відбулись значні зміни в законодавстві, тому як працювати і бачити результати у сучасних умовах, долати труднощі та йти вперед – консультували на семінарі. Найбільше звернень голів ОСББ, зазначає заступник міського голови, стосуються виділення коштів із міського бюджету. Але їх тепер можливо отримати тільки за певних умов: виграти конкурс і, обов’язково, брати участь у співфінансуванні.
На семінарі активно обговорювалось актуальне питання енергоефективності, адже більшість будинків, що переважно збудовані до 90-х, несуть чималі втрати тепла. Про порядок і умови отримання «теплих кредитів» головам ОСББ детально розповіла експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі» Оксана Рафальська, пообіцяла, що при зверненні, можливі обрахунки по кожному будинку.
Про нове у законодавстві проінформували присутнім представники Пенсійного фонду, управління праці і соціального захисту населення, зокрема, про порядок відрахування податку та пенсійного внеску із заробітної плати працівників ОСББ. Віднедавна, згідно з новим порядком встановлення тарифу для ОСББ на послуги з утримання будинку та прибудинкової території, змінити його можна без рішення виконкому, а рішенням зборів товариства, яке, разом із заявою слід віднести в управління праці. Відповів на хвилюючі запитання голів ОСББ і начальник Бердичівського відділення газового господарства Сергій Антонюк, начальник водоканалу Микола Ревуцький, представник РЕСу. Та найбільше, либонь, було запитань і нарікань голів ОСББ на роботу підприємства, котре надає послуги із вивезення сміття – ТОВ «Полісся-Екосфера».
Одні нарікали, що контейнерів не вистачає, інші – що потрібно частіше вивозити сміття, а хтось досі не знає, хто має прибирати поза контейнерами і чому таке «варварське» відношення до сміттєвих баків, які часто «розтрощує» машина…
Заступник міського голови Сергій Онофрійчук зазначив: підприємство, яке вивозить сміття, має працювати згідно графіку, попередньо розмістивши його у друкованих ЗМІ, в той час балансоутримувачі будинків мають гарантувати присутність двірника під час забору сміття, аби було кому прибрати майданчик.
Репортаж Олени Лук’янюк
ТРК ВІК