|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

В інтернатах Житомирщини цього року в рамках реформування системи у 10 підготовчих та перших класів не набирали дітей

Категория: Общество

 

На Житомирщині функціонує 17 інтернатних закладів, з них 5 -загальноосвітніх, 10 - спеціальних та 2 - це навчально-реабілітаційні центри.
oda.zt.gov.ua
За даними облдержадміністрації, не відкрились підготовчі та перші класи у 7 школах-інтернатах / oda.zt.gov.ua

 

У 2017/2018 навчальному році зменшилась кількість перших та підготовчих класів у 7 інтернатних закладах Житомирщини. Як повідомили УНІАН у прес-службі Житомирської облдержадміністрації, на цьому акцентував голова Житомирської ОДА Ігор Гундич вчора, 31 жовтня, під час семінару-тренінгу за участю Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та міністра соціальної політики Андрія Реви.

Як зазначається у повідомленні, 10 підготовчих та перших класів не відкрили в інтернатних закладах, оскільки діти цьогоріч розпочали навчання у школах з інклюзією.

«Житомирщина готова до реформування інтернатних закладів. І перші кроки до цього ми вже зробили. Так, цього року ми не набрали дітей у 10 підготовчих та перших класів у 7 інтернатних закладах. Це свідчить про тенденцію зменшення кількості дітей, які виховуватимуться у таких інтернатах, та водночас про збільшення інклюзивних класів у школах, де можуть навчатись діти із спеціальними освітніми потребами. До 2025 року всі діти Житомирщини мають бути в умовах, наближених до родини. Впевнений, що ця реформа на Житомирщині – одна з тих, яка стане успішною та ефективною», – зазначив Гундич.

За даними облдержадміністрації, не відкрились підготовчі та перші класи у 7 школах-інтернатах – Бердичівській, Новоград-Волинській загальноосвітніх школах-інтернатах, Довбиській, Коростишівській, Кмитівській, Вишевицькій, а також у Житомирській №1 спеціальних школах-інтернатах.

Водночас діти з особливими освітніми потребами тепер навчаються у школах з інклюзивною освітою, яких у цьому році на Житомирщині збільшилось до 171 загальноосвітніх закладів. Інклюзивним навчанням охоплено 323 дитини, що на 34 учнів більше, ніж було у минулому навчальному році.

«Крім цього, керівники інтернатних закладів Житомирщини сприяють перебуванню учнів у сім'ї, тому щороку збільшується кількість дітей, які навчаються у спеціальних закладах без проживання», - йдеться у повідомленні облдержадміністрації.

Загалом же, у 2017-2018 навчальному році в інтернатних закладах області стало менше на 154 дитини у порівнянні з минулим роком. І наразі у таких закладах навчається 2 тис. 486 дітей.

Як повідомляв УНІАН, 31 жовтня у Житомирі Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, представники Житомирської облдержадміністрації та міжнародної неурядової організації Lumos (Великобританія) підписали меморандум про співпрацю у реалізації пілотного проекту з реформування інтернатів області.

Як відомо, на Житомирщині функціонує 17 інтернатних закладів, з них 5 -загальноосвітніх, 10 - спеціальних та 2 - це навчально-реабілітаційні центри.

Матеріал сайту: https://www.unian.ua/

Написал: kobra (2 ноября 2017 07:02)
Ігор Гундич: До 2025 року на Житомирщині інтернатів не буде – кожна дитина матиме родину

http://oda.zt.gov.ua/igor-gundich-do-2025-roku-na-zhitomirshhini-internativ-ne-bude-–-kozhna-ditina-matime-rodinu.html

До 2025 року на Житомирщині не повинно бути інтернатних закладів. Мають бути прийомні родини, будинки сімейного типу, заклади з умовами, максимально наближеними до форм родинного виховання. В них діти почуватимуться, як у сім’ях, виховуватимуться і соціалізуватимуться.


На цьому наголосив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, відкриваючи семінар-тренінг «Впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки в Житомирській області» 31 жовтня.

«Мені приємно, що саме Житомирська область є пілотною у реформуванні інтернатних закладів і стане першою, де відбуватиметься цей процес. Я хочу, щоб всі учасники семінару сьогодні вийшли звідси з думкою – до 2025 року інтернатних закладів на Житомирщині не повинно бути. Мають бути інші заклади родинного типу, прийомні сім’ї. Адже задля кращого життя дітей від інтернатної форми виховання ми маємо відійти», – зазначив Ігор Гундич.

Голова ОДА підкреслив, що краще кошти, які виділяє держава і обласний бюджет, спрямовувати не на інтернати, а на дітей: «На Житомирщині 1,8% від загальної кількості дітей, що навчаються, перебувають в інтернатних закладах. На одну таку дитину ми виділяємо близько 150 тис. грн в рік. Краще ці кошти спрямовувати не на заклад, а на дітей, які перебуватимуть у родинах і відчуватимуть підтримку і ці колосальні суми. Тоді ці діти будуть краще виховані та більш соціалізовані до життя».

Таким чином кошти підуть не на персонал, утримання приміщень, а конкретно на дітей.

Читайте далі: http://oda.zt.gov.ua/igor-gundich-do-2025-roku-na-zhitomirshhini-internativ-ne-bude-–-kozhna-ditina-matime-rodinu.html
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
У чому реальна різниця між
кухнею на замовлення і
готовими?

Добавил gywava
Июль 7, 2025

Есть ли казино, где реально
увлекательно?

Добавил bespato
Июль 6, 2025

Обменник
Добавил Tushka
Июль 6, 2025

Подарок на День Рождение
Добавил Tushka
Июль 6, 2025

Новый телефон.
Добавил Tushka
Июль 6, 2025