|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

У Бердичеві судили голову районної ради за корупцію, але суд ще не поставив крапки (ВІДЕО)

Категория: Происшествия

alt

У серпні сама за себе голосувала – у березні на лаві підсудних: голова Бердичівської районної ради Софія Томашевська фігурує у резонансному судовому процесі. Вона з’явилась у Бердичівський міськрайонний суд на друге засідання. Районні активісти, які приїхали на нього, кажуть: обурені районною сесією, на якій начебто було незаконно обрано головою Бердичівської районної ради Софію Томашевську. Тому, мовляв, вони сьогодні тут.

«Зібрання зібрали, не було кворуму і Томашевська сама за себе голосувала, чим порушила корупційні дії, за що на неї складено протокол за моєї ініціативи», – розповідає громадський активіст Віталій Ніколаєнко.

У судову залу Софія Томашевська з’явилась із трьома адвокатами. Суддя Олександр Яковлєв пояснює суть справи: адміністративне правопорушення через конфлікт інтересів. Річ у тому, що 8 серпня 2017 року пройшла 18-та сесія Бердичівської районної ради. Тоді ж депутати винесли на обговорення питання про обрання голови районної ради. Один із депутатів запропонував на цю посаду Софію Томашевську. Вона отримала бюлетень для голосування разом з усіма, в якому була єдиним кандидатом. Від голосування тоді жінка не відмовилась.

«Публічно не оголосила під час засідання ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим почала дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення». Встановлено, що Томашевська не відповідає вимогам ч. 2 ст. 135 ЗУ «Про запобігання корупції» та ст. 59 прим. ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме самостійно публічно не оголосила про наявність у неї конфлікту інтересів до та під час підготовки і голосування про обрання її головою районної ради», – повідомив суддя Олександр Яковлєв.

Разом із Софією Томашевською голосувало 19 депутатів. Порушення законодавства у своїх діях вона не вбачає, посилаючись на конституційне право голосу як депутат.

«Я, як депутат Бердичівської районної ради, мала право голосувати. І не вбачаю у своїх діях абсолютно ніякого злочину. Мені важливо сьогодні, щоби люди усвідомили, що відбувається насправді, що та інформація, яка подавалася у Facebook чи в окремих газетах, будемо казати, м'яко кажучи, не зовсім об'єктивна. Я сьогодні відкрита, із задоволенням бачила засоби масової інформації на засіданні суду, щоб люди могли дати оцінку моїм діям як депутата Бердичівської районної ради», – повідомила Софія Томашевська.

Суддя на судовому засіданні зазначає: серед майже сотні сторінок доказової бази справи все ж є доказ порушення конфлікту інтересів Софією Томашевською.

«Єдиний наявний доказ на підтвердження конфлікту інтересів – це незавірена копія листа із Національного агентства запобігання корупції на адресу Української асоціації районних та обласних рад. Там написано, що якщо депутат висуває свою кандидатуру або хтось її висуває, то цей депутат має приватний інтерес і зобов'язаний повідомити про це іншим», – говорить суддя.

Олександр Яковлєв каже: у цьому листі написано, що будь-яка участь у голосуванні в такому випадку є вчиненням дій в умовах конфлікту інтересів, за що передбачена відповідальність Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Аби уникнути будь-яких питань і правових розбіжностей в позиціях сторін процесу, суддя вирішив зробити запит до НАЗК з проханням пояснити, чи дійсно у даній справі є конфлікт інтересів. Можливо, лист є лише позицією державного органу стосовно того, що особа не має права брати участі в голосуванні, коли її кандидатуру виставлено на голову районної ради. Відповідь має бути з мокрою печаткою.

Активісти говорять: їхня кінцева мета – щоб голову районної ради оштрафували за порушення закону. Заради цього, кажуть, готові їздити на суди.

«Ці люди приходять постійно на всі засідання, це можна промоніторити з усіх судових засіданнях, які відбуваються. Це системна одна і та ж категорія людей», каже Софія Томашевська.

«Це не тільки, що це одне село. Тут звідусіль люди приїжджали, це не купка людей, це представники від кожної сільської ради», – кажуть активісти.

Судове слухання про адмінпорушення головою районної ради відкладено приблизно на місяць. Зі слів правозахисників Софії Томашевської, у разі рішення суду не на її користь максимум, що їй загрожує – штраф.

ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

Автор: Юлія Сінєльнікова

Матеріал zhitomir.today

Переглянути відео:Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Мебель в ванную
Добавил Yurik1980
Март 19, 2018

"Агата Кристи"
Добавил Yurik1980
Март 19, 2018

Игры вашего детства
Добавил Yurik1980
Март 19, 2018

Футбол
Добавил Yurik1980
Март 19, 2018

Как храним пароли?
Добавил Yurik1980
Март 19, 2018