
Синам пані Ірини 6 та 7 років. Обидвоє – ті ще енерджайзери. Щоб спрямувати цю енергію у правильне русло, мама вже декілька разів приводить малих на неординарні безкоштовні заняття для гіперактивних дітей.
«Між собою і бігають разом, і змагання влаштовують вдома, і надвір просяться зі мною, беруть м’яч, щоразу – щось нове», – говорить мама гіперактивних синів Ірина Нечесана.
У Бердичеві вперше такі заняття запровадили із 1 серпня у благодійному осередку «Кармель», що на території кляштору Босих Кармелітів. Це програма сенсорної інтеграції, розрахована на діток із поведінковими проблемами, емоційною нестабільністю, проблемами з навчанням, посидючістю, координацією, порушеннями комунікації з людьми.
Програма, розповідають у «Кармелі», розрахована на півроку, заняття тривають по 45 хвилин 2 рази на тиждень. Курс має системний підхід до розвитку мозку дитини.
«Проблеми сенсорної інтеграції є взагалі у будь-якої людини в певній мірі. Але у нас займаються дітки від півтора року і старші. Особливо помітні ці порушення і труднощі у дітей у початкових класах», – розповідає фізичний терапевт благодійного осередку «Кармель» Людмила Вознюк.
Заняття з непосидючими дітлахами проходять у формі гри. Вони отримують позитивні емоції і враження. Так, говорить фізичний терапевт, посилюються потрібні їм відчуття і розвиваються необхідні навики. Часто дитина відчуває інтуїтивно, чого не вистачає її тілу. А тому обирає сама, як гратиметься. Наприклад, просить покатати на імпровізованому кораблі-гойдалці чи «попрасувати» тіло величезним м’ячем. Це потрібно для відчуття м’язів і розвитку вестибулярного апарату. Та найбільше діти люблять великий м’який молоток-гойдалку.
Впровадити проект для дітей допомогли поляки: у благодійному осередку придбали спецобладнання і отримали необхідні знання у польського фізичного терапевта Агнєшки Лєманскі та українського професора Тетяни Скрипник.
«Навіщо ми це робимо? Бо не можемо стояти на місці, не розвиватися, коли ми знаємо, що є такі можливості і що цей розвиток для дітей покращує їхній рівень функціонування, навчання, щоденної діяльності», – говорить керівник благодійного осередку «Кармель» Лілія Обшта.
В Україні впровадження таких методик розвитку дитини є новим і тільки починається. У Бердичеві програма сенсорної інтеграції вже дає результат.
«Хлопчик ніяк не міг навчитися надягати ціпок на велосипед, з успіхом він це зробив. А друга дитина, яка не їла м’яса, через кілька занять, каже мама, із задоволенням з’їла котлету», – розповідає пані Людмила.
«Я зацікавлена, бачу результат, що дійсно є куди енергію діти, що вони молодці і можуть краще», – говорить пані Ірина.
У благодійному осередку планують вивчати і впроваджувати нові методи реабілітації дітей. Головне – різносторонній підхід і гарний результат.
Матеріал zhitomir.today