|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Або сідаємо за стіл переговорів, або буде жирна крапка в історії районної лікарні...

Категория: Власть

alt

Заклади бюджетної сфери Бердичівщини, якими опікується РДА і районна рада, півтора місяці під пильним контролем. Про це заявив очільник ради Максим Самчик на прес-конференції для працівників ЗМІ.

Станом на 1 вересня, пояснив він, довелось зіштовхнутись з проблемою: в управлінні праці і соцзахисту населення району заблоковано рахунки для оплати різних послуг. Це пов’язано з судовим позовом підприємства, яке здійснювало перевезення пільгових категорій населення Бердичівщини до 2016-го року включно.

«Враховуючи те, що уже не було субвенції з державного бюджету, виникла недоплата підприємству з районного бюджету. За рішенням вже апеляційного суду, 800 тис. грн. ми маємо з бюджету району їм сплатити. Наповнюють цей бюджет нині 7 сільрад. Окрім того, підприємством подано ще один позов на суму понад 1 млн. 400 тис. грн. за 2016 рік. Це теж по пільговому перевезенню. У нас відбулись перемовини з адміністрацією автотранспортного підприємства. Знайшли порозуміння по цьому позову, нам розблокували рахунки за сприяння підприємства, – за їхнім погодженням. Оплативши по першому позову 300 тисяч із 800 і розблокувавши рахунки, ми оплатили проведення експертизи більшого боргу спеціалізованим експертним центром. Я переконаний, що сума 1 млн. 400 тисяч буде на порядок меншою нам до виплати АТП», – розповідає Максим Самчик, голова районної ради.

Розблокувавши рахунки, розповів він, районна рада змогла оплатити всі послуги, по яким була кредиторська заборгованість в управлінні праці. Як-от оздоровлення воїнів АТО у відповідних лікувальних закладах. «Є домовленість, що АТП в робочому режимі буде нам розблоковувати наші рахунки для того, щоб ми проводили оплату поточних послуг. Зокрема з лікування і реабілітації дітей з ДЦП та інші», – пояснив Максим Самчик.

Зі слів голови райради, є ще одне болюче питання для району: він не забезпечує виплату зарплати вчасно і в повному обсязі бюджетним установам. В загальному незабезпеченість коштів до кінця року становить 5,3 млн. грн. Це з урахуванням усіх скорочень і оптимізації мережі бюджетних установ, роботи зі штатами.

«Найбільш болючіше це стосується Центральної районної лікарні і освіти. 3,4 млн. – незабезпеченість охорони здоров’я і 1,6 млн. – освіти. На сесії 26 вересня ми спрямували понад півмільйона доходної частини районного бюджету, тобто за рахунок перевиконання бюджету. Але на фоні 5,3 млн. – це крапля в морі. Листопад-грудень – районна лікарня незабезпечена коштами на зарплату. Технічний персонал в школі очікує три місяці невиплати зарплати. Наші лікарі, що прикро, не отримали повністю зарплати ще за серпень місяць, а маємо жовтень за вікном», каже чиновник.

Чоловік пояснює: 4 ОТГ і 7 сільрад району формуючи бюджет солідарно відправили медичну субвенцію районній лікарні. А решта проблем із нею впала на плечі лише отим семи сільрадам. Тобто до суми медичної субвенції 7 сільських рад додали майже 2 мільйона. А 4 об’єднані громади разом спромоглись додати лише 700 тис. грн.

«Риторика у всіх одна: держава забезпечила, ми це віддали. Податок з доходів фізичних осіб же осідає в одній з ОТГ: 60 % з цього податку осідають вже не в районному бюджеті, а в Швайківській громаді. Якщо ми з ОТГ солідарно не вирішимо питання утримання районної лікарні, ми можемо втратити її. Люди там у відчаї, що по 200 гривень авансу отримують. Звертаюся до голів громад: ми маємо солідарно, спільно, виважено і одностайно підійти до збереження районної лікарні. Якщо не втримати лікарні, можемо втратити сутність району як такого», – каже Максим Самчик.

З його слів, рада нині працює над тим, щоб увійти у відносини з Національною службою здоров’я. Коли у квітні запрацює реформа, лікарня може мати якийсь ефект від своєї роботи, бо держава має оплачувати її послугу. Для того, щоб бути повноцінною стороною договору з Національною службою здоров’я, яка має фінансувати мед заклади 60/40% ( 60 – субвенція, 40 – оплата за послугу), потрібно вкласти близько мільйона гривень в районну лікарню. Зокрема забезпечити її інформаційним продуктом. А це 35 комп’ютерів. 18 з них заклад вже має завдяки спонсорам. Але є потреба ще у програмному забезпеченні та в належному обслуговуванні. Якщо цю позицію не закрити, пояснює голова районної ради, відносин з Нацслужбою здоров’я не може бути. Тоді з 1 квітня Бердичівщина не отримає медичної субвенції. Це і буде жирною крапкою в історії районної лікарні.

ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

Автор: Юлія Сінєльнікова

zhitomir.today

Переглянути відео:



Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Свободное время
Добавил mickilangelo
Июль 5, 2025

Как дешевле доехать в Варшаву?
Добавил Vaser
Июль 5, 2025

Шкаф купе
Добавил Vaser
Июль 5, 2025

“Свогер”: Инструменты и
оборудование для
профессионалов

Добавил KeromajGen
Июль 5, 2025

Доставка Цветов
Добавил Kalinka
Июль 2, 2025