У Бердичівській міській лікарні днями запустили в роботу стаціонарну кисневу станцію, яка забезпечить безперебійне постачання пацієнтам медичного кисню. Вартість такої станції – півтора мільйона гривень. Це кошти національної служби здоров’я та державної субвенції.
Киснева станція забезпечить потребу лікарні на 30 відсотків, каже директор, проте лікарня має ще й запаси кисневих балонів, яких є більше 79-ти, 10 кріоциліндрів та 46 кисневих концентраторів.
Детально, як працює нова киснева станція, – розповів нам завгосп лікарні Броніслав Завадський, котрий наглядає за роботою системи.
Насправді, повітря проходить великий шлях, аби стати медичним киснем. Система працює цілодобово. Повітря знадвору поступає в компресор, який стискає його до 8 атмосфер, далі потрапляє в каталізатор, звідти – в осушувач, потім – в ємність для накопичення. І це ще не все!
Кисень – рятує життя. Щодня його потребують багато пацієнтів міської лікарні. Зі 125, котрі нині знаходяться у лікарняних стінах, - 80 хворих – на кисневій підтримці.
Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.