Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:
підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.
Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.
Нагадаємо, що згідно зі статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.
Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів на https://vaccination.covid19.gov.ua/list.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
З початку листопада до Управління Держпраці у Житомирській області надійшло 5 звернень від працівників державних установ та освітніх закладів, яких відсторонили від виконання службових обов’язків через відсутність щеплення від COVID-19.
Про це 12 листопада повідомила пресслужба Управління Держпраці у Житомирській області з посиланням на інформацію начальника Управління Сергія Сечіна.
Зазначено, що стосовно 4 звернень уже надане роз’яснення, а 1 звернення перебуває на розгляді.
«До нас надходять звернення від працівників щодо незаконного відсторонення від роботи. Законність відсторонення ми перевіряти не можемо, ми можемо тільки дати роз’яснення стосовно самої процедури. Відсторонення має відбуватися наступним чином – до початку дії наказу МОЗ керівник організації або установи мав попередити, а потім ознайомити із наказом про відсторонення. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, складається комісійний акт про відмову», – розповів Сергій Сечін.
Також він додав, що якщо керівник не відсторонює таких людей від роботи, то він підлягає адміністративному стягненню, а саме: штрафу до ста сімдесяти тисяч гривень.
Заробітна плата за відстороненими працівниками не зберігається. Строк відсторонення триватиме до усунення причин, що його зумовили.
В Управлінні Держпраці нагадують, що Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, працівники яких підлягають обов’язковому відстороненню від роботи у разі відмови або ухиленню від вакцинації проти COVID-19.
У Бердичеві продовжують працювати центр та пункти вакцинації, куди містяни, які ще не вакцинувалися, можуть звернутися за отриманням щеплення.
Відділ охорони здоров’я нагадує графіки їхньої роботи та повідомляє про те, які вакцини наразі у місті є.
Центр вакцинаціі населення по вулиці Європейській, 35 працює 7 днів на тиждень з 09.00 до 21.00.
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2 по вул. Бистрицькій, 22 - з понеділка по п'ятницю, протягом робочого дня;
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 4 по вулиці Червоній,14 - з понеділка по п'ятницю, протягом робочого дня;
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №6 по вулиці Житомирській, 44/2 - з 09.00 до 16.00 з понеділка по п‘ятницю, субота та неділя - з 09.00 по 13.00
В наявності є наступні вакцини: CoronoVac, Pfizer, AstraZeneca та Moderna.
Список пунктів щеплень та центрів масової вакцинації* *Постійно оновлюється!
https://list.covid19.gov.ua/
На сегодняшний день известно, что иммунитет после прививки от COVID-19 сохраняется полгода. Источник: https://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-57996443
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (17 ноября 2021 12:09)
Інформацію про кожну здійснену вакцинацію від COVID-19 медичні працівники мають обов'язково вносити в електронну систему охорони здоров’я. На основі цієї інформації пацієнт отримує документ про вакцинацію - чи то міжнародне свідоцтво про вакцинацію, чи то COVID-сертифікат.
📌Дані про вакцинацію містяться в електронній медичній картці пацієнта. Доступ до цієї картки має лікар, якому пацієнт подав декларацію. Або інший лікуючий лікар, якому пацієнт надав доступ до картки. Пацієнт доступу до власної картки наразі не має. Із введення в роботу електронного кабінету пацієнта доступ до такої інформації пацієнт зможе отримати самостійно.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (20 ноября 2021 08:59)
Відсторонення від роботи: чи можна піти в оплачувану відпустку в цей період
Як вказують в ДПС, відсторонення працівника від роботи є тимчасовим звільненням працівника від виконання ним трудових обов’язків, передбачених умовами трудового договору.
Право на відпустку залежить від часу визначених законодавством умов, а саме:
кількість відпрацьованого в робочому році часу, стаж роботи, соціальний статус, навчання тощо.
Факт відсторонення відсутній серед умов, які визначають або обмежують право на відпустку.
Висновок. Відповідно до статей 25 та 26 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» в разі наявності у працівника права на відпустку відповідно до норм законодавства йому можуть бути надані за його згодою як оплачувані відпустки, так і відпустки без збереження заробітної плати.