
До Бердичівського міськрайонного суду запросили місцевих журналістів. Голова Олександр Яковлєв подякував за співпрацю та, як і торік, озвучив підсумки здійснення правосуддя. Так, на розгляд 7 фахівців надійшло більше 8 тис. справ. Троє суддів слухають кримінальні справи та адмінправопорушення, ще 4-ро – займаються цивільними, адміністративними справами та є слідчими суддями. На кожного припадає більше тисячі справ.
У структурі надходжень чи не найбільше – цивільних справ.
Найменше, каже голова суду, адміністративних справ, чимало, понад 2 тис. – про адміністративні правопорушення.
Адмінпорушень, пов’язаних з корупцією – 19 матеріалів. Переважна більшість їх стосується неподачі чи невчасної подачі декларацій посадовцями.
366 справ стосувались порушення карантинних вимог, 116 із них закрито через відсутність правопорушення.
Кримінальні справи. Їх торік надійшло менше, аніж попереднього року: до більше семисот, що вже були, додалось ще 269. Найбільше – це злочини проти власності, каже голова суду.
186 рішень винесено торік про позбавлення водійських прав; це лише ті, піймані правоохоронцями особи, що дозволили собі сісти нетверезими за кермо. 106 справ – то кримінальні провадження щодо жінок.
На розгляді знаходилось 38 кримінальних справ і стосовно неповнолітніх. Головна мета – спрямувати підлітка виховними методами на шлях виправлення.
Дещо цікавого у голови суду – у рубриці «Поза звітом» . Тут і «злочинний замах року»: дві жінки намагались викрасти валюти й золота на 400 тис. грн. Серед «аксакалів року» «відзначились» двоє чоловіків. Найстаршому обвинувачуваному в кримінальній справі було 85-ть. Найважчі справи, каже Олександр Яковлєв, де фігурують діти. А розвеселила якось справа «із наркотиками та художником», який казав...
Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського
ТРК ВІК