Інформуємо жителів Житомирщини щодо вручення повісток.
В Україні воєнний стан, а це означає, що оголошена повна мобілізація.
3 березня 2022 року вийшов Закон Верховної Ради "Про мобілізацію", який затвердив Указ Президента.
Проводиться загальна мобілізація з дня набрання Законом чинності. Буде проведено 4 хвилі.
🔶Законом не встановлено місце, де можна або не можна вручити повістку. Фактично, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці - на вулиці, на блокпостах, на робочому місці. 🔸За правилами спочатку повинні встановити особу людини, а вже після цього вручають йому повістку. Тому у воєнний час документи повинні бути при собі завжди. І їх доведеться надавати для перевірки за першою вимогою уповноваженої особи.
🔰Уповноважені особи - це співробітники територіальних центрів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Також повістки можуть вручати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
📝Які бувають повістки:
🔸Уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибути до ТЦК та СП;
🔸Призов на військову службу до ЗСУ.
Органи Національної поліції мають право доставляти громадян до територіальних центрів комплектування військовозобов'язаних.
✅Після прибуття до територіального центру потрібно пройти військово-лікарську комісію. Якщо визнали придатним, то військовозобов'язаний отримає другу повістку – про явку за першим викликом або в конкретну дату. ❎При неявці за такою повісткою вже настає кримінальна відповідальність. Але після проходження комісії можуть відразу направити для проходження служби без вручення повістки.
1️⃣Варто відзначити, що в першу чергу мобілізують колишніх військовослужбовців до 40 років, які мають бойовий досвід, відслужили за контрактом або в одну з хвиль мобілізації.
2️⃣У другу чергу (ця хвиля йде зараз) - військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
3️⃣По третій хвилі підуть військовозобов'язані громадяни, які закінчили кафедри вузів як офіцери запасу і яких не закликали під час попередніх мобілізаційних кампаній.
4️⃣І тільки під час четвертої хвилі призиватимуть громадський резерв – громадяни, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу.
🔸Всі громадяни, які раніше не проходили службу, але були мобілізовані – в обов'язковому порядку відправляються в навчальні центри ЗСУ, де проходять підготовку.
Ці правила однаково стосуються тих, хто знаходиться за постійним місцем проживання і тих, хто покинув свій будинок і знаходиться в інших областях України. Переселенці зобов'язані стати на облік за місцем фактичного проживання.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Про те, що весняного призову на строкову військову службу до ЗСУ та в інші військові формування України у 2022 році не проводитимуть, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Fb / YouTube / Tg / РІО-Бердичів
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (14 апреля 2022 21:11)
🟠 ПІДОЗРЮВАНІ ТА ОБВИНУВАЧЕНІ ПІД ВАРТОЮ МОЖУТЬ ЗВІЛЬНИТИСЯ ДЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ
Під час воєнного стану підозрювані та обвинувачені, котрі перебувають під вартою, можуть клопотати про своє звільнення для мобілізації. Це передбачено нещодавніми змінами до Кримінального процесуального кодексу України.
Особи, щодо яких застосовано більш м’які запобіжні заходи, також мають право клопотати про їхнє скасування перед прокурором для призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Fb / YouTube / Tg / РІО-Бердичів
Заброньовані на період мобілізації органами державної влади, державними чи приватними установами, підприємствами тощо. Бронь – це відстрочка призову на вимогу органів влади чи інших установ для людей, які забезпечують критичні потреби держави та громадян.
Людина може бути заброньована не більше ніж на 6 місяців, але така опція доступна не для всіх.
11 березня Головнокомандувач ЗСУ заборонив бронювання військовозобов’язаних, які мають дефіцитні для ЗСУ військово-облікові спеціальності.
Друга група
Особи з інвалідністю або ті, кого медкомісія визнала тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я (до 2 місяців з необхідністю проходження повторної комісії). Водночас сюди не входять люди, обмежено придатні до служби. У воєнний час, під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців.
"За медичними показаннями вона також продовжується на строк до 2 місяців вдруге і втретє.
Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби взагалі", – пояснює Андрій Новак.
Третя група
Чоловіки і жінки, які:
виховують дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років; утримують дитину з інвалідністю (з видами порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження); виховують повнолітню (до 23 років) дитину з інвалідністю I чи II групи; утримують трьох і більше дітей до 18 років; За словами Андрія Новака, у людей з цієї групи бувають проблеми з тим, щоб довести факт утримання дітей.
"Наприклад, коли чоловік одружився з жінкою, у якої є троє неповнолітніх дітей, він є для них вітчимом і по факту їх виховує і забезпечує.
Але для військкомату це не доводить, що така людина виховує цих дітей. Важко довести факт, що ви їх забезпечуєте. Усиновити дітей можна, тільки якщо в них немає батька", – каже правник.
Четверта група
Чоловіки і жінки, які одні виховують дитину/дітей віком до 18 років (також можуть бути призвані лише за згодою і за місцем проживання). "Якщо, наприклад, чоловік самостійно виховує дитину, а мати не бере участь у вихованні. Підтвердити це можна офіційними документами: свідоцтво про смерть матері, судове рішення про визначення місця проживання дитини, про визнання матері померлою або безвісти зниклою, про позбавлення її батьківських прав", – пояснює Андрій Новак.
Якщо таких документів немає, можна отримати довідку від Служби у справах дітей.
Служба у справах дітей може оглянути помешкання, опитати сусідів тощо.
"Потім вони складають відповідний акт і видають довідку. Це працює, але це досить тривала процедура", – каже юрист.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (3 августа 2022 08:21)
П’ята група
Жінки та чоловіки, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи; Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги тощо. Шоста група
Чоловіки і жінки, які є опікунами, усиновителями, прийомними батьками, піклувальниками, батьками-вихователями і утримують неповнолітніх дітей-сиріт та дітей, які були позбавлені батьківського піклування; Люди, які займаються постійним доглядом за тими, хто потребує піклування (якщо інші не можуть взяти на себе цей обов’язок); Сьома група
Жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину і чоловіка (дружину), що проходить військову службу; Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції (АТО/ООС) з 2014 року; Оновлено: 29 липня Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким військовозобов'язані, чиї родичі загинули під час повномасштабної війни з РФ, також не можуть бути мобілізовані. Восьма група
Народні депутати, депутати Верховної Ради АР Крим; Працівники таких установ: військового управління, військових частин, установ, підприємств та організацій; ЗСУ; Міністерства оборони України; СБУ; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; Національної гвардії України; Служби зовнішньої розвідки України; Нацполіції; Державної прикордонної служби України; Нацгвардії України; Національного антикорупційного бюро України; податкової міліції; Управління державної охорони України; Державного бюро розслідувань; Державної виконавчої служби України. Дев’ята група:
студенти, які здобувають фахову передвищу та вищу освіту, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами; наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь; педагоги закладів загальної середньої освіти, якщо вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки. http://life.pravda.com.ua/society/2022/05/26/248808/
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (3 августа 2022 08:24)
Мобілізація-2022: кого не можуть мобілізувати, які є повістки і де їх вручають?