
Згідно Указу Президента України Володимира Зеленського №342 в Україні продовжено терміни проведення загальної мобілізації, починаючи з 25 травня 2022 року на 90 діб. У зв’язку з цим щоб володіти реальною ситуацією та цифрами, виникла необхідність підведення підсумків проведення мобілізації на території Бердичівського району, що проводилася в період з 24 лютого по 23 травня 2022 року. Тому 2 червня 2022 року у малій залі Бердичівської районної військової адміністрації.
Присутні заслухали доповідь, підготовлену заступником начальника з мобілізаційної роботи, начальника мобілізаційного відділу Бердичівського РТКЦ та СП. Начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк на початку наради відзначила, що дана зустріч допоможе проаналізувати реальну ситуацію у кожній громаді з кількістю мобілізованих жителів.
В цілому доведені планові мобілізаційні показники виконані та перевиконані, багато в чому завдяки тим добровольцям, які самі виявили бажання служити в ЗСУ. Поки що планові показники наступної хвилі мобілізації не доведені. На жаль, з кожним днем кількість бажаючих стати на захист України стає меншою, тому проводити мобілізацію стає дещо складніше.
Було озвучено, що подекуди у громадах може виникнути необхідність у врученні повісток в супроводі працівника поліції.
Обговорили питання щодо вилучення техніки, яка знаходиться на балансі територіальних громад та приватних підприємств.
«Голови територіальних громад мають власним прикладом сприяти військовим, а не ховати свою комунальну техніку. Це просто залізо, від якого не буде ніякої користі якщо вже не буде кому працювати, кого захищати. Тому прошу – просто дайте можливість Збройним силам України виконувати свою роботу», – зазначила Людмила Димидюк.
За результатами наради начальник Бердичівської районної військової адміністрації дала відповідні доручення головам територіальних громад. Це:
- посилити роботу з старостами щодо обліку військовозобов’язаних осіб, звернути увагу на населені пункти, де найнижчий процент мобілізованих громадян;
- навести лад з захисними спорудами, які знаходяться на території громад, привести їх до належного стану, забезпечити чергування відповідальних осіб та посилити роботу по інформуванню населення щодо їх місцезнаходження. Адже є непоодинокими скарги від жителів району щодо відсутності та неналежного стану захисних споруд;
- врегулювати питання щодо постановки на облік військовозобов’язаних громадян з числа переселенців. Є нарікання що чоловіки, які приїхали разом з сім’ями з місць ведення активних бойових дій, відмовляються ставати на облік як внутрішньо-переміщені особи як тільки чують про необхідність відвідати Бердичівський РТЦК та СП. Це неприпустимо, адже усі військовозобов’язані українці мають перебувати на військовому обліку. Тому найближчим часом маємо відпрацювати даний механізм;
- Бердичівському міському голові дано доручення вжити заходів щодо недопущення перебування дітей на дитячому майданчику поблизу будівлі міськвиконкому під час сигналу повітряної тривоги. Органи місцевого самоврядування та державної влади являються потенційно небезпечними об’єктами, що можуть стати мішенью для ворожих ракет. І лишати дітей на майданчику, коли є загроза ракетного удару, значить наражати їх життя на небезпеку.
Наприкінці зустрічі начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк наголосила на необхідності налагодження тісної співпраці між головами громад та Бердичівським РТЦК та СП для можливості більш якісно і ефективно виконувати поставлені державою завдання по зміцненню обороноздатності Збройних сил України.
Фото: Бердичівська районна військова адміністрація
Матеріал zhitomir.today