|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

У Бердичеві собака покусав дитину, у тварини виявили сказ

Категория: Происшествия
 У місті Бердичів Житомирської області зафіксували випадок сказу тварини. 
Про це 9 серпня повідомив сайт Бердичів BIZ. 
За інформацією видання, хворий на сказ собака вкусив чотирьох людей.

 «Протягом вихідних до травмпункту Бердичівської лікарні звернулось четверо громадян, яких вкусив скажений пес. Всі події відбувались у районі м'ясокомбінату у локації вулиці Коцюбинського. 
У неділю невідомі вбили тварину, а її труп було направлено на дослідження до ветеринарної служби у Житомир. Надвечір дослідження вказали, що тварина була хвора на сказ», – інформує сайт.
 
У пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області розповіли, що лабораторні дослідження дійсно підтвердили сказ у тварини.
 За даними Держпродспоживслужби, 
пес вкусив дитину. 
А загалом контактними є шестеро осіб. 

«Дійсно, наших спеціалістів у Бердичівському районі сповістили, що був безпритульний собака з досить дивною поведінкою. 
Про це повідомили ще в суботу, 6 серпня. Спеціалісти Бердичівської районної лікарні виїжджали на місце, однак цього собаки там не застали. Тому повторно виїхали в неділю, 7 серпня. Цього ж дня надійшло і перше повідомлення з лікарні про покус дитини. Загалом було встановлено, що є шість осіб, контактних з цією твариною. Також відомо, що з псом, хворим на сказ, контактував ще один безпритульний собака. Ось у неділю люди подзвонили й повідомили, що цей собака вже мертвий. Тіло тварини забрали на дослідження у державну регіональну лабораторію Держпродспоживслужби. Підтвердилося, що тварина дійсно хворіла на сказ», – повідомила фахівець зі зв'язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Галина Заріцька.
 Також у ГУ Держпродспоживслужби зазначили, що спеціалісти вживають комплекс протиепізоотичних заходів: обійшли всі домогосподарства, які прилягають до території, де мешкав хворий собака, і зробили щеплення проти сказу всім домашнім тваринам. Також була проведена дезінфекція. Відповідні заходи продовжуються. 
А на 10 серпня планується засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якій, зокрема, обговорюватимуть заходи щодо локалізації і ліквідації спалаху сказу

Джерело: https://zhitomir-online.com/2022/08/09/u-berdychevi-sobaka-pokusav-dytynu-u-tvaryny-vyyavyly-skaz.html

Написал: kobra (11 августа 2022 07:17)
Через випадок зі скаженою собакою було скликано засідання протиепізоотичної комісії.

Члени комісії вирішили ввести карантинні обмеження зі сказу тварин у вогнищі біля будинку № 12 по вул. Коцюбинського м. Бердичева з прилеглими до нього територіями в радіусі 1 км. з 10.08.2022 року терміном на 2 місяці у відповідності до інструкції. Окрім того, було затверджено заходи профілактики та оздоровлення захворювань тварин на сказ в м. Бердичеві і у загрозливій зоні.

Щодо постраждалих від скаженого пса людей, то, за інформацією директора Центральної міської лікарні Анатолія Сови, до закладу звернулося 9 осіб, котрі контактували з твариною – усім було зроблено вакцинацію. Двоє з дев’яти поскаржилися, що собака їх покусав – вони отримують імуноглобулінову терапію.

Воєнний стан став на перешкоді винищенню лисиць, які часто виступають носіями сказу – на цей час полювання заборонено законом. Як повідомив голова місцевого осередку УТМР Віктор Рибак, готується звернення до керівництва ОВА із тим, аби єгерській службі спільно з групою мисливців дозволили точково відстрілювати хижаків.

Валерій Биков та голова комісії – заступник міського голови Руслан Квятківський – звертаються до мешканців бердичівської громади, аби ті не забували про відповідальність. Власники домашніх тварин повинні вакцинувати своїх улюбленців від сказу (зазвичай, це робиться раз на рік). Щеплення роблять і у районній лікарні ветеринарної медицини, і у приватних клініках.

У свою чергу, відповідальними мають бути й ті містяни, які підкормлюють та утримують безпритульних тварин. Вони не контролюють контакти таких чотириногих, а сказ, у першу чергу, поширюється через контакти. Під час відлову безпритульних собак таких людей просять вести себе адекватно по відношенню до фахівців і не намагатися переховувати тварин. Інакше кількість тих не зменшиться.

Джерело: https://berdychiv-rada.gov.ua/2022/08/%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b7-%d0%b2%d0%b8%d0%bf%d0%b0%d0%b4%d0%be%d0%ba-%d0%b7%d1%96-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%be%d1%8e-%d1%81%d0%be%d0%b1%d0%b0%d0%ba%d0%be%d1%8e-%d0%b1%d1%83%d0%bb/
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (11 августа 2022 07:26)
СКАЗ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ

Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).

Причини сказу і шляхи передавання інфекції

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м,ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:

укус;
подряпину та мікроушкодження шкіри;
потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.

Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі; в останні роки збільшилась роль котів, які нерідко мають спільні з лисицями території лову мишей, досить часто хворіють на сказ також сільськогосподарські тварини.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Джерело: https://phc.org.ua/news/skaz-scho-varto-znati-i-yak-uberegtisya
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (11 августа 2022 07:28)
Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває від 7 днів до 3 місяців, але може збільшуватися до 1-го чи 3-х років, залежно від низки факторів:

місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Є дві форми цього захворювання: активний і паралітичний сказ.

Для людей з активним сказом характерні гіперактивність, гідрофобія (боязнь води) та інколи аерофобія (боязнь протягів або свіжого повітря). Смерть настає за кілька днів у результаті зупинки роботи серця, дихання.

На паралітичний сказ припадає близько 30% усіх випадків захворювання у людей. Ця форма сказу триває довше за попередню із легшим перебігом. М’язи поступово паралізуються, починаючи з місця укусу чи подряпини. Повільно розвивається кома, і настає смерть.

Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання.

Початкова стадія (триває до п’яти днів):

наявні сліди від укусів;
гризуть місце укусу;
ласкаві, примхливі, насторожені одночасно;
слабкий апетит;
їдять неїстівне;
слинотеча;
блювота.

Збуджена стадія (2–3 дні):

агресивні;
збуджені;
нападають;
намагаються утекти;
гризуть землю;
їдять неїстівне;
конвульсії;
блювота;
параліч;
косоокість.

Паралітична стадія (2–4 дні):

виснаження;
повний параліч;
смерть.

https://phc.org.ua/news/skaz-scho-varto-znati-i-yak-uberegtisya
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Выбираю холодильник Indesit
Добавил LILUSA
Апрель 18, 2024

Обложка
Добавил CheBuratinio
Апрель 18, 2024

Магазин мебели
Добавил JebSin
Апрель 18, 2024

Ремонт Айфонів
Добавил JebSin
Апрель 18, 2024

Форекс
Добавил JebSin
Апрель 18, 2024