
Рік 2022-й підходить до завершення, а це, з-поміж іншого, означає, що час затверджувати бюджет громади на наступний рік. А разом із ним – місцеві галузеві Програми, за якими у громаді розвиватимуться житлово-комунальне господарство, освіта, культура, галузь охорони здоров’я та за якими забезпечуватимуться й регулюватимуться інші напрямки життєдіяльності. Цими та багатьма іншими питаннями займалися бердичівські депутати під час 31-ї чергової сесії міської ради.
Враховуючи пропозиції від розробників та самих народних обранців, а також деякі поправки, було затверджено Програми – усі, крім культурної. Окрім вищезгаданих, прийняли програми з енергозбереження, охорони навколишнього середовища, регулювання чисельності безпритульних тварин, розвитку земельних відносин, відзначення державних і професійних свят, ювілейних та святкових дат тощо. Стосовно останньої, депутати вирішили скоротити удвічі орієнтовний обсяг її фінансування (початково пропонувалася цифра 480,0 тис. грн.).
Затвердивши у новій редакції статути МК ВЖРЕП № 7 та Комбінату комунальних підприємств, народні обранці перейшли до розгляду земельних питань. З усіх розглянутих провалили лише одне – про підготовку до продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельних ділянок. Своє «утримався» він мотивуватиме тим, що на даний час у громаді відсутні Стратегія розвитку, Статут та бачення, що хочуть бачити на поки що вільних ділянках, зауважив перед голосуванням секретар міської ради Богдан Коляда. Думку секретаря підтримала частина колег-депутатів – потрібної кількості голосів для прийняття проєкт не набрав.
Зате набрали проєкти, що стосувалися Положень про порядок подання та розгляду електронних петицій, про стипендії обдарованим спортсменам, про міський центр «Спорт для всіх».
По завершенні розгляду основних питань, присутні заслухали депутатські запити. Власне, запит був один і стосувався він можливого створення комунального підприємства з пасажирських перевезень. Пропонувалося для початку дати доручення фахівцям виконкому, аби ті склали Положення та Статут майбутнього підприємства. Пропозиція викликала дискусію: на думку частини народних обранців, починати би доцільно було з економічного обґрунтування, аби розуміти «ціну питання». Зрештою, потрібної для підтримки запиту кількості голосів не набралося.
Прозвучала і була підтримана парламентаріями пропозиція, аби на сесії були присутні заступники міського голови, начальники управлінь та відділів, а також керівники комунальних підприємств та установ – принаймні, при розгляді «Різного». У депутатів можуть виникати ті чи інші запитання – на них мають кваліфіковано відповісти спеціалісти.
Про необхідність відзвітувати про рік роботи нагадав колегам Богдан Коляда. Вирішили, що проінформувати про свою річну діяльність депутати мають до 28 лютого 2023-го року.
Матеріал berdychiv-rada.gov.ua