Нові насоси для подачі води – одне з того, що продемонстрував директор МКП «Бердичівводоканалу» міському голові Сергію Орлюку, інформуючи про те, куди, власне, витрачалися спрямовані підприємству кошти з бюджету громаду.
Станція «Південна»… Тут розташовано основний трубопровід, по якому подається вода на більшу частину міста. На ній працівники Водоканалу змонтували два нові насоси потужністю по 75 кВт кожен, що працюватимуть у так званому каскадному режимі. До цього тут діяли два насоси потужністю кожен по 110 кВт.
В основній роботі працівники Водоканалу планують задіяти один 75-кіловатний насос, інформує керівник підприємства Костянтин Анучін. Якщо його потужностей не вистачатиме, підключатимуть другий. Ну і у випадку, коли споживання води максимальне (зазвичай, це свята чи період поливу), тоді вже, можливо, задіюватимуть той, що на 110 кВт.
Здійснивши таке нововведення, на Водоканалі пішли далі: вирішили змонтувати нову шафу з трьома частотними перетворювачами – один для старого насоса, ще два – для нових. Відтепер повністю регулюється тиск, відслідковуються витрати тощо – все це відбувається в автоматичному режимі. Вся інформація фіксується, зберігається, контролюється. Людський вплив на відміну від роботи зі старою шафою з її купою кнопок зводиться до мінімуму.
У планах – озброїтися комп’ютерною технікою і відповідним програмним забезпеченням, що сприятиме більш якісній роботі з інформацією.
Інший підрозділ підприємства – перша насосна станція 2-го підйому… Колись на ній було настільки шумно, що почути одне одного було просто нереально. До останнього часу там працював насос на 75 кВт – його замінили на насос потужністю у 18,5 кВт. Мало того, що значно поліпшилися умови праці, то ще й економія. У 5 разів, підрахували на Водоканалі. Витрати окупаються протягом місяця.
Встановивши нове обладнання, констатує Костянтин Анучін, вони зробили дуже відчутний крок в економії власних коштів та в енергозбереженні. Наскільки відчутний?.. Настільки, що за рахунок такого збереження на якийсь час можна забезпечити світлом кілька багатоквартирних будинків або ж навіть цілий мікрорайон у випадку припинення електропостачання.
Нові насоси, що значно заощаджують електроспоживання і кошти, ємності, з яких люди набиратимуть питну воду у випадку блек-ауту, партія потужних генераторів для забезпечення водопостачання на випадок аварійних ситуацій… Усім цим придбанням, здійсненим за рахунок бюджету громади, небезпідставно радіють на МКП «Бердичівводоканал».
Предметом окремої уваги тамтешнього колективу, очолюваного Костянтином Анучіним, є недавно закуплена техніка. Нова, сучасна, ефективна. Така, як ось трактор-екскаватор JСВ. Міського типу, спеціально призначений для проведення ремонтних робіт, розкопок, прокладання трубопроводів. Одна з головних його «фішок» – можливість заглибитися у землю на майже 6,0 м. Такого трактора у розпорядженні комунальників ще не було. Приємний і дуже необхідний бонус – вила, якими можна розвантажувати хлор та коагулянти, не залучаючи додаткову техніку й, відповідно, економлячи кошти, ковші, інше додаткове обладнання. Із метою закупівлі трактора було проведено тендер: обійшовся JСВ у суму близько 4,0 млн. грн.
Відтепер на підприємстві є транспорт, яким на виконання робіт виїжджатимуть аварійні бригади. Авто – на базі компанії «Ford», укомплектоване генератором, мотопомпою, зварювальним апаратом, балонами, тисками тощо. Оснащене double-кабіною, що розрахована на 7 місць. Вартість цієї машини – трохи менше 2,0 млн. грн.
Разом із аварійниками у разі потреби на місця проривів вирушатиме ще одна новинка – великовантажна асенізаційна бочка. Її завдання – викачування води з ям під час аварійних робіт. Обсяг бочки – 4 кубометри, вартість вантажівки – 2,7 млн. грн.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.