З 1 червня на українців чекає підвищення тарифів на електропостачання. Пенсіонери, які працюють, отримають доплати, а для майбутніх водіїв діятимуть нові правила складання практичного іспиту в сервісних центрах.
Наприкінці травня Кабінет міністрів затвердив підвищення тарифу на електроенергію для населення. З 1 червня приватні домогосподарства платитимуть за новим єдиним тарифом: 2,64 грн за кВт-год.
Попередні тарифи діяли з 2017 року і залежали від обсягів споживання електроенергії. Споживачі, які використали менше 250 кВт-год на місяць, сплачували по 1,44 грн за кВт-год, якщо більше – по 1,68 грн за кВт-год.
Рішення про підняття тарифу міністр енергетики Герман Галущенко пояснив необхідністю акумулювання ресурсів для відновлення зруйнованої чи пошкодженої енергетичної інфраструктури.
"Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо із сценарію сьогодення до наступного опалювального сезону", – сказав він.
Збільшення розміру пенсій
У червні доплати до пенсії отримають працюючі пенсіонери, для яких здійснений автоматичний перерахунок з 1 квітня 2023 року.
Під автоматичний перерахунок підпадають:
Перелік сервісних центрів, де будуть приймати іспити за новими правилами, можна подивитися тут. В інших сервісних центрах скласти іспит не вийде.
У регіонах, які не підпадають під перший етап проєкту, усі послуги надаватимуться без змін.
Додаткові залізничні маршрути
1 червня польська залізнична компанія SKPL запускає додаткові рейси в Україну з Варшави до Рави-Руської (Львівська область).
Щодня в обох напрямках курсуватиме потяг, розрахований на 240 пасажирів. Відправлення з вокзалу "Варшава-всходня" – о 14:00 за місцевим часом, з Любліна – о 16:00. Прибуття до Рави-Руської – о 20:15 за київським часом.
Після проходження прикордонно-митного контролю пасажири зможуть скористатися рейсами "Укрзалізниці".
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розраховують, що новий рейс дозволить розвантажити автомобільні пункти пропуску.
Крім того, 10 червня з’являться два нові рейси "Укрзалізниці":
поїзд №40/39 Запоріжжя – Солотвино, який зупинятиметься в сімох областях і сполучить Запоріжжя та Дніпро з курортами Львівщини та Закарпаття, від Славського до Берегового;
поїзд №148/147 Київ – Одеса, який курсуватиме через Черкаси.
Крім того, для чотирьох поїздів продовжили маршрут:
№43/44 Івано-Франківськ – Київ – Івано-Франківськ ("Стефанія експрес") – до Черкас;
№105/106 Одеса – Київ – Одеса – до Сум;
№63/64 Харків – Київ – Харків – до Львова;
№53/54 Одеса – Дніпро – Одеса – до Запоріжжя.
Уперше після початку великої війни УЗ повертає на маршрут швидкісний поїзд №732/731 Інтерсіті+ сполученням Київ – Дніпро – Запоріжжя.
Нові тарифи "Укрпошти" на міжнародні напрямки
"Укрпошта" з 1 червня знижує тарифи на відправлення до США. Це стало можливим завдяки підписаній з Поштою США угоді PRIME. Відправники зможуть заощаджувати 8% і мати доступ до повного відстеження посилок.
"8% – це вартість мінімум однієї посилки по Україні. Пересилаєш один дрібний пакунок у США і маєш в запасі одну безкоштовну посилку по Україні", – зауважив гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.
1 квітня "Укрпошта" знизила тарифи на посилки в Німеччину на 60%.
Правила оформлення документів для українців з окупованих територій
2 червня набуває чинності закон, що вносить зміни до правил оформлення низки документів.
Люди, зареєстровані на тимчасово окупованій території або на території боїв, можуть оформити й обміняти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, за місцем звернення.
Українці, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, можуть зареєструвати місце проживання без зняття з реєстрації у місці свого попереднього проживання.
Нові тарифи Приватбанку
1 червня Приватбанк змінює деякі тарифи в пакетах для бізнес-клієнтів. Зміни стосуються тарифів "Бізнес старт", "Базовий", "Бізнес комфорт", "Бізнес ПРО" і тариф для групи ФОП. Це перша зміна тарифів за останні два роки.
Що змінюється в тарифі "Бізнес старт":
- плату за пакет на місяць підвищили до 150 грн для підприємців і до 225 грн – для юридичних осіб замість 125 грн та 175 грн відповідно;
- комісія за платежі в інші банки становитиме 5 грн і додатково 10 грн у разі суми платежу понад 100 тис грн;
- стандартна комісія за обмін валют становитиме 0,2% від суми операції.
Що змінюється в тарифі "Базовий":
- комісія за платежі в інші банки становитиме 10 грн і додатково 10 грн у разі суми платежу понад 100 тис грн;
- стандартна комісія за обмін валют становитиме 0,3% від суми операції.
Що змінюється в тарифі "Бізнес комфорт":
- комісія за платежі в інші банки становитиме 3 грн і додатково 10 грн у разі суми платежу понад 100 тис грн;
- стандартна комісія за обмін валют становитиме 0,15% від суми операції.
Що змінюється в тарифі "Бізнес ПРО":
- комісія за платежі в інші банки становить 1 грн та додатково 10 грн у разі суми платежу понад 100 тис грн;
- стандартна комісія за обмін валют становить 0,1% від суми операції.
Як змінюється тариф для груп приватних підприємців (понад 20 ФОП у групі):
- плату за обслуговування рахунку в тарифі групи ФОП підвищили з 50 грн на 75 грн;
- стандартна комісія за платежі в інші банки становить 5 грн та додатково 10 грн у разі суми платежу понад 100 тис грн.
Тариф за оформлення нестандартних довідок (тих, які неможливо отримати самостійно в "Приват24 для бізнесу") для всіх пакетів становить 250 грн за довідку.