29-річна бердичівлянка розміщувала оголошення про продаж дитячого візочка, якого насправді не існувало, на одній із торгівельних платформ. Поліцейські встановили, що вона ошукала принаймні трьох жительок з різних регіонів України.
У потенційних покупців жінка вимагала передоплату та, після зарахування коштів на банківський рахунок, видаляла оголошення й уникала будь-яких контактів з ошуканими громадянами. Зрозумівши, що потрапили на гачок шахрайки, потерпілі звернулися по допомогу до правоохоронців.
На підставі зібраних доказів слідчі Бердичівського райвідділу поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури повідомили жінці про підозру за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Досудове розслідування триває. Оперативники з’ясовують, чи не причетна фігурантка провадження й до інших шахрайств.
За вчинені діяння підозрюваній загрожує до 3 років ув’язнення.
Разом з тим поліцейські радять завжди використовувати післяплату, щоб онлайн-шопінг був безпечним.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Хотіла придбати дитячі речі, а натрапила на шахраїв: поліцейські розпочали розслідуван
5 липня до Бердичівського райвідділу поліції звернулась 19-річна містянка із заявою про ошуканство.
Жінка розповіла, що на одному із популярних торгівельних онлайн-майданчиків побачила оголошення про продаж дитячого одягу.
«Продавець» переконала її скористатися безпечною оплатою та надіслала посилання у менеджері. Лише коли з її банківської картки було списано понад 10 тисяч гривень, жінка зрозуміла, що потрапила на гачок шахраїв.
Нині правоохоронці проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Водночас поліцейські закликають громадян дотримуватися базових рекомендацій, аби не потрапити на гачок інтернет-аферистів:
- не переходьте за підозрілими посиланнями та на ресурси, які здаються вам підозрілими;
- за жодних обставин не надсилайте ваші облікові або інші конфіденційні відомості, зокрема, дані банківських карток та рахунків;
- не переходьте за посиланнями у додатках, там можуть ховатися фішингові сайти, які повністю копіюють дизайн платформ оголошень або інших сервісів та надають доступ до усієї введеної інформації зловмисникам.