Як з’ясували оперативники кримінальної поліції, 19-річний містянин, скориставшись довірливістю пенсіонера, забрав його мобільний телефон.
Подія сталася 24 липня на одній з вулиць райцентру. Близько 14:00 до 60-річного чоловіка звернувся парубок з проханням терміново зателефонувати з його гаджета. Чуйний чоловік не відмовив прохачеві та віддав тому до рук свій мобільний. А хлопець відійшов убік нібито для особистої розмови, а згодом щез з поля зору власника. Чоловік так і не дочекався його повернення.
Поліцейські детально розпитали заявника про обставини та зовнішній вигляд «позичальника». У результаті з’ясували, що до шахрайства може бути причетним місцевий житель, який раніше вже вчиняв подібні правопорушення. Хлопця розшукали, він визнав свою провину та розповів, що чужий телефон віддав знайомому, якого попросив здати річ до ломбарду.
Тож нині слідчі проводять досудове розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Водночас поліцейські зауважують, що вберегтися від подібного роду злодіянь цілком реально, для цього варто запам’ятати самим та розказати дітям, близьким та знайомим деякі правила:
- не передавайте нікому до рук свої телефони, планшетні комп’ютери та іншу техніку, якщо з таким проханням до вас звертаються на вулиці незнайомці під різними сумнівними приводами;
- у випадку, коли йдеться про терміновий виклик «швидкої допомоги», поліції, рятувальників тощо – зробіть це самі, уточнивши адресу та відомості про того, хто потребує допомоги. Шахраї зазвичай одразу відмовляються від своїх намірів;
- батькам необхідно щоразу нагадувати про обережність власним дітям. Розкажіть їм, що не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці, ігрових майданчиках. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру, змінити налаштування, завантажити цікавий контент тощо.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
На Житомирщині поліцейські розшукали двох телефонних шахраїв Опубліковано 21 липня 2023 року о 15:31 ШАХРАЙСТВО Такі випадки були зафіксовані у Коростенському та Бердичівському районах. Причетні до ошуканств під надуманим приводом просили у власників телефони, а коли ґаджет опинявся в їх руках - непомітно зникали.
20 липня до відділення поліції № 1 (м. Овруч) Коростенського райуправління звернувся 31-річний житель смт Народичів. Чоловік розповів, що знайомий взяв його телефон нібито для налаштування, а потому втік, не повернувши мобільний.
Працівники поліції встановили, що чужий засіб зв’язку привласнив 49-річний місцевий житель. Він визнав свою провину та повідомив, що телефон продав, а гроші витратив на розваги.
Цього ж дня до Бердичівського відділу поліції звернулася 29-річна жителька райцентру. Зі слів жінки, на вулиці до її сина підійшов незнайомий чоловік та попросив зателефонувати. Хлопчик вирішив допомогти. А незнайомець, відійшовши під час розмови нібито для конфіденційності, пішов геть разом із ґаджетом.
Правоохоронці з’ясували, що причетний до шахрайства 19-річний житель Гришковецької громади. Парубок зізнався у скоєному та віддав чужий мобільний телефон.
За обома фактами розпочаті досудові розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Поліцейські вкотре застерігають: не довіряйте малознайомим людям та не передавайте їм до рук цінні речі. Аферисти часто вигадують різні історії, аби досягнути мети, тож навіть прохання про допомогу може обернутися втратою вашого майна.
Відтак будьте обачні самі та навчайте дітей правил безпеки у спілкуванні з незнайомцями. Наприклад, якщо у вас просять телефон, аби викликати екстрені служби (медиків, поліцію, рятувальників тощо), можна зробити це самостійно, уточнивши адресу та інші відомості про постраждалого.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (2 августа 2023 07:05)
Вирвав телефон з рук і втік: бердичівські дільничні поліцейські розшукали грабіжника
Опубліковано 29 липня 2023 року о 12:22
Слідчі Бердичівського райвідділу поліції затримали молодика, який пограбував неповнолітнього, та повідомили йому про підозру. Процесуальне керівництво здійснює Бердичівська окружна прокуратура.
Уранці 28 липня до поліції із заявою про пограбування її сина звернулась 40-річна містянка. Жінка розповіла, що під час прогулянки хлопця у дворі будинку до нього несподівано підбіг незнайомець. Заявивши, що йому необхідно зателефонувати, вирвав з рук юнака мобільний телефон та втік.
За описом, який надав потерпілий, дільничні офіцери поліції швидко розшукали та затримали причетного до події.
З’ясувалося, що телефон відібрав 19-річний місцевий житель, який неодноразово попадав у поле зору правоохоронців за вчинення майнових злочинів. Молодика затримали у порядку статті 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) КПК України та доставили до райвідділу. Чужий гаджет у нього вилучили.
Нині судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у 53 тисячі гривень.
Відповідно до чинного законодавства грабіж, вчинений в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 186 ККУ), карається позбавленням волі на строк від 7 до10 років.
Бердичівський районний відділ поліції
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (2 августа 2023 07:07)
Попросив скористатися телефоном та не повернув: поліцейські встановили причетного до шахрайства
Опубліковано 01 серпня 2023 року о 14:35
Скориставшись довірливістю жительки Ружинської громади, її односелець ошукав її та привласнив гаджет. Про обставини події поліцейським Бердичівського райвідділу розповіла 37-річна заявниця.
За словами жінки біля місцевого магазину до неї підійшов знайомий і попросив мобільний аби здійснити терміновий дзвінок. Відійшовши під час розмови нібито для конфіденційності, він так і не повернувся.
Працівники поліції встановили, що чужий засіб зв’язку привласнив 53-річний місцевий житель. Відомо, що він раніше вже вчиняв правопорушення майнового характеру. Чоловік визнав свою провину, у нього вилучили чужий телефон.
За цим фактом розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Причетному загрожує значний штраф або виправні роботи на строк від 1 до 2 років, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Поліцейські вкотре застерігають: не передавайте до рук сторонніх осіб цінні речі. Аферисти часто вигадують різні історії, аби досягнути мети, тож будьте розсудливими під час спілкування.