У Бердичеві працівники сектору протидії домашнього насильства встановили, що 64-річний чоловік систематично кривдив свою дружину. З відповідними повідомленнями впродовж кількох місяців 53-річна містянка зверталась до поліції.
За словами заявниці, чоловік систематичного принижував її та погрожував фізичною розправою. Жінка скаржилася, що він постійно вживає спиртне та провокує конфлікти, у результаті чого вона змушена йти з дому та шукати прихистку в родичів чи знайомих. Раніше судом вже було прийнято рішення про покарання чоловіка у вигляді обмеження волі з іспитовим строком на 1 рік.
А на Звягельщині до поліції систематично телефонувала 70-річна жителька райцентру, яка скаржилася на свого сина. Відомо, що 51-річний агресор уже відбував покарання у місцях позбавлення волі за вчинення домашнього насильства, проте продовжував ображати матір: виганяв з будинку, принижував та агресивно себе поводив.
З подібними повідомленнями до правоохоронців зверталась також 73-річна жителька Городницької громади. Жінка розповідала, що 37-річний син влаштовує сварки, провокує на конфліктні ситуації, принижує заявницю, виносить з будинку її речі та харчові продукти, адже ніде не працює, а таким чином намагається здобути алкоголь.
З дебоширами поліцейські підрозділів протидії домашньому насильству проводили відповідну роботу, складали адміністративні протоколи та виносили термінові заборонні приписи, які передбачали заборону в будь-який спосіб контактувати з потерпілими. Агресори карались судом штрафними санкціями та адміністративним арештом, проте продовжували ображати рідних.
Відтак слідчі Звягельського та Бердичівського райвідділів поліції розпочали досудові розслідування та, за погодженням окружних прокуратур, повідомили чоловікам про підозри за ст. 126-1 (Домашнє насильство) КК України. Нині обвинувальні акти скеровано до суду.
За чинним законодавством подібні дії тягнуть за собою покарання від громадських робіт й аж до позбавлення волі на строк до 2 років.
Звягельський районний відділ поліції
Бердичівський районний відділ поліції
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Бердичівлянину, якому повідомлено про підозру у вчиненні домашнього насильства (ст. 126-1 КК України), суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов′язання строком на 60 днів. Також суд ухвалив направити підозрюваного для проходження програми для кривдників. Таким чином суд повністю задовольнив відповідне клопотання слідчого поліції.
Як ідеться у клопотанні, 64-річний бердичівлянин безпричинно, умисно та систематично вчиняє стосовно своєї дружини домашнє насильство – ображає, погрожує, принижує, висловлюється нецензурною лайкою, через що жінка переживає психологічні страждання. Чоловіка протягом останнього року 5 разів притягували до адміністративної відповідальності за насильство в сім′ї, перебуває на профілактичному обліку поліції за категорією «Кривдник», а також був засуджений та нині перебуває на іспитовому терміні. Проте чоловік не зробив належних для себе висновків та продовжує чинити домашнє психологічне насильство.
У судовому засіданні підозрюваний визнав, що дійсно лається та ображає дружину, але нібито не безпричинно. З клопотанням слідчого погодився повністю.
За рішенням суду підозрюваний зобов′язаний протягом двох місяців прибувати до слідчого, прокурора та в суд за першим викликом; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, а також пройти програму для кривдників протягом трьох місяців. Ухвала суду може бути оскаржена протягом п′яти днів.
Довідково: ст. 126-1 Кримінального кодексу України – домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, - карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну силу.
Пресслужба суду https://bd.zt.court.gov.ua/sud0603/pres-centr/news/1563451/