Бердичівський суд ухвалив вирок стосовно трьох обвинувачених у шахрайстві, вчиненому організованою групою (ч. 5 ст. 190 КК України). Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між обвинуваченими та прокурором, визнав усіх трьох винними в інкримінованому їм тяжкому злочині та призначив узгоджене сторонами покарання: організатору групи – п′ять з половиною років позбавлення з конфіскацією майна, двом подільникам – по 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Оскільки кожен з обвинувачених уже відбуває покарання за вироками інших судів, за сукупністю вироків обвинувачені проведуть за ґратами шість та по п′ять з половиною років відповідно. Вирок ще не вступив у законну силу та може бути оскаржений в апеляційній інстанції.
Як відомо з вироку, рік тому уродженець Вінниччини, неодноразово судимий за вчинення різного роду злочинів, відбуваючи покарання у виправній установі на території Бердичівського району, розробив шахрайську схему. Для її реалізації обвинувачений П. створив організовану групу, до якої залучив ще двох осіб, яких підшукав із числа засуджених, що утримуються у виправній установі. На себе П. узяв роль організатора, керівника, а також безпосереднього виконавця кримінальних правопорушень. Інші двоє учасників групи були точно обізнані з шахрайською схемою та виконували свої ролі у ній. Обвинувачені телефонували до випадкових осіб, представлялися співробітниками «Приватбанку» та, вводячи в оману співрозмовників, повідомляли про можливість отримання грошової допомоги від ООН та інших міжнародних організацій. Заволодівши даними про банківські реквізити, вони за допомогою електронно-обчислювальної техніки у подальшому заволодівали і коштами потерпілих.
Лише за пів місяця членам організованої групи вдалося ошукати сімох потерпілих. Суд ухвалив задовільнити їхні цивільні позови та стягнути з обвинувачених солідарно заподіяну матеріальну шкоду на користь потерпілих у загальному розмірі майже 30 тис. грн. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/3792/24.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну силу.
Пресслужба суду
|