|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Март 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Через виявлену у місті скажену лисицю введено 60-денний карантин у вогнищі сказу та визначено загрозливі зони

Категория: Город

DSC_0001

Виявлений у місті випадок захворювання на сказ лисиці став причиною скликання протиепізоотичної комісії при Бердичівській міській раді. На ній мали розглянути інформацію щодо епізоотичної ситуації зі сказу у Бердичеві та затвердити відповідні заходи з ліквідації вогнища сказу, аби не допустити його поширення.

За інформацією начальника Бердичівського РУ ГУ Держпродспоживслужби України у Житомирській області Валерія Бикова, 27.01.2025 р на вулиці Маріїнській було виявлено випадок захворювання лисиці на сказ. Наявність хвороби підтвердило лабораторне дослідження патологічного матеріалу. Вогнищем сказу, підкреслив Валерій Биков, вважається не лише місце виявляння джерела збудника інфекції, а й навколишня територія, на яку можлива міграція диких та безпритульних тварин.

Заслухавши інформацію від керівника управління, члени комісії вирішили з 30.01.2025 р ввести карантинні обмеження зі сказу у вогнищі на вул. Маріїнській терміном на 60 діб. Частину території, що обмежується вулицями Залізничною (з півночі), Вінницькою (з півдня), Шевченка (з заходу) та С. Сідлецького (зі сходу), оголошено загрозливою. На період дії карантину у місті заборонено проведення виставок собак, їх виводок, вивезення собак, котів і диких тварин без погодження з очолюваним Валерієм Биковим управлінням.
alt alt
alt alt
alt alt

Рішенням комісії, з-поміж іншого, затверджено заходи з оздоровлення вогнища й профілактики захворюваності тварин на сказ, рекомендовано постійно проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення, доручено забезпечити проведення всього комплексу ветеринарно-профілактичних та оздоровчих заходів у вогнищі сказу та у загрозливій зоні, посилити роботу з відлову безпритульних тварин.

Окремо Валерій Биков зупинився на тому факті, що не всі мешканці прилеглих до вогнища сказу вулиць поставилися з розумінням до необхідності вакцинувати своїх тварин. Деякі відмовилися, не усвідомлюючи, зі слів начальника управління, всього ризику, що може загрожувати як домашнім улюбленцям, так і самим людям.

Загалом, акцентував посадовець, згідно чинного законодавства, власники домашніх тварин зобов’язані піклуватися про здоров’я й належне утримання своїх котів, собак тощо. І піклування це, серед іншого, має на увазі й щорічне профілактичне щеплення від сказу. Вакцинувати свого домашнього улюбленця можна і у ліцензованих приватних клініках, і у місцевій державній лікарні ветеринарної медицини.

Матеріал berdychiv-rada.gov.ua

Написал: kobra (5 февраля 2025 06:33)
Сказ – одна з найдавніших хвороб. Перша згадка датована 2000 роком до н.е. у зв’язку з поширенням сказу через укуси собак.

Сказ — це небезпечна інфекційна хвороба тварин та людей і самим дієвим інструментом боротьби із сказом є вакцинування. У 1881 році французький вчений Луї Пастер шляхом численних перевивань вірусу кроликам отримав вакцину проти сказу, яку вдало випробував у 1885 році на зараженому хлопчику. З того часу всім стали відомі «40 уколів в живіт».

Проте досі існують міфи на тему щеплення, які нікуди не зникають та вводять в оману громадськість. Розвінчуємо поширені міфи:
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (5 февраля 2025 06:34)
Міф: вакцинувати тварин, які не виходять на вулицю або не потрапляють в дику природу, не обов’язково.
Реальність: дика природа може сама “прийти” до тварини, що мешкає ізольовано.

Міф: вакцинувати потрібно лише дорослих тварин, одного щеплення достатньо.
Реальність: вакцинувати обов’язково щорічно з 3-х місячного віку.

Міф: вакцини проти сказу є “важкими” для тварин.
Реальність: сучасні вакцини максимально безпечні, ефективні та мають дуже низький % теоретично можливих ускладнень.

Міф: сказ переносять лише собаки, рідше – коти.
Реальність: вірус вражає всіх теплокровних тварин, які потім стають його переносниками.

Міф: хвора тварина завжди поводиться агресивно, в неї тече слина.
Реальність: на початковій стадії слина не тече. Ознаки проявляються через 3-5 днів після зараження. Хвороба може мати безсимптомний перебіг. Тварина може бути пригніченою.

Міф: захворіти на сказ можна, якщо доторкнутися до хворої тварини.
Реальність: тварини виділяють вірус зі слиною. Вірус проникає в організм людини через укус, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки, подряпини, мікроушкодження шкіри.

Міф: люди не хворіють на сказ.
Реальність: люди хворіють! В організмі людини вірус нервовими волокнами потрапляє у спинний і головний мозок, викликає запалення, параліч і смерть.

Міф: до лікаря не обов’язково звертатися відразу після укусу, можна почекати якийсь час.
Реальність: після появи перших симптомів медики вже не зможуть допомогти хворому.

Міф: сказ виліковний.
Реальність: єдиний офіційно визнаний і ефективний спосіб уникнути сказу в разі ризику зараження – своєчасна профілактична вакцинація.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (5 февраля 2025 06:35)
Нехтування щепленням тварин проти сказу може призвести до захворювання та загибелі ваших чотирилапих друзів і водночас стати загрозою здоров’ю членів вашої родини.

Сучасні вакцини дозволяють значно зменшити кількість ін’єкцій. Їх кількість може сягати 5-6: у день звернення до травмпункту, а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні, які вводять дорослим у дельтовидний м’яз, а дітям у зовнішню поверхню стегна. Вакцина дозволяє запобігти хворобі до 98% випадків. Вакцинація ефективна за умови її ініціації не пізніше двох тижнів після укусу. Повноцінний курс вакцинації дозволяє запобігти неминучій загибелі. Приблизно 75% сказу виникає через те, що потерпілі від укусу не знають про загрозу хвороби, не надають великого значення небезпеці, не звертаються за медичною допомогою або відмовляються від вакцинації.

Будьте здоровими!

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
теплоприціл
Добавил serg7
Март 25, 2025

Обучение в Словакии
Добавил Тарра
Март 25, 2025

Истории
Добавил kobra
Март 25, 2025

Пошуки істини
Добавил kobra
Март 25, 2025

A device designed for
balancing crushers, fans,
mulchers,

Добавил Arturoarous
Март 25, 2025