У вересні 2024 року правоохоронці заблокували канал постачання наркотиків до установи. Організував наркобізнес 36-річний так званий «смотрящий за установою», а як спільників залучив утриманців колонії, жителів Бердичева та Києва, а також працівника цієї колонії. Обвинувальний акт стосовно фігурантів скеровано до суду, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
За даними слідства, так званий «смотрящий за установою» контролював всі дії учасників злочинної організації, у тому числі фінансові операції. Вона мала дві відокремлені ланки: одна відповідала за поставки наркопакунків з Києва, інша – з Бердичева. За вказівкою лідера, спільники, які перебували на волі, маскували наркотики та психотропи у предметах загального вжитку, харчових продуктах та засобах гігієни, а після формування пакунків забезпечували доставку «товару» - канабіс та метадон - до замовників.
Працівник колонії контролював, аби посилки потрапляли до засуджених та в кімнати короткострокових побачень без оглядів. Засуджений, який прибирав ці кімнати, забирав їх, ховав та передав іншим учасникам злочинної організації для подальшого збуту. В одному з епізодів, він прив’язав пакет із наркотиками до ноги, маскуючи це під звичайну перев’язку після травмування. Частину отриманих коштів фігуранти віддавали до так званого «общаку».
У вересні минулого року оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з працівниками обласного управління СБУ та виправної колонії заблокували канал постачання наркотиків до Райківської виправної колонії, затримали фігурантів та зібрали докази, що стали підставою для оголошення членам злочинної групи про підозру.
Нині слідчі поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні. За погодженням з Житомирською обласною прокуратурою обвинувальний акт стосовно так званого «смотрящого» та п’ятьох його спільників скеровано до суду. Залежно від ролі та участі у протиправній діяльності дії обвинувачених кваліфіковані:
- ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),
- ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів),
- ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів),
- ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі),
- ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Максимальне покарання за інкримінованими статтями – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Припинено діяльність підпільної нарколабораторії, що постачала на Житомирщину амфетамін У вівторок, 25 лютого 2025 року, правоохоронцями під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури викрито групу із 5 осіб, які займались збутом психотропних речовин на території Житомирщини.
Слідством установлено, що злочини, пов’язані з незаконним обігом психотропних речовин, вчиняла група осіб – жителі Житомирської та Київської областей, віком 34-49 років.
Для виготовлення психотропу двоє фігурантів облаштували лабораторію у житловому будинку в Обухівському районі Київської області, де встановили спеціальне приладдя для виготовлення амфетаміну.
Виготовлену «продукцію» маскували у господарські та побутові товари, після чого в поштових відправленнях великими партіями передавали для подальшого роздрібного збуту на території Житомирської області.
Підозрюваних затримано в порядку ст. 208 КПК України безпосередньо після отримання посилки із виготовленим напередодні амфетаміном.
Загалом, усім п’ятьом особам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин, у тому числі вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб).
За результатами обшуків виявлено та вилучено близько 50 грам психотропної речовини, інгредієнти, спеціальний інвентар для виготовлення та зважування амфетаміну, пакувальний матеріал, грошові кошти понад 85 тис. гривень.
Також під час обшуків вилучено бойову гранату, а також значну кількість набоїв до автоматичної вогнепальної зброї калібру 5,45 мм та 7,62 мм.
У ході досудового розслідування також перевіряється причетність інших осіб до вчинення злочинів.
Трьом підозрюваним обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, відносно двох інших клопотання перебувають на розгляді у суді.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводить слідче управління ГУНП в області, оперативний супровід – УСР в Житомирській області ДСР НПУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
До 10 років ув’язнення загрожує містянину за вчинення наркозлочину: бердичівські слідчі завершили досудове розслідування
На початку лютого поліцейські Бердичівського райвідділу затримали 34-річного чоловіка, коли той продавав заборонені речовини.
Тоді, у ході слідчих дій, правоохоронці виявили згортки з подрібненою рослинною масою. Чоловіка затримали, а виявлені речовини направили на дослідження.
Наразі висновки експертів підтвердили, що у пакунках був наркотик – канабіс.
Днями слідчі райвідділу ознайомили фігуранта з обвинувальним актом. Чоловіку інкриміновано ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Нині матеріали провадження направлені до суду.
Процесуальне керівництво здійснювала Бердичівська окружна прокуратура.