Проблема може бути невидимою й нечутною для широкого загалу і може уходити корінням у минулі роки. Від того проблемою вона бути не перестане. Одне з таких питань – мільйонна заборгованість та невиконання гарантійних листів – стало причиною приїзду до Бердичева директора Житомирської філії ТОВ «Розподільні мережі України» Олексія Рубського і зустрічі з ним в.о. міського голови Богдана Коляди. До спілкування долучилися заступниця міського голови Наталія Палкіна, керівники фінансового управління, управління ЖКГ та КП «Бердичівтеплоенерго», а також начальник Бердичівського управління експлуатації газового господарства Віктор Мосійчук.
Близько 183,0 млн. грн. боргують місцеві тепловики постачальникам газу і 11,4 млн. грн. за його розподіл. Окрім того, існує заборгованість за постачання електроенергії. За такої ситуації про вчасний та якісний вступ до опалювального сезону, за оцінкою сторін, годі й говорити.
Так, зауважують, на те, що утворився багатомільйонний борг, є причини: з-поміж іншого, це – 45,0 млн. грн., що їх, своєю чергою, винне комунальникам населення. Через війну з росією не в змозі виконати взяті на себе зобов’язання перед КП «Бердичівтеплоенерго» держава, а це – близько 190,0 млн. грн.
Вже 4-й опалювальний сезон діє введений нею мораторій на підняття тарифів на тепло. Тарифи для населення залишаються незмінними при тому, що за ці роки значно зросли ціни на газ, електроенергію, на матеріали, зросла мінімальна заробітна плата. Згідно наведених фахівцями цифр, тариф на тепло покриває близько 70 % витрат «Бердичівтеплоенерго», 30 % витрат покриває погашення різниці у тарифах. Якби тарифи відповідали реальним вимогам, нагадують, то фінансове навантаження лягало би на бюджети споживачів – у ситуації ж, що склалася, весь тягар несе на собі бюджет громади. Аби підтримувати діяльність Теплоенерго, з місцевої казни виділяються мільйони гривень на погашення різниці у тарифах. Замість того, аби розвиватися, вкладати кошти у перспективні проєкти, громада вимушена латати дірки.
Опалювальний сезон стартує не завтра, втім починати готуватися до приходу холодів необхідно вже сьогодні, переконаний Богдан Коляда. Тож фахівцям дано доручення посилити роботу з планування вчасного вступу до опалювального сезону. Не припиняється діяльність теплоенергетиків щодо комунікації з населенням на рахунок погашення боргів. Разом із тим на підприємстві продовжують активно працювати над оптимізацією витрат.
Про те, що за осінь та зиму у Бердичеві думають ще влітку, інформує Богдан Коляда, свідчить той факт, що вдалося відновити контакти з Агенцією з міжнародного розвитку USAID. Попередньо досягнуто домовленість про можливе завершення проєкту, яке стосується когенераційних установок. У планах отримати ще дві такі установки, що в якості альтернативних джерел енергії дозволять безперервно подавати тепло жителям громади у випадку проблем з електропостачанням.
Матеріал berdychiv-rada.gov.ua