Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, Програма медичних гарантій продовжує працювати навіть під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати безоплатно медичну допомогу, за яку сплачує держава.
Українці, які через бойові дії змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу в медичних закладах за місцем фактичного перебування, місце реєстрації пацієнта не має значення.
МОЗ нагадує, що пацієнту з інсультом чи підозрою на нього гарантовані такі безоплатні послуги:
Звернути увагу на те, що рівень води у пожежній водоймі – тій, що у районі колишнього Шкіроб’єднання, впала десь на 1 м, просить владу один із бердичівлян. Тамтешні місця, зауважує, слугують для людей зоною відпочинку, і непогано було б їх облагородити.
Встановити знак «Зупинка на вимогу» на Елінгу, біля колишнього поста ДАІ, просить мешканець мікрорайону. А ще – зрізати горіх на Одеській, 74 а. На зрізання має бути акт від комісії з обстеження зелених насаджень, затверджений фахівцями з Житомира – лише тоді буде видано ордер, пояснив пенсіонерові міський голова.
Директорка МК ВЖРЕП № 7 має виїхати до будинку за адресою Соборна, 4. Причина – численні скарги мешканців на стан будинку.
22-річний бердичівлянин, вихованець військово-патріотичного спортивного клубу “Козак”, військовослужбовець десантно-штурмової бригади Ілля Вільман став двічі срібним призером чемпіонату світу з єдиноборств “Комбат самозахист ІСО”. Змагання, у яких взяли участь понад 750 спортсменів із 23 країн світу, проходили з 14 по 16 жовтня в угорському місті Надьканіжа.
За словами засновника і голови ВПCК “Козак” Олександра Осадчого, на чемпіонаті були представлені такі види бойових мистецтв, як кікбоксинг, бокс, ММА та грепплінг. У двох останніх і змагався Ілля Вільман. Загалом він провів 8 боїв, за результатами яких здобув “срібло” в обох дисциплінах...
Днями скеровано до суду обвинувальний акт відносно 39-річного жителя обласного центру. Слідчі відділу поліції №1 Житомирського РУП зібрали докази його причетності до незаконних переробки та зберігання вогнепальної зброї. За вчинене обвинуваченому загрожує позбавлення волі.
На початку жовтня поліцейські групи реагування відділу поліції №1 Житомирського РУП, перевіряючи обставини можливого правопорушення у дачному кооперативі Новогуйвинської громади, викрили 39-річного місцевого жителя у стрільбі з пістолета по мішеням у дворі обійстя. У подальшому з’ясувалось, що чоловік не мав жодних дозвільних документів на зброю.
Поліцейські слідчо-оперативної групи вилучили пістолет і у рамках відкритого кримінального провадження направили його на експертне дослідження...
Ранні сутінки, обмежене освітлення вулиць населених пунктів та інші супутні обставини є додатковими факторами ризику для безпеки громадян. Упродовж 1 листопада на Житомирщині поліцейські викрили трьох підозрюваних у пограбуваннях. Правоохоронці закликають жителів регіону до обережності у вечірній час.
Близько 20 години у Житомирі випадкові перехожі не дали втекти чоловікові, обґрунтовано підозрюваному у спробі грабунку молодої дівчини. Про подію, яка сталась на перехресті вулиць Івана Мазепи та Саксаганського, люди сповістили правоохоронців...
1 листопада о 19:33 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному дерев’яному житловому будинку в м. Бердичів. Про це рятувальників сповістили містяни, які проживають неподалік і стали очевидцями події.
По прибуттю вогнеборців до місця виклику полум’ям було охоплено дах оселі по всій площі. Зі слів сусідів стало відомо, що всередині може знаходитися людина. Провівши розвідку в помешканні, рятувальники виявили на підлозі, біля дверей, загиблого 46-річного чоловіка. Ймовірно, він намагався вибратися із задимленого приміщення, але не встиг та знепритомнів біля виходу. В умовах сильного задимлення вогнеборці застосовували апарати на стисненому повітрі для захисту органів дихання та зору...
Благодійну допомогу від Дитячого Фонду ООН (UNICEF), отримала Бердичівська міська лікарня. Серед вантажу, розповідають у закладі, – пакунки малюка, матеріали для раннього розвитку дітей, акушерські, стерилізаційні та гігієнічні набори, набори для надання невідкладної допомоги у надзвичайних ситуаціях, хірургічні інструменти, лікарські препарати, різноманітні вироби медичного призначення тощо.
Окрім того, понад 11 тонн гуманітарної допомоги UNICEF передав також і міському Центру надання соціальних послуг для підтримки родин із дітьми та внутрішньо переміщених осіб.
За словами директорки Центру Людмили Колесник, у переліку переданих речей переважали засоби гігієни та уже сформовані з них пакунки...
Інфраструктура країни дедалі частіше опиняється під прицілом ворога, тому ми вкотре звертаємося до вас із проханням завжди мати вдома запас води та періодично його поповнювати.
Як його підготувати?
Розрахуйте запас для використання вдома відповідно до кількості членів вашої родини.
Повномасштабна війна та терористичні атаки росії на об’єкти критичної інфраструктури України змусили змінити підходи до облаштування пунктів обігріву, які зазвичай розпочинали роботу в осінньо-зимовий період. В умовах воєнного стану вирішено перейти до облаштування стаціонарних пунктів обігріву. Через обов’язкову наявність ряду умов облаштовуватимуть їх здебільшого у навчальних закладах, і називатимуться такі пункти «Пунктами Незламності».
у тому, що дане підприємство зможе забезпечити очистку. А стоки, у свою чергу, потрібно буде кудись скидати...
З 1 листопада відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів почне здійснюватися за електронним рецептом.
Йдеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні. Нині ці препарати можна придбати в аптеці виключно за рецептом на спеціальному бланку форми № 3.
У медичній практиці ці ліки застосовуються, зокрема, і для знеболення больових симптомів у пацієнтів, які проходять складне лікування. До прикладу, для пацієнтів із онкологічними захворюваннях, тяжкими травмами, серцево-судинними захворюваннями, а також при наданні паліативної допомоги...
Міністерство охорони здоров'я України інформує, що на час воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування, діти по досягненню 18-річного віку НЕ потребують обовʼязкової присутності для проходження комісії з підтвердження інвалідності.
Це прямо врегульовано п.1 постанови Кабінету Міністрів № 225 від 8 березня 2022 року:
“... у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії”...