Про це повідомляє Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України. Так, в Житомирській області, як і в цілому по Україні, триває епідемічний сезон з гострих респіраторних вірусних інфекцій, який розпочався з жовтня місяця поточного року та буде тривати до травня місяця наступного року.
На 5 тижні епідсезону (в період 29.01.2024р.-04.02.2024р.) захворюваність на ГРВІ, в т. ч. грип, COVID-19 в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 21%. Показник захворюваності перевищує епідемічний поріг на 101% та відповідає дуже високому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Серед захворілих 56% – діти до 17 років.
Епідемічний поріг перевищено в усіх 4-х районах області. Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в Бердичівському та Житомирському районах.
У Бердичівському міськрайонному суді розпочався судовий розгляд кримінального провадження по обвинуваченню жінки та чоловіка у сприянні в незаконному переправленні через державний кордон України, вчиненому організованою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України). Також жінку звинувачено у посібництві в підробці документів (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України). У судовому засіданні прокурор оголосив обвинувальний акт, суд встановив порядок дослідження доказів.
Як ідеться в обвинувальному акті, влітку 2022-го року обвинувачені, а також ще одна жінка, матеріали щодо якої виділені в окреме кримінальне провадження, вступили у злочинну змову з іншими особами та за грошову винагороду сприяли чоловікам призовного віку перетинати кордон України в умовах воєнного стану. Для цього вони підшукували матерів-одиначок з малолітніми дітьми і чоловіків, для яких тимчасово обмежено право на виїзд за кордон, та допомагали своїм «клієнтам» у виготовленні документів про визнання батьківства на чужих дітей. Обоє обвинувачених не визнають своєї вини в інкримінованих їм злочинах...
Бердичівський суд визнав 33-річного мешканця Волині винним у крадіжці, вчиненій повторно, з проникненням до приміщення, вчиненій в умовах воєнного стану ( ч. 4 ст. 185 КК України) та призначив покарання – 5 років позбавлення волі. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Як встановив суд, раніше судимий мешканець Волинської області у грудні 2023-го року, перебуваючи у селищі Гришківцях Бердичівського району, проник до сараю одного з домоволодінь та викрав звідти два наручні годинники, куртку та велосипед. У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину, каявся та пояснив, що на тяжкий злочин пішов, бо замерз та був голодний. Тому взяв куртку, щоб зігрітися, а годинники, щоб продати та виручити гроші на харчі. Велосипед прихопив без мети, не подумавши.
Призначаючи вид та міру покарання, суд врахував, що скоєно тяжкий злочин у час, коли країна страждає від російської агресії, особою, яка вже має не одну судимість за аналогічні правопорушення, а також неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності...