Вранці 8-го серпня до одного з подвір’їв на другому провулку Рози Люксембург завітали міліціонери. Приводом їхнього візиту стала причетність місцевого мешканця до скоєння дорожньо-транспортної пригоди, яка трапилась напередодні ввечері.
На дорогах Бердичева стане безпечніше. Цьому має посприяти місячник безпеки дорожнього руху на автотранспорті, ініційований в Україні державною автомобільною інспекцією. До проведення місячника долучились і бердичівські інспектори ДАІ.
На території поблизу приміщення Спілки ветеранів-афганцям, по вулиці Садовій, незабаром буде відкрито меморіал бердичівським воїнам загиблим на війні в Афганістані. Учасники бойових дій вирішили встановити цілий меморіальний комплекс на спомин про загиблих земляків-побратимів.
На Житомирщину повертаються старі-нові обличчя. За нашою інформацією, 7 серпня ЦВК прийняв документи на реєстрацію кандидатом у народні депутати України на виборах у Бердичівському мажоритарному виборчому окрузі № 63 чинного народного депутата Лабунської Анжеліки Вікторівни.
Мы живем в тихом и спокойном городке, где мало что происходит, и все всех знают, а поэтому самое незначительное происшествие сразу же обрастает слухами и подробностями, а о том, чтобы утаить что-то от людей и вообще речи быть не может. И вот в среду, восьмого августа Бердичев напоминал встревоженный улей, поскольку взволнованную общественность интересовало одно – почему людям не сообщают об ужасном происшествии, которое произошло на территории города, и почему бездействуют соответствующие службы? Ведь в центре Бердичева перевернулась целая цистерна с какой-то опасной для здоровья окружающих кислотой!
На Житомирщине 16 владельцев торговых заведений, где детям продавали алкоголь и сигареты, лишены соответствующих лицензий – как стало известно редакции газеты «Бердичев Деловой», с начала года работники милиции Житомирщины зафиксировали 35 фактов реализации алкогольных и табачных изделий детям в развлекательных и торговых заведениях области. Во всех обнаруженных случаях составлены соответствующие материалы, которые направлены в региональные подразделения налоговой службы. Из 20 уже рассмотренных представлений 16 субъектов лишены лицензий на право осуществления розничной торговли алкогольными или табачными изделиями.
К сожалению, некоторые автовладельцы города Бердичева не особенно заботятся о соблюдении правил дорожного движения, при этом некоторые из них позволяют себе сесть за руль, находясь в состоянии сильного алкогольного опьянения. Однако думать о том, что спиртное не повлияет на выработанные годами навыки вождения, является заблуждением – что в очередной раз доказал вечер вторника, 7 августа, когда пьяный водитель «шестерки» сбил сразу троих подростков и скрылся с места происшествия.
Бывший председатель Житомирского облсовета, согласованный кандидат от оппозиции на Новоград-Волынском избирательном округе Виталий Француз может победить Владимира Литвина, который баллотируется в народные депутаты по этому же округу.
Тоді ж мешканці міста, можливо, побачать своїх кранах чисту воду. Адже прем’єр-міністр приїздить в Бердичів не просто так, а для участі в урочистому пуску фільтрувальної станції. Про цей довгобуд ми писали нас сторінках газети неодноразово, і ось через місяць, можливо, ця тема зникне з повідомлень місцевих ЗМІ.
«London is the capital of Great Britain», – жартома, дуже часто саме таку фразу можна почути, як відповідь на питання, стосовно того, чи володієте ви англійською мовою та наскільки досконало. А якщо вже після вивчення шкільного чи університетського курсу іноземної, пройшло декілька років, то й у голові, окрім шаблонних фраз, на зразок зазначеної вище, мало що залишилось. Звісно, це не стосується тих, хто у свій час закінчив факультет іноземної філології або протягом багатьох років займався з репетитором, який допомагав набувати мовної майстерності.
В нынешнюю эпох повальной безработицы, минимальной заработной платы и неуверенности в завтрашнем дне многие люди пытаются заработать, чем только можно. Многие опытные специалисты строительных и других востребованных за рубежом профессий покидают страну и выезжают за границу – Польша, Чехия, Испания и даже Россия уже давно стали постоянным местом работы некоторых наших граждан. Другие, имеющие коммерческую жилку, ездят в другие страны «челноками», привозя в Украину с целью перепродажи разнообразные вещи. При этом некоторые из них вполне могут быть запрещены действующим законодательством
в Бердичеві відбувся "Марш Життя дорогою смерті" – захід, присвячений пам'яті жертв Голокосту. Численні віряни Єврейської месіанської общини "Яхад", церкви "Новий час", інших церков та за участі представника римо-католицької церкви пройшли "дорогою смерті" – молитовною ходою вулицею Карла Лібкнехта від міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника та вулицею Соборною до костелу Босих Кармелітів. На площі перед костелом відбулось меморіальне служіння (мітинг-жалоба). Делегація примирення з Німеччини склала молитву-покаяння німецьких християн за злочин нацистів проти єврейського народу та всього народу України. Відбулись також молитви за благословення України та нашого міста, виступи організаторів, учасників акції, а також представників місцевої влади. Детальніше...
1922 р. —
в міському робочому клубі відбувся творчий вечір, на якому виступив єврейський поет-бердичівлянин Абрам Каган. Сам клуб належав Радпрофу (скорочення від Радянський професійний союз). Цікаво, що відразу після перемоги Жовтневої Революції нова влада захопилась створенням нових імен та назв для різних організацій, установ та підприємств. Все старе і реакційне, так би мовити, відкидалось. Російська мова, та й українська також, збагатились цілою низкою словосполучень та скорочень. Не уникнув цього захоплення і Бердичів: в місті з'явились назви, які і сьогодні дивують своєю оригінальністю. Приведемо декілька прикладів (оригінальна назва приводиться на російській мові, переклад – на українській): "Комборбез" – це комітет по боротьбі з безробіттям; "Окрпарком" – за цим скороченням приховується окружний комітет Комуністичної партії України; "Вусор" – Всеукраїнський союз мисливців та рибалок ("…охотников и рыболовов"); "Окрико" – окружне об'єднання інвалідної кооперації; "Окрвнуторг" – окружна інспектура внутрішньої торгівлі.
1922 р. —
Перший держшкірзавод (колишній шкірзавод Карла Шленкера) від міста Бердичева приймає участь у Першому радянському ярмарку, що відкрився 1 серпня 1922 року у місті Нижній Новгород. В роботі ярмарку прийняли участь 584 оптових фірми, (з яких 240 були державними, 164 – кооперативними, 180 – приватними) і 331 роздрібна торговельна фірма. Нижньоновгородський ярмарок ще за царської Росії був не тільки найбільшим центром внутрішньої торгівлі, але і значним міжнародним центром. Тому участь бердичівського шкірзаводу у цьому ярмарку надавала можливість укладати вигідні контракти та шукати торгових партнерів по всій радянській Росії та зарубіжжю.