З настанням весни у м.Бердичеві активізувалися бродячі собаки. І вдень, і вночі цілісінькі зграї можна зустріти в будь-якому районі міста, особливо біля центрального ринку та багатоповерхових будинків. Деякі тварини зростом сягають до поясу дорослої людини. Безумовно, це реальна загроза здоров’ю людей,особливо дітей та жінок. Собаки можуть не лише покусати, а й бути носіями різноманітних захворювань. В сьогоденні проблема з бездомними собаками набрала загрозливих масштабів, зважаючи на те, що в місті зафіксовано випадок сказу, а в держави є дефіцит ліків проти такої хвороби.
Більше того, мабуть в багатьох багатоповерхівках живуть так би мовити «собачниці», які пускають бездомних тварин пожити в під’їзд, та ще й тут же годують, приручаючи. А тим часом ці собаки кусають інших мешканців ...
Завтра, 11 березня , у департаменті економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації діятиме «пряма телефонна лінія» з актуальних питань економічного розвитку, інвестицій тощо.
На питання відповідатимуть директор департаменту Олексій Анатолійович Шатило – (0412) 47-38-83 та заступник директора Віктор Михайлович Градівський – 47-45-93 .
«Пряма телефонна лінія» функціонуватиме з 9.00 до 13.00 год .
У землевпорядній службі Житомирщини включили 112 ділянок до переліку земель державної власності, права оренди на які можуть бути передані інвесторам на земельних аукціонах. Для ведення бізнесу пропонують землі сільськогосподарського призначення загальною площею 3377 гектарів.
Найбільшу кількість ділянок можуть надати у користування на території Лугинського (26 ділянок площею 608,3 га), Новоград-Волинського (10 ділянок площею 264,7 га) та Бердичівського (9 ділянок площею 687,2 га) районів Житомирської області.
Напевно, бердичівляни вже звикли отримувати новини про чергові успіхи бердичівських футболісток. Вихованки Заслуженого тренера фізично культури та спорту України Володимира Керносенка здобувають не лише командні нагороди у складі команди ДЮСШ Бердичева, але і особисті у своїх командах, за які грають в різних містах України. Про це повідомляє Ріо-Бердичів.
Чергова новина про успіх бердичівської футболістки надійшла з Умані, де відбувся Зимовий Чемпіонат України з футболу серед жіночих команд. У складі команд-учасниць виступали двоє бердичівських футболісток: ворота «Житлобуду-2» (м. Харків)захищала бердичівлянка Дарина Бондарчук, а у складі «Пантер» (м. Умань) грала захисник Дарина Олійник.
Уряд визначив розміри разової грошової допомоги до 5 травня, яку щороку отримують ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».
Відповідну постанову прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підписав 2 березня.
Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році передбачено у таких розмірах:
Мирославська сільська рада має намір передати в оренду комунальне майно (приміщення колишньої аптеки) загальною площею – 60,1 кв.м., яке розташоване за адресою: с. Мирославка, вул. Лікарняна, 68, Бердичівського району Житомирської області.
26 лютого 2016 року відбулося засідання чергової сесії районної ради. Було розглянуто 25 питань порядку денного з яких прийняли відповідні рішення.
Першим питанням депутати розглянули внесення змін до Регламенту роботи районної ради, так як відповідно змін до ч.3 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення ради приймається відкритим поіменним голосуванням.
Дане роз’яснення стосується громадян – власників житлових будинків і квартир.
У 2016-му році, громадяни України – фізичні особи повинні будуть сплатити податок на нерухомість, нарахований за ставками та пільгами 2015-го року.
Згідно рішення міської ради на підставі змін до Податкового кодексу України встановлена податкова ставка – 2% від мінімальної зарплати на 1 січня 2015 року (2% від 1218 грн. становить – 24 грн. 36 коп. за 1 кв.м) для власників житлових площ, які перевищують затверджені законом встановлені пільги зі сплати податку:
квартири – більше 60 кв.м;
житлові будинки – більше 120м кв.м.;
різних типів житла (квартира плюс будинок) – 180 кв.м.
З 1 липня 2015 року вступив в силу Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який істотно змінює стару систему управління багатоквартирними будинками. Цей Закон розпочинає реформу самої важливої сфери нашого життя - житлової
Новий Закон визначає три можливі варіанти управління житловим будинком:
- через створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (скорочено ОСББ);
- управитель, визначений загальними зборами співвласників будинку, які необхідно провести до 1 липня 2016 року;
- управитель, призначений органом місцевого самоврядування.
10 березня о 04:10 до Служби порятунку «101» м. Бердичів надійшло повідомлення про загоряння автомобіля, що знаходився на одній із стоянок міста. За вказаною адресою виїхали бійці 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини.
На місці з’ясовано, що горить моторний відсік легкового автомобіля марки «Honda CR-V». Від високої температури лопнуло лобове скло. Менше метра, з обох боків, стоять інші автомобілі.
151-річницю від Дня народження Державного Гімну відзначили у Бердичеві масовим виконанням знайомих нам «Ще не вмерла України і слава, і воля». На Центральній площі 10 березня для цього зібрались представники влади, учнівська, студентська молодь та громадськість міста.
З метою попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на них, 9 березня рятувальниками спільно з представниками селищної ради, засобів масової інформації та представниками адміністрації проведено пожежно-профілактичне відпрацювання Гришковецької селищної ради Бердичівського району.
Співробітники Управління СБУ в Житомирській області спільно з прокуратурою та поліцією викрили корупційні дії двох керівників міжрайонних медико-соціальних експертних комісій.
Посадовці систематично одержували хабарі від інвалідів за видачу висновків про продовження, зміну або присвоєння групи інвалідності. Вартість цих “послуг” коливалася залежно від платоспроможності громадян – ...
Два года назад «ФАКТЫ» рассказывали о нашем соотечественнике, который вернулся на родину с тяжелыми увечьями после одиннадцати лет, проведенных в трудовом рабстве в Российской Федерации. Но, оказывается, современные рабовладельцы процветают и в Украине. Есть они и в небольшом Барановском районе Житомирской области. Житель этого района Михаил завербовался к богатым селянам поработать пару летних месяцев. А вот сбежать смог только через семь лет, да и то с шестой попытки.
— Моя мама умерла, когда мне было 12 лет, отца я не помню , — рассказывает 22-летний Михаил . — Мы с двумя братьями остались на воспитании старшей сестры, которая оформила над нами официальную опеку. У меня было очень трудное детство — голодное, холодное. Хотя сестра получала на нас неплохие деньги, мы их почти не видели. Наша опекунша нигде не работала, любила выпить,