Упродовж березня в області триватимуть профілактичні заходи поліції, спрямовані на припинення незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Поліцейські закликають громадян добровільно здати небезпечні предмети та речовини, уникнувши при цьому покарання.
З початку 2016 року працівники поліції розпочали майже сотню кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу зброї та боєприпасів.
Водночас задля убезпечення полісян від незаконного застосування чи використання зброї та небезпечних речовин, а також трагічних випадків, пов’язаних із їх використанням, упродовж березня триватиме місячник добровільної здачі зброї, спеціальних засобів, боєприпасів, вибухових матеріалів та засобів ініціювання.
У Всесвітній день захисту прав споживачів(15 березня) жителів житомирщини закликають захищати право на повітря без тютюнового диму.
Дієвим засобом захисту споживчих прав є написання скарг на заклади-порушники до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.
Нещодавно було надано можливість споживачам подавати скарги в електронному форматі, і скарга, надіслана з комп’ютера або мобільного, має таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. Це нововведення значно полегшує комунікацію споживачів, клієнтів і контролюючих органів. Тобто звернутися до контролюючих органів зі скаргою
Теперь я совершенно точно знаю, что такое родовое проклятье. Его пришлось наблюдать в поселке Корнин Попельнянского района.
Когда видишь всю безысходность ситуации, в которой оказались трое людей, причем, двое из них – малыши трех и пяти лет от роду, становится очень больно. А личико Лилечки с милой растерянной улыбкой стоит в глазах. Страшно, когда страдают дети. Еще страшнее, когда они, совершенно невинные, платят за грехи своих непутевых предков. С семьей Артамоновых так и получилось.
У Житомирській облдержадміністрації сьогодні, 15 березня, голова ОДА провів розширену нараду з питань шефської допомоги Збройним Силам України, виконання місцевих бюджетів, оптимізації витрат освітньої субвенції.
У рамках наради заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута поінформував присутніх про організацію та фінансове забезпечення в області шефської допомоги Збройним Силам України відповідно до Указу Президента України.
До Верховної ради поданий законопроект, згідно з яким кожен українець буде повідомляти податковій про свої витрати.
Авторами проекту стали депутати Юрій Луценко і Олександр Кірш. Законопроект «Про нульову декларацію» зобов’яже кожного повнолітнього українця пред’явити фіскальній службі не тільки свої доходи за рік, але і витрати. У разі якщо людина витратить більше ніж заробляє, її змусять платити податок – 21% від суми перевищення, плюс 22% – Єдиний страховий внесок. Дану ініціативу вже підтримав президент Порошенко.
На думку експертів, таке нововведення може вдарити по офіційно безробітним українцям, які виживають завдяки тимчасовим підробіткам. Також під податковий прес потраплять родичі заробітчан.
У той же час депутати поки ніяк не наважаться ввести податок на розкіш.
Таки збулося: автошлях Житомир-Бердичів та дорогу у Хажині відремонтують та ще й освітлять. Про це інформують у команді народного депутата України Олександра Ревеги. Напевно, ще не стерлися з пам’яті городян події кількарічної давнини, коли відрізок траси від Бердичева до Житомира і у зворотному напрямку остаточно перетворився на жахіття, на долання якого витрачалися години. Дорога тоді увійшла до топу найгірших в Україні, і державі таки вдалося частково відновити покриття – здебільшого те, яким автівки прямували до обласного центру, ямкового ремонту частково зазнав і напрямок до Бердичева. Далі столичні можновладці пообіцяли за рік-два доробити те, що почали і… і власники транспорту стали чекати.
15 березня групою піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини були проведені роботи по знищенню 11 одиниць вибухонебезпечних предметів, що були виявлені напередодні.
Так, 14 березня до Служби порятунку «101» від працівників правоохоронних органів надійшло повідомлення про виявлення низки підозрілих предметів поблизу села Бистрик Бердичівського району.
Як з’ясувалося, місцевий житель, викопуючи на полі сажанці дерев, натрапив на 2 вибухонебезпечних предмети. Продовжуючи роботи, ним було виявлено ще 8 боєприпасів.
Зокрема, правоохоронці встановили причетність місцевої жительки до викрадення двох мобільних телефонів та банківської картки з осель трьох бердичівлян. Розпочаті кримінальні провадження.
До Бердичівського відділу поліції із заявами про крадіжки звернулось троє місцевих жителів 18-ти, 20-ти та 37-ми років. Двоє із них розповіли, що з їх помешкань зникли вартісні ґаджети, а у третього заявника - банківська картка, з якої зловмисник зняв 3300 гривень.
Про соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей доповіли нещодавно на засіданні виконавчого комітету. Робота з даною категорією громадян у місті ведеться постійно, тому заступнику начальника управління праці та соціального захисту населення Оксані Прокуратор було про що розповісти.
Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року.
Таким чином, переобладнання транспортного засобу та використання біопалива дають право на отримання податкової знижки.
Декілька рекордів міста й області було встановлено на відкритому Чемпіонаті міста Житомир з гирьового спорту, який відбувся 11 березня 2016 року в Житомирському військовому інституті.
Найбільшої уваги заслуговує рекорд ветерана гирьового спорту 53-річного бердичівлянина Геннадія Резніка – ривок гирі 24 кг за 10 хв – 259 підйомів у ваговій категорії до 85 кг.
З часу анексії Криму та війни на сході держави, українці вперше за період незалежності зіштовхнулися з таким поняттям, як вимушені переселенці. Бажання не жити не окупованій території та зберегти життя собі і своїм рідним у зоні ведення бойових дій спонукає наших співгромадян шукати прихистку по всій країні. Хтось знайшов його у нашому місті.
Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Оксана Прокуратор розповіла, що станом на березень 2016 року, у Бердичеві нараховується 603 вимушені переселенці.