Після прийняття урядом минулої осені рішення про скасування наявності в фармроздрібі «соціальних препаратів», в 2016 році з аптек можуть повністю зникнути доступні за ціною ліки. Про це повідомив заступник гендиректора компанії SMD Євген Жіводерніков.
«Ситуація з номенклатурою аптечних продажів може помітно змінитися… Доступні за ціною препарати відтепер будуть відсутні в аптеках на цілком законних підставах. І це негативно позначиться на продажах українських ліків», — пояснив Жіводерніков.
До цього моменту в Україні діяв наказ МОЗ №1000 від 2011 року, «Про затвердження обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів».
Даний наказ встановлював обов’язковий мінімальний асортимент, з більш ніж 100 позицій, соціально-орієнтованих лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів.
У зв'язку зі зниженням виробництва житнього борошна, ціна на житньо-пшеничні сорти хліба може зрости.
Генеральний директор об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко розповів, що для випічки підприємство використовує дві культури - пшеницю та жито. У 2015 році виробництво пшеничного борошна досягло 60 мільйонів тонн, але обсяги виробництва житнього борошна з кожним роком падають.
Завжди було так, що хліба грубого помелу були дешевше. Сьогодні ж ці хліба будуть рости в ціні і вирівнюватися з іншими сортами. - Заявив Васильченко.
21 березня на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 міста Бердичів відбулася громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти” у формі тематично-пізнавальної гри.
Організатори заходу, а це рятувальники, представники органів влади, міської організації Товариства Червоного Хреста України, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, педагогічний колектив школи підійшли до проведення та вибору формату свята творчо. І як наслідок – результати перевищили всі очікування.
Вокалист и музыкант-мультиинструменталист, в 80-х – клавишник и солист звездного состава белоруской группы «Сябры», Олесь Коляда вошел в правление и художественный совет Украинского фонда культуры.
Соответствующее решение было принято Фондом еще 17 марта, однако скромный артист сообщил об этом Житомирскому Курьеру лишь сегодня.
Олесь известен как хранитель украинского этнического музыкального и поэтического богатства. Он активно гастролирует как исполнитель этномузыки, он собирает аншлаги в самых престижных залах Украины и зарубежья. Ну а те, кто помнит легендарную белорусскую группу «Сябры», помнят и его, и его голос. Кстати, нынешняя солистка группы Алеся Ярмоленко – его крестница и названа в его честь.
При звільненні військовослужбовцям виплачуватимуть грошову компенсацію замість предметів речового майна, які вони не отримали під час проходження військової служби.
Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів від 16 березня № 178 про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно.
Встановлено, що військовослужбовці, які звільняються в запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали за час проходження служби, або грошову компенсацію за нього.
21 березня 2016 року в Райківській виправній колонії (№73 ) відбулась зустріч засуджених з представниками Бердичівського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна вториннаправова допомога – це право, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.
У ході особистого прийому особам, які відбувають покарання в установі, були надані роз'яснення щодо вирішення правових питань, таких як звільнення з місць позбавлення волі, укладання або розірвання шлюбу під час перебування в колонії, отримання спадщини, усиновлення, тощо.
З 1 по 30 квітня поточного року Товариство Червоного Хреста України проводитиме традиційний Всеукраїнський місячник Червоного Хреста.
Мета заходів: привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення – внутрішньо – переміщених осіб, самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних та неповних сімей, дітей – сиріт, хворих на ВІЛ/СНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя.
Мирного врегулювання конфлікту між депутатом міської ради Володимиром Осипенком і учасником АТО Сергієм Тітяєвим і на цей раз не відбулося. Нагадаємо: сусіди ніяк не поділять спільного подвір’я, точніше існуючий сервітут на землю не влаштовує пана Тітяєва, який і подав позов. Якийсь час чоловіки вже, здавалось би, примирились: варто було тільки обмінятись рівними за площею ділянками землі та змінити існуючу схему земельного сервітуту. Але... 21 березня на черговому засіданні суду з’ясувалось, що Осипенки подали зустрічний позов. Суть його зводиться до того, зі слів Володимира Осипенка, що фактично є тепер два сервітути: один – офіційний, зареєстрований у держреєстрі, а другий – показаний у технічній документації та акті. Показаний, проте не є офіційним, підкреслює позивач, бо в земельному Кодексі написано інше:
Мабуть, багато хто з бердичівлян та мешканців району задавалися питаннями: що ж сталося з Асфальтним заводом між селищем Гришківці і селом Осиково? Куди зникла техніка та інше обладнання, що тут були? Хто понесе за все це відповідальність?
Нагадаємо, що у 2013 році дорога Житомир-Бердичів (яка є частиною державної траси Житомир-Могилів-Подільський) увійшла до десяти найгірших в Україні. У цьому ж році між вище зазначеними населеними пунктами з'явився потужний асфальтний завод, який,