26 січня поліцейські Бердичівського райвідділу провели санкціонований обшук за місцем проживання 33-річного містянина. У квартирі чоловіка виявили пістолет, магазини та набої до нього, а також гранати Ф-1 та РГД-5 із запалами.
Працівники слідчо-оперативної групи вилучили зброю та боєприпаси. Попередньо, у пістолет були внесені певні зміни для стрільби гумовими кулями. За словами власника, все це він придбав через мережу Інтернет.
Нині всі небезпечні предмети направлені на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.
Поліцейські з’ясовують походження та призначення вилученого. Попередня правова кваліфікація події – ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Законодавством таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Про актуальні особливості зарахування першокласників до загальноосвітніх закладів громади інформує начальниця управління освіти та науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко.
Так, розповіла, зарахування дитини до 1-го класу здійснюється на підставі заяви про зарахування, написаної одним із батьків, до якої додаються наступні документи:
• копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії перевіряється оригінал);
• оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”;..
Франко-українська асоціація “Бальзак-Ганська”, ГО “Пам’яті життя Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської”, ТОВ “Бальзак інвестиції” та LIONS DEUTSCHLAND передали сімом бердичівським закладам освіти потужні електрогенератори.
Про це повідомила начальниця управління освіти та науки Валентина Адаменко. Отримані генератори, зазначила, допоможуть забезпечити організацію стабільного навчально-виховного процесу під час планових або аварійних відключень електроенергії та навіть у випадку повного блекауту. Потужностей, підкреслила, вистачить на заживлення закладів та їхніх автономних котелень, а, отже, школи і дитсадки матимуть не лише світло, а й опалення.
Зважаючи на те, що морозна зима ще не набрала обертів і льодовий покрив на водоймах зараз не стійкий, рятувальники закликають громадян утриматися від виходу на водойми і пам'ятати правила поводження на льоду, перебуваючи зимової пори чи то на рибалці, чи то активно відпочиваючи. Найбільш небезпечна крига – перша та остання: вона ще (або вже) не міцна.
Міцна крига, на відміну від слабшої (білої та жовтуватої), має, зазвичай, синюватий або зеленкуватий відтінок. Тонкий лід, як правило, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває біля берегів, заростей очерету та під снігом, у гирлах стічних вод і місць, де б’ють джерела. Тонкий він і там, де швидка течія або струмок впадає в річку. Будьте обережні! У цих місцях можна провалитися!..
Нагадуємо, що препарати у разі бронхіальної астми та хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів включені в програму «Доступні ліки».
Це означає, що українці з цими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Їх вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України.
Загалом до програми «Доступні ліки» включено 32 торгові назви препаратів проти хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, у тому числі проти бронхіальної астми.
Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою необхідно:..
Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів.
Під час звернення до МСЕК вам необхідно мати з собою документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.
11 місяців Україна живе в стані повномасштабної війни. Це означає постійну небезпеку для цивільних громадян, які мешкають як поблизу лінії фронту, так і далі від неї. Щодня ми зазнаємо атак ворога на лікарні, школи, житлові будинки, тому кожен із нас має знати, як поводитися у випадку нападу.
Що робити, якщо ви стали свідком терористичної атаки? Відповідь на це запитання підготував Алекс Гершанов, міжнародний експерт із роботи з травмою (Ізраїльська коаліція травми).
Передусім – дотримуйтеся безпечної поведінки. Не біжіть у бік вибуху або стрілянини, якщо ви не є медиком, рятувальником або фахівцем, який надає першу психологічну допомогу. Пам’ятайте, що існує загроза повторних атак в одному місці за короткий проміжок часу. Також ви можете перешкодити роботі рятувальних та інших спеціальних служб...
Цьогорічна зимова риболовля не є класичною для рибалок. Далеко не на всіх водоймах можна рибалити, а місцями навіть наближатися до них – небезпечно. Безпека – це першочергове, про що має думати рибалка, плануючи риболовлю.
Також діють нові Правила рибальства, які набрали чинності в кінці минулого року. Так, актуальна для рибалок інформація про зимову риболовлю опублікована на січневій сторінці календаря Держрибагентства за посиланням: https://bit.ly/3HrG0Cj.