Житомирська область й до початку повномасштабного вторгнення дала прихисток багатьом переселенцям з Донбасу. Частина з них досі продовжує тут жити, бо втомилась тікати.
З 24 лютого 2022 року область прийняла майже 113 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З часом хтось вибув до іншої області чи повернувся до дому.
За даними Департаменту соціального захисту Житомирської ОВА, 67,5 тисяч ВПО перебуває на території області. Кожного тижня відбувається певна міграція: може до 100 прибути нових ВПО, вибути 150-200, це нормальний процес, він стабільний
Отже, для вступу у 2023 році на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти потрібно скласти національний мультипредметний тест.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові предмети – українська мова й математика, на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика.
З міркувань безпеки НМТ відбуватиметься протягом одного дня...
У медичних закладах, які мають договір із НСЗУ Національна служба здоров'я України, анестезія включена в послугу, яка надається і покривається Програмою медичних гарантій. Тобто пацієнт не повинен платити за анестезію. Незалежно від того плановою є операція чи ургентною, а також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування.
У межах яких пакетів передбачена безоплатна анестезія?..
Про ймовірні незаконні оборудки з лісопродукцією чергового Бердичівського райвідділу повідомили поліцейські офіцери громади, які поблизу с. Гардишівки помітили вантажний автомобіль з деревиною.
Для перевірки інформації на місце події виїхав екіпаж сектору реагування патрульної поліції. Інспектори зупинили ЗІЛ-130 під керуванням 37-річного жителя Райгородоцької громади. У вантажівці чоловік перевозив понад 4 кубометри дубових колод. Однак супровідних документів, які б указували на легальність походження деревини, він поліцейським не надав.
За таких обставин транспортний засіб з лісоматеріалом вилучено...
Електронний рецепт – це те саме, що паперовий – тільки у вашому смартфоні.
По-перше, це зручно. По-друге, безпечно, бо виключає всілякі махінації з отриманням препаратів. А, по-третє, дозволяє вести прозорий облік та контроль ліків, які отримують українці.
Навесні електронний рецепт стане обовʼязковим для призначення рецептурних лікарських засобів.
Втім, паперовий рецепт не зникне повністю. Якщо лікар не матиме можливості сформувати е-рецепт (відсутність світла чи звʼязку), він випише вам паперовий.
На які ліки потрібен рецепт – дивіться в ІНФОГРАФІЦІ...
У 2023 році Національний інститут раку уклав договір з НСЗУ. Для пацієнта це означає можливість отримати тут спеціалізовану медичну допомогу і не платити за це грошей. Зокрема, консультації, діагностика та лікування в Національному інституті раку безоплатні. Вартість медичних послуг покриває Програма медичних гарантій
Щоб потрапити на безоплатну консультацію в Національний інститут раку, важливо мати направлення від сімейного лікаря або лікарів-онкологів регіональних онкоцентрів.
До речі, у Національний інститут раку можна звернутись як на первинну консультацію, так і за другою думкою онколога, щоб підтвердити або спростувати діагноз, дізнатися, чи існують інші методи лікування...