Із заявою про зникнення усіх заощаджень у 81-річної пенсіонерки до поліції звернулась її онука наприкінці березня.
Жінка розповіла, що її бабуся виявила відсутність 13000 гривень після візиту незнайомки, яка нібито «відводила біду» від родини та знімала «порчу».
Відтак оперативники кримінальної поліції Бердичівського райвідділу встановили «добродійку». Нею виявилася 44-річна жителька Семенівської громади, яка у скоєному зізналася. Жінка розповіла, що під час проведення «ритуалу очищення», скористалася неуважністю старенької і забрала її заощадження. Гроші витратила на власні потреби.
18 квітня за погодженням з Бердичівською окружною прокуратурою слідчі поліції оголосили жінці про підозру за ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) КК України. Досудове розслідування триває. Нині підозрювану поліцейські перевіряють на причетність до аналогічних злочинів вчинених на території громади...
19 квітня вранці на залізничну станцію Бердичева прибув поїзд із 25 жителями Донеччини, які були змушені покинути свої домівки через посилення бойових дій та загрози безпеці в громадах, де вони жили. Серед них жителі Костянтинівки, Слов’янська, Мар’їнки, Покровська, Бахмута та інших міст Сходу. У більшості були з собою лише найнеобхідніші речі, але вони наповнені надією на краще майбутнє.
Спільно з представниками місцевої влади, рятувальників, медиків та волонтерів, були зокрема бердичівські осередки організації «Карітас» та Товариства Червоного Хреста, для прибулих була надана уся необхідна перша допомога. Крім того, волонтери забезпечили переселенців теплими обідами та медичною допомогою...
Молитовний сніданок, приурочений до свята Господнього Воскресіння, відбувся у церкві Різдва Христового. Представники влади, родини загиблих на війні бердичівлян та священнослужителі різних конфесій, які діють на території громади, зібралися разом, щоби піднести молитву за Україну, її воїнів та майбутню Перемогу.
Слово Боже, зазначив пастор церкви Різдва Христового Петро Стахов, дарує віру, розвіює смуток, відганяє страх, вселяє надію, вказує шлях до спасіння. Тому, продовжив, сьогодні так важливо зустрічатися, спілкуватися, споживати духовну їжу та об’єднуватися – заради миру та Перемоги.
Половина з 10-ти проєктів рішень, розглянутих 18 квітня на засіданні виконавчого комітету, стосувалася матеріальної допомоги. Так шість сімей загиблих на війні з рашистами Захисників України отримають допомогу на загальну суму 300,0 тис. грн. (по 50,0 тис. грн. – кожній сім’ї). Окрім того, члени виконкому погодили надання адресної грошової допомоги п’ятьом мешканцям бердичівської громади на загальну суму 4,0 тис. грн.
Погодили на засіданні і наміри щодо передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності громади шляхом проведення аукціону. Рішення стосувалися:..
Відтепер батьки, у яких з’явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини.
Сьогодні на засіданні Кабміну прийнято розроблену Мінсоцполітики комплексну постанову. Документом, зокрема, врегульовано питання соціальних виплат на дітей батькам, які через війну виїхали за кордон.
Надання такої можливості обговорювалося на нарадах під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Вони були присвячені вирішенню проблемних питань українських громадян, які тимчасово перебувають за кордоном у зв’язку з російською агресією.
З метою залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 року №753 (із змінами) видано розпорядження обласної військової адміністрації від 25.11.2022 № 344 «Про організацію суспільно корисних робіт на території Житомирської області». У 2023 році відповідні розпорядження видані всіма районними військовими адміністраціями.
До виконання таких робіт передбачено залучати працездатне населення, передусім зареєстрованих безробітних з оплатою праці не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття...
Всеукраїнська мережа Гончаренко центрів відкрила безкоштовну гарячу лінію для юридичної допомоги військовим. Фахівці консультують бійців по актуальних питаннях: від отримання фінансової допомоги та компенсацій до оскарження незаконних дій командування. Звернутися до юристів можна за телефоном, на емейл або через месенджери.
Програма медичних гарантій передбачає, що пацієнт може безоплатно отримати медичну послугу у будь-якому медичному закладі, що має договір з НСЗУ, незалежно від форми власності та місця його знаходження (за надані послуги сплачує держава).
Часто пацієнти просять уточнити, чи існує ліміт на кількість безоплатних послуг для пацієнтів, як в комунальних, так і в приватних закладах чи у лікаря-ФОП?
Наприклад, якщо спостерігати вагітність у приватному центрі, що має договір з НСЗУ за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», то чи буде обмежуватись кількість візитів до гінеколога? Або у разі укладення декларації із лікарем-ФОП, скільки разів можна звернутись до такого лікаря на рік?..