7 січня до Бердичівського райвідділу поліції звернулися одразу троє жителів громад із заявами про ошуканство.
73-річний заявник побачив у соціальній мережі, нібито урядового каналу, пропозицію для оформлення громадянам України соціальної виплати від держави.
Відтак, перейшовши за посиланням, чоловік ввів номер картки, куди мала зарахуватися грошова допомога, а натомість отримав повідомлення про списання майже 29 тисяч гривень.
31-річний чоловік на одному із популярних інтернет-майданчиків замовив 4 інвертори та стільки ж акумуляторних батарей. Він зв’язався з продавцем, який повідомив, що за товар потрібно здійснити повну оплату. Чоловік погодився на таку умову та перерахував 320200 гривень на рахунок незнайомця. Однак бажаного товару так і не отримав.
З січня 2025 року українські вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до заробітної плати в розмірі 1000 грн. Це стало можливим завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського та Уряду в рамках програми «Зимова підтримка». Програма спрямована на допомогу українським родинам у складні зимові місяці та включає комплекс нових і вже наявних заходів соціальної підтримки.
Уже з вересня цього року вчительська доплата зросте до 2000 грн. Ця ініціатива охоплює педагогічних працівників закладів середньої загальної освіти та спрямована на підвищення соціального захисту вчителів у складний економічний період.
У 2025 році для реалізації програми передбачено 184 млн грн субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам Житомирської області. Кошти будуть спрямовані на доплати педагогічним працівникам. Найбільші суми отримають такі територіальні громади:..
Сім проєктів рішень розглянули члени виконавчого комітету під час першого у цьому році засідання. Керуючись чинним законодавством, на підставі актів проведення оцінки рівня безпеки дитини та розглянувши відповідне клопотання міської служби у справах дітей, через загрозу життю та здоров’ю трьох дітей вирішено відібрати їх в опікуна. Протягом 7 днів буде підготовлено та подано позивну заяву до суду про звільнення опікуна від здійснення повноважень. Дітей тимчасово влаштують, відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної з захистом прав дитини.
Іншим проєктом рішення дитині, котра залишилась без батьківського піклування, з метою соціального захисту нададуть статус дитини, позбавленої батьківського піклування...
Відбувся перший у новому році особистий прийом громадян у Бердичівського міського голови.
Власники квартир одного з будинків по вул. І. Федорова намагаються оскаржити право власності жильців сусіднього будинку на земельну ділянку, приватизовану тими ще у 2012 році. На думку перших, документ про приватизацію не відповідає чинному законодавству. Ситуація, що склалася навколо проблеми, порушує добросусідські відносини. Міський голова та керівниця відділу земельних відносин провели консультації для обох сторін у межах своєї компетенції, надали роз’яснення щодо можливих варіантів розв’язання суперечки, в тому числі про земельний сервітут. Також підтвердили право сусідів звернутися до суду для остаточного розв’язання конфлікту...
В Україні триває інформаційна кампанія «Помічай зміни», покликана підвищити обізнаність населення про небезпеку мін та інших вибухонебезпечних предметів.
Кампанію реалізує BBC Media Action за технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Ініціатива є частиною Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.
Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни — 156 000 кв. км — потенційно забруднені мінами та несуть ризики для життя та здоровʼя громадян.
4 травня 2024 року набув чинності Закон України №3621-IX, який скасовує статус «обмежено придатний до військової служби».
До 4 лютого 2025 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше отримали цей статус, зобов’язані повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) відповідно до наказу Міноборони.