У Бердичеві на 29-ту річницю виводу військ з Афганістану та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав згадали тих, хто не повернувся додому живим із пекла війни. Для бердичівських воїнів-інтернаціоналістів місце біля пам’ятника загиблим в Афганістані – святе. Щороку тут згадують тих, хто пройшов важкий шлях війни в різних гарячих точках планети.
29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяло понад 160 тисяч військовослужбовців-вихідців з України...
Напередодні 29-ої річниці виводу військ з Афганістану голова міської Спілки інвалідів війни і Збройних Сил Володимир Борчан запросив до малої зали МПК ім. Шабельника воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів-афганців, матерів та вдів загиблих. Привітати іменинників, вшанувати загиблих, подякувати живим і хоч якось підтримати у нелегкі часи – головна ціль зустрічі. Від імені депутатів та міського голови привітали присутніх голова міської ради Юлія Лефтер, радник Василь Толочко. Він нагадав сумні сторінки історії: 15 лютого 29 років тому територію Афганістану покинув останній полк. У тій неоголошеній війні – 15 тис. загиблих і майже кожен четвертий – українець. 160 тисяч українців «пройшли пекло» військових дій в Афганістані. У миротворчих операцій взяли участь більше 1 тисячі бердичівлян.
У День Святого Валентина, свято кохання і романтики, українці одружуються у десятки разів більше, ніж у будь-які інші дні року: майже 2 тис. пар в Україні вирішили поєднати долі саме 14 лютого. У Бердичеві весільного буму, так би мовити, цього дня немає, проте, станом на 15-у 30-ть, у міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану 8 пар вже зареєстрували шлюб, ще 6-ть – подали заяви.
Із 12 лютого у загальноосвітніх школах міста оголошують карантин. Школярі підуть на вимушені канікули тижнем раніше запланованих, адже у багатьох навчальних закладах міста кількість дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, сягає 20 і більше відсотків.
Епідемічний поріг захворюваності станом на 8-е лютого перевищив норму майже на 4,6% - такі числа озвучили на нараді за участі директорів шкіл, керівників лікувальних установ, Держпродспоживслужби, виконавчого комітету. За останній тиждень, у порівнянні із попереднім, наголосили, захворіло вдвічі більше дітей, віком від 5 до 14 років.
Про колективний імунітет годі й говорити: від грипу та ГРВІ вакциновано на Бердичівщині всього лише 90 осіб, із яких 39 осіб – медпрацівники ЦМЛ...
Народний депутат України Олександр Ревега виступив з ініціативою, яка, на його думку, допоможе вийти з тупикової ситуації, що склалася у процесі відшкодування пільг та субсидій. Помічник-консультант депутата Віталій Березовенко інформує: наприкінці минулого року Кабінет Міністрів прийняв Постанову, що частково регулює порядок відшкодування пільг та субсидій за ЖК послуги. На виконання тієї Постанови Міністерство фінансів видало відповідний наказ, який, начебто, мав деталізувати даний порядок. Так, згідно наказу, усі підприємства-надавачі послуг зобов’язані формувати реєстри обсягів спожитих енергоносіїв і наданих послуг та подавати їх до фінансових органів виконкомів місцевих рад, в яких, у свою чергу, узагальнюють реєстри сум, що підлягають перерахуванню за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на надання пільг та субсидій, та надають їх до органів Казначейства. При цьому, зокрема, підприємства-надавачі послуг зобов’язані відкрити у Казначействі спеціальні поточні рахунки, через які здійснюються розрахунки за послуги. 16 січня 2018-го наказ Мінфіну набув чинності. Набув, проте…
Щорічна церемонія відзнак і здобутків бердичівлян у різних галузях, яка збирає сотні людей на головній сцені, минула. Цьогоріч у 9-ти номінаціях на сцену вийшло близько 700 чоловік, які прославили Бердичів за його межами. Однак у номінаціях «Слава Героям!» і «Милосердя – категорія вічна» немає бердичівлянина, який з початку АТО їздив попри рак на передову і лишався волонтером до останнього дня життя. Мова про Ігоря Ковальчука, який у перший день зими пішов із життя. 2 грудня із ним попрощались у Бердичеві. А 5-го – у День волонтера – чоловіка нагородили на рівні держави відзнакою «За заслуги перед Збройними Силами України».
Це – не майбутні лікарі чи медсестри. У їхніх руках не заборонені речовини. Вони працюють під наглядом викладача, пізнаючи філігранну справу, – ювелірне литво.
Працівники цієї сфери 31 січня святкують професійне свято – День ювеліра. Як у Бердичеві вчать навикам ювелірної справи нам показали у лабораторії художньо-ювелірного литва Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.
Тут вчаться робити копії різних виробів. Серед них і ювелірні. Для цього використовують силіконову гуму, яка витримує 350 градусів. А ще – рідкий силікон з каталізатором, який дає змогу зробити копію бажаного виробу без нагріву...
Із благословення митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима з 30 січня по 2 лютого 2018 року у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева перебуватиме ковчег із частинками мощей святителя Луки Кримського та святителя Інокентія Херсонського. Духовенство і віруючі Бердичівського благочиння зустріли святиню у вівторок, 30 січня, біля Свято-Миколаївського собору міста. Про це повідомляє прес-служба Бердичівського благочиння...
Ви чули про те, що до кінця 2019-го усі паспорти паперового зразка начебто стають недійсними і їх треба міняти на ID-картку? В інакшому випадку, мовляв, навіть довідки про склад родини не візьмеш (про це, приміром, повідомляється тут: http://ukr-biz.com.ua/editor/84597/).
Про те, що робити бердичівлянам, ми запитуємо начальника Бердичівського районного відділу управління державної міграційної служби Наталю Паламарчук. Жінка розповіла: теж чула цю інформацію. Та є одне АЛЕ, про яке вона нам розповіла.
Едуард Томашевський, голова Бердичівської РДА, після заяви про своє рішення піти у відставку, дав розгорнуте інтерв'ю нашим журналістам. Зокрема розповів, яким бачить Бердичівський район у майбутньому. На думку чоловіка, об'єднані територіальні громади в районі будуть створені найближчим часом.
«Насправді, Бердичівський район дуже специфічний район і тому тут не дуже просто зібрати І об'єднати людей в об'єднану громаду. Район завжди відчував до себе увагу...
Бердичівський краєзнавець Анатолій Горобчук продовжує розповідати для охочих бердичівлян історію міста в деталях і фактах. На черговій зустрічі мова йшла про появу дротового радіо у Бердичеві. Виявляється, у 1925-му на місцевому цукрово-рафінадному заводі приймалися сигнали всесоюзного радіо на першому встановленому радіоприймачі в місті. У 1930-му в Бердичеві встановлено перший радіотрансляційний вузол. Відтоді почалася централізована трансляція програм ефірного мовлення дротами.
«До 1935 року на території Бердичева вже нараховувалося до півтори тисячі приватних радіоточок ....
Мабуть, не буде помилкою стверджувати, що у кожного міста, в якому свого часу мешкала й мешкає нині єврейська громада, – свій Голокост. У Бердичеві біля пам’ятних знаків невинно страченим землякам-євреям та праведникам народів світу збираються двічі на рік: всередині вересня (тоді згадують десятки тисяч земляків єврейської національності, розстріляних нацистами у місті у 1941-му) та 27 січня – у день визволення в’язнів концтабору Аушвіц в Освенцимі – коли пам’ять мільйонів знищених євреїв вшановує весь світ.
«Заяву я написав особисто. Я не можу сказати, що в мене є конфлікт з моїм керівництвом по владній вертикалі. У будь-якому рішенні є своя основа. Я не тримаюсь посади, ніколи її не тримався. Насправді є невеликий конфлікт, який не стосується державної служби. Я ні від кого не почув, що в моїй роботі є недоліки. Я йду не через те, що десь не спрацював. Про усе розповім і прозвітую на прес-конференції у середу, якщо наказ про моє звільнення Президент не підпише раніше», – повідомив очільник Бердичівської РДА Едуард Томашевський.
Під стінами Бердичівського міськрайонного суду від самого ранку зібрались десятки людей. Дехто тримає в руках фото молодої дівчини, про вбивство якої нині тільки й розмов. Усі ці люди прагнуть одного: аби суд, найперше, обрав міру запобіжного заходу для головного підозрюваного – її чоловіка.
У поліції повідомляють: близько 21:50 18 січня до них надійшло повідомлення від лікаря екстреної медичної допомоги про констатацію смерті 29-річної жінки...
Вже третій день, як бердичівляни мають можливість отримати, згідно графіка, покрівельний матеріал: шифер чи ондулін. Його, у кількості понад 42 тис. листів, звезли на територію «Бердичівкомунсервісу». Тож розповідаєм покроково постраждалим від градобою, яким чином отримати допомогу покрівельним матеріалом. Спочатку слід віднайти свою вулицю у плані видачі шиферу. Такий ось графік знаходимо на шпальтах місцевих газет, друкованих та інтернетвиданнях, є він на сайті Бердичівської міської ради. Наприклад,
Удванадцяте в Бердичеві традиційно проходить грандіозна подія для міста: відзначення кращих його жителів на головній сцені Палацу культури. Як і зазвичай, на неї вийдуть ті, хто своїми здобутками і перемогами прославив Бердичів у різних сферах життя. Але почали не з відзнак, а зі щедрівок і танців.
Під час вступної кампанії 2018-го МОН розширить практику використання широкого конкурсу – коли бюджетне місце надається не конкретному вишу, а йде до ВНЗ за вступником з найкращими балами. Зокрема, використання такого підходу розширять для бакалаврів і вперше застосують для вступу на магістратуру.
«Практика 2015-2017 років засвідчила, що широкий конкурс – це ефективна методика забезпечення справедливого розподілу місць держзамовлення. Вона передбачає алгоритмічний розподіл вступників за їхніми конкурсними балами та обраними пріоритетностями. Тому 2018-го ми переводимо на широкі конкурси більшість педагогічних спеціальностей для вступників на бакалаврат. Також вперше буде використано
Наступного року вступники до коледжів і технікумів на базі 11-ти класів подаватимуть документи виключно в електронній формі. Це передбачено Умовами прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році, які затверджені наказом МОН та вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.
Таким вступникам потрібно буде створювати електронні кабінети в системі ЄДЕБО й через них подавати заяви, попередньо підвантаживши необхідні документи. Прийматимуться сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З цих предметів приймаються лише сертифікати 2018-го.
У місті готуються до церемонії відзначення перемог, досягнень і здобутків бердичівлян. Вже вдванадцяте відзначатимуть усіх, хто минулоріч своєю працею, знаннями, героїчними вчинками, гарними справами перемагав, множив здобутки Бердичева, тих, хто творить славу міста, робить його шанованим, знаним не тільки в області, але й далеко за межами. Щороку захід проходить у числі, на Василя, 14 січня. Цьогоріч, як відомо, цієї днини відбулось відкриття театру, отже нагородження кращих з кращих бердичівлян перенесено на п’ятницю, 19 січня. Традиційно, буде 9 номінацій і до семисот відзначених.