Із 12-го березня у бердичівській громаді стартував місячник благоустрою та санітарії. КП «Бердичівкомунсервіс» активно займається прибиранням території від вуличного змету, листя, гілля, несанкціонованих сміттєзвалищ.
З настанням сприятливих погодних умов розпочато роботи щодо благоустрою й місцевими підприємствами, закладами, установами, організаціями.
Нагадуємо про те, що жителі громади також можуть долучитися до прибирання територій, прилеглих до своїх ділянок, та одразу вивезти зібране гілля й сміття на міське сміттєзвалище, не складуючи і не накопичуючи його на контейнерних майданчиках...
Хочу вас проінформувати про наступне: Чуднівський міст, що на вул. Ринковій, повністю придатний для того, аби ним користувалися пішоходи. Чим підтверджені мої слова? В якому, власне, стані міст? Яких заходів вжито, щоби, зрештою, виправити ситуацію? Що нині робиться міською владою, аби розв’язати проблему?
Для початку дозволю собі дещо вдатися до історії. У ніч на 23.09.2024 р на даному мосту стався обвал ділянки пішохідної зони. Вже вранці було скликано позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому, з-поміж іншого, прийняли рішення про перекриття мосту, відпрацювали альтернативні варіанти руху транспорту тощо. Було також вирішено скликати позачергову сесію міської ради з тим, аби розглянути питання виділення коштів на невідкладні роботи.
На розгляд чергового засідання виконкому Бердичівської міської ради було винесено 19 проєктів рішень, 17 з яких отримали одностайну підтримку кворуму та були прийняті.
Десять затверджених проєктів стосувалися захисту прав дітей, як-то:
• визначення місця їхнього проживання;
• способів участі батька у вихованні;
• негайне відібрання дитини у матері у зв’язку із загрозою її життю та здоров’ю;
У рамках співпраці з органами ГУ ДПС у Житомирській області відбулося засідання робочої групи з питань забезпечення своєчасності сплати податків та зборів до бюджету Бердичівської міської територіальної громади. У засіданні взяли участь як члени робочої групи, так і платники податків, які мають заборгованість перед бюджетом громади.
З кожним представником було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо погашення заборгованості. Представники робочої групи наголосили на важливості своєчасної сплати податків для підтримки стабільності бюджету громади.
Для недопущення виникнення податкового боргу податківці рекомендують платникам податків, фізичним і юридичним особам, проводити звірку розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет платника податків у розділі «Стан розрахунків з бюджетом». Це дозволить своєчасно виявити та сплатити податкові зобов’язання.
Третьої неділі березня своє професійне свято традиційно відзначають працівники житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. З цієї нагоди комунальників бердичівської громади привітали Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та заступниця міського голови Наталія Палкіна.
Діяльність цих людей мало не постійно на слуху і на очах, як на очах – існуючий стан будинків, вулиць, провулків та доріг, чистота чи засміченість, теплі або ж холодні батареї, можливість або неможливість у будь-який час користуватися водою, доглянуті чи занедбані дерева, ковзанки навколо або ж розчищені й посипані території тощо. Люди справедливо очікують на комфортні умови проживання, на те, аби місто виглядало чепурним, приглядним й водночас затишним, аби, якщо вже довелося розкопати, то щоби після аварійно-ремонтних робіт все виглядало належним чином.
Восьмеро працівників КП «Бердичівкомунсервіс» на чолі з майстром дільниці благоустрою Іриною Вендрах вже третій день працюють над ліквідацією стихійного сміттєзвалища, що виникло в районі Завідня. За цей час вони вивезли понад 40 кубометрів сміття, але робота ще не завершена — попереду ще багато роботи, щоб повністю прибрати територію та забезпечити чистоту.
Чергове засідання під головуванням міського голови Сергія Орлюка провели члени та членкині комісії з питань захисту прав дитини. Із 14-ти пунктів складався цього разу Порядок денний. Так, зокрема, на засіданні розглянули чотири заяви про визначення місць проживання дітей – з матерями ті житимуть, чи з батьками. Іще одна заява стосувалася визначення способів участі одного з батьків у вихованні сина.
Члени комісії обговорили чотири судові ухвали: у справах за позовами про позбавлення батьківських прав відносно дітей, у справі за позовом про встановлення участі батька у вихованні доньки та про визначення місця проживання сина щодо надання висновку органу опіки та піклування про розв’язання спору.
Новим начальником Бердичівського районного територіального центру та соціальної підтримки став підполковник Андрій Беспалов. Останнім часом він працював начальником першого відділу Бердичівського РТЦК та СП у Андрушівській територіальній громаді, має за плечима серйозний досвід військової служби та є фаховим професіоналом своєї справи.
На робочій нараді в Бердичівській районній військовій адміністрації його представила очільниця РВА Людмила Димидюк.
Крім нього в нараді взяли участь начальник Бердичівського відділу СБУ в Житомирській області Сергій Сатир, начальник Бердичівського районного відділу поліції Сергій Рудницький (під час його тривалої відсутності в місті вже ширились чутки про його переведення в інший регіон), профільний заступник начальника Бердичівської РВА Дмитро Гедз.
Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Бердичівської міської територіальної громади на 2024 – 2025 роки за 2024 рік доповіли під час чергового засідання виконавчого комітету. За інформацією начальника управління економічного розвитку міської ради Михайла Мая, фахівці, акумулювавши та проаналізувавши дані від головних розпорядників коштів, дійшли висновку про загальну позитивну динаміку у сфері соціально-економічного розвитку. Спостерігається суттєве зростання основних показників порівняно з 2023-м роком.
Рішенням виконавчого комітету надано матеріальну допомогу рідним двох загиблих у зоні воєнних (бойових) дій Захисників України. Родини отримають по 50,0 тис. грн. кожна.
Про це фахівці інформували присутніх на засіданні виконавчого комітету. У рішенні, прийнятому членами виконкому, зокрема, вказано, що КП «Бердичівтеплоенерго», підприємствам, організаціям та установам, що забезпечують опалення житлових будинків і об’єктів соціальної та гуманітарної сфери, мешканцям будинків (квартир) з індивідуальним опаленням Бердичівської міської територіальної громади:
Про початок у бердичівській громаді місячника благоустрою та санітарії оголошено на засіданні виконавчого комітету. Стартуватиме місячник 12.03.2025 р і триватиме по 15.04.2025 р.
Члени виконавчого комітету затвердили план робіт з проведення місячника та перелік вулиць, закріплених за навчальними закладами для санітарної очистки під час проведення місячника благоустрою та санітарії.
09 березня українці традиційно звертаються до постаті Тараса Шевченка, до величезної спадщини видатного українського поета, мислителя, художника, який став символом українського духу та боротьби за свободу. Із тим аби вчергове усвідомити й констатувати неоціненний Шевченковий вплив на формування й життя незалежної України.У 211 річницю з дня народження Кобзаря до його пам’ятника у Бердичеві лягли живі квіти. Пам’ять видатного українця вшанували Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, перший заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, заступник голови районної ради Володимир Діхтяр, заступниця міського голови Олена Петрівська, керуюча справами виконкому міської ради Лариса Котнюк, представниці місцевої галузі культури.Одним із найпотужніших будівничих українства, національної ідентичності вважає Кобзаря Сергій Орлюк...
Близько половини винесених на розгляд народних обранців проєктів стосувалися затвердження звітів про виконання місцевих галузевих програм у минулому році чи внесення змін до рішень міської ради, пов’язаних з реалізацією цих програм. Так, зокрема, було затверджено звіти про виконання Програми національного спротиву на 2024 рік, Програми матеріально-технічної допомоги підрозділам ЗСУ, освітянської, культурної та медичної програм, Програми підтримки ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів, членів сімей загиблих. Затверджено, з-поміж інших, звіти про реалізацію програм охорони навколишнього середовища, соціального захисту населення, регулювання чисельності безпритульних тварин, ЖКГ, децентралізації теплопостачання у громаді тощо.
У позачерговому порядку члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули під час засідання питання щодо заходів з протидії пожежам у природних екосистемах.
За інформацією начальника РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Володимира Рейка, з початку року на території області сталося 596 пожеж: з них 223 пожежі – в природних екосистемах, знищено сухої рослинності на площі понад 257 га. На території Бердичівського району за цей час сталося 104 пожежі, з них 73 в природних екосистемах. У Бердичеві – 32 пожежі, з них 19 – суха трава, одна – на сміттєзвалищі. За 2024 рік на території Бердичівської територіальної громади сталося 154 пожеж, з них 86 – у природних екосистемах.
З огляду на значну кількість питань, що потребували розгляду, перед початком 62-ї чергової сесії Бердичівської міської ради було ухвалено рішення розділити її на два пленарні засідання.
Сесія відзначилася оновленням депутатського складу: до ради долучився Андрій Довгий — чинний військовослужбовець Сил Оборони України. Він замінив Богдана Богатирчука, який за власною заявою, схвалену рішенням 61-ї позачергової сесії, достроково склав депутатські повноваження.
У треті роковини від початку повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної Української Держави, перед заходом «Молитва Незламних: в ім’я Пам’яті та Перемоги», у міському Палаці культури імені О. Шабельника відбувся благодійний ярмарок. Ініціатива, започаткована Бердичівським міським головою Сергієм Орлюком, мала на меті зібрати кошти для підтримки Сил Оборони України.
До проведення ярмарку долучилися заклади освіти та культури Бердичівської міської територіальної громади, серед яких художня школа, дитячі садочки, Публічна бібліотека з філіями громади, Музей історії міста Бердичева, Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова та інші. Місцеві освітяни й митці об’єднали зусилля заради спільної справи — допомоги українським захисникам. Не маємо права стояти осторонь — маємо діяти й підтримувати наших воїнів усіма можливими способами, переконані організатори та учасники благодійного заходу.
… Коли небо розірвали вибухи, а ранок – тривожні сирени…
… Коли міста й села здригнулися, а матері хапали дітей, якісь речі і бігли з домівок, не знаючи чи повернуться…
… Коли родини проводжали Захисників та Захисниць на війну. Не знаючи, що більше не побачать тих живими…
24 лютого 2025-го разом з усією Україною молилися, згадували та гуртувалися у Бердичеві: у міському Палаці культури відбувся благодійний вечір «Молитва Незламних: в ім’я Пам’яті та Перемоги».
У день третіх роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну до спільної молитви за мир, хвилини мовчання, виконання Гімну України та вшанування пам’яті усіх полеглих у війні на Алеї Пам’яті Захисникам і Захисницям України доєдналися начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, помічниця народного депутата України Б. Кицака Юлія Чепак, перший заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов, його заступник Володимир Діхтяр, працівники структурних підрозділів Бердичівської міської ради та районної військової адміністрації, військовослужбовці, духовенство, керівники та представники громадських організацій, члени родин загиблих Героїв, громадськість.
На даний час триває виготовлення проектно-кошторисної документації, на яку було виділено 480 тисяч гривень.
Проектанти вже обстежили умови, зробили геологічні проби, розрахували гідрорежим та пропонують замість мосту тут покласти труби. Це буде значно дешевше. Орієнтовно, в такому випадку вартість будівництва складе 12 – 13 мільйонів гривень.
Ще з місяць будуть тривати проектні роботи та потім експертиза проекту, ще кілька місяців займуть тендерні процедури, і лише після визначення підрядника стане зрозуміло, коли розпочнеться будівництво.
І ось тут бердичів’ян чекатиме саме цікаве. Через існуючу конструкцію та її повну заміну, перекрити частково вулицю Одеську зі збереженням руху по одній полосі – не вдасться. Тобто, рух на цій ділянці дороги буде повністю перекритий. І триватиме така ситуація близько шести місяців.