Олег Павлюківський, начальник управління праці та соціального захисту, на засіданні виконавчого комітету розповів про те, що виконуючи наказ Президента України про нову соціальну політику в Бердичеві буде створено мобільні соціальні офіси. Основним їх завданням буде покращення соціального обслуговування за рахунок виїзних прийомів громадян в різних мікрорайонах міста. Людям будуть розповідати про соціальний захист передбачений законодавством, працівники управління спілкуватимуться з мешканцями на місцях, відповідатимуть на їх питання та дізнаватимуться про те, що цікавить бердичівлян у сфері управління праці та соціального захисту.
Уже кілька років поспіль новий навчальний рік для бердичівських освітян починається з поганої звістки про брак коштів. А така проблема традиційно тягне за собою такі наслідки як скорочення, оптимізація та звільнення разом із закриттям закладів освіти. Історія про брак коштів та зменшення кількості учнів лунає в залі засідань міськвиконкому щороку, перед Першим вересня. Цей рік не став винятком - на засіданні виконавчого комітету Юлія Бабій, в.о. начальника управління освіти розповідаючи присутнім про мережі навчально-виховних закладів, контингент учнів та штат працівників закладів освіти на 2012-2013 навчальний рік, повідомила, що в місті спостерігається зменшення кількості учнів.
А знайшов його бердичівський підприємець та меценат, депутат обласної ради Олександр Ревега. Вже протягом тривалого часу його благодійний фонд організовує для дітей «День розваг» у Міському парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка. До таких заходів долучаються маленькі мешканці із різних сіл як Бердичівського району, так і Ружинського, Андрушівського та Попільнянського. Кожному виділяється свій день. А 25 липня прийшла черга від душі повеселитись і дітям від 4 до 14 років із сіл Садки та В. Гадомці, що на Бердичівщині.
У місті Бердичеві з метою надання населенню якісних соціальних послуг та для підвищення ефективності системи надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна», на черговому засідання виконкому, що відбулося у середу, 25 липня, до присутніх звернувся начальник управління праці та соціального захисту населення Павліківський Олег Деонізович. Він розповів про створення та функціонування на базі його управління «мобільного соціального офісу», який буде здійснювати свою діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями відповідних підрозділів управління безпосередньо за місцем проживання громадян.
…Якось їду я у своєму старенькому авто нашою, знаменитою у свій час, стометрівкою і побачив відомого земляка, колишнього бердичівлянина Валентина Михайловича Олійника. Одразу ж зупинився, щоб поспілкуватись з ним. Адже я знаю його вже понад 40 років. Це дуже скромна і водночас талановита людина, про яку впевнений, варто розповісти нашим землякам.
Ще зовсім не так давно,а саме на початку року ТОВ «Технічний ліцей» в силу склавшихся обставин змушений був переїхати з міста Бердичева до селища Гришківці. Адже за старою адресою в орендованому приміщенні було вже затісно тай сполучення з центром міста багатьох слухачів не влаштовувала. В Гришківцях на другому поверсі селищної ради ( до речі раніш там знаходилось ДАІ) на 350 квадратних метрах знаходяться просторі оснащені всім необхідним класи: правил дорожнього руху, будови транспортних засобів, комп’ютерний клас (11 шт) які підключені до мережі Інтернет та мають покриття WI-FI що дужу зручно для слухачів. Є також в ліцеї автотренажер, що мабуть не одна автошкола міста не має. Нові спеціально обладнані автомобілі, досвідчені атестовані спеціалісти допоможуть як найкраще розібратись в премудростях правилах дорожнього руху та основ безпеки керування.
Виборча кампанія офіційно розпочнеться лише 30 липня, а в нашому місті вже нуртують пристрасті так чи інакше пов’язані з виборами народних депутатів. Щодня бердичівляни відчувають на собі активність кандидатів, які просто засипають обіцянками майбутній електорат. Офіційно говорити про фаворитів цих виборчих перегонів в нашому 63 окрузі можливо ще зарано, але різні соціологічні дослідження вже вимальовують певну картину на якій чітко проступають обриси лідерів.
В центре Житомира «на горячем» задержали чиновника, который требовал и получил взятку из рук предпринимателя - об этом редакции газеты «Бердичев Деловой» сообщили в пресс-службе прокуратуры Житомирской области. Как нам стало известно, 23 июля прокуратура Житомирской области по материалам проверки, проведенной совместно с управлением по борьбе с организованной преступностью УМВД Украины в Житомирской области, возбудила уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного частью 3 ст. 368 (получение взятки) Уголовного кодекса Украины.
Не вщухає галас навколо масового отруєння людей в селі Журбинці Бердичівського району, завдяки якому про наш рідний край знову «дізналися» всі міста і села нашої країни. Трагедія сталася під час святкування престольного свята Петра і Павла у селі. З отруєнням у міську лікарню потрапило сімнадцять людей. Як було встановлено перевіркою СЕС, отруєння було викликане збудником сальмонельозу, який містився у стравах, що готувалися на свято.
Міжнародний день шахів відзначають у світі з 1966 року. Це свято в Україні запровадила Верховна Рада, ухваливши восени минулого року відповідну постанову.
Среди жителей города Бердичева есть и такие, которые не могут обойтись без приключений и проблем, либо сами попадают в неприятные ситуации, либо создают их для окружающих. Проблемы с культурой поведения и законопослушностью проявляется у наших земляков не только в родном городе, но и на отдыхе. Вот и в воскресенье, 22 июля один из бердичевлян, который поехал отдыхать в Ялту, попал в отделение милиции за свое неподобающее поведение на Массандровском пляже, где жестоко избил отдыхающего.
Те що в нашому місті бракує коштів буквально на кожну галузь ні для кого вже не є великим секретом. Скорочення, оптимізація та закриття – майже стали словами-синонімами для міського бюджету, видатки якого не покриваються прибутками. Щоб скоротити видатки чиновники ладні піти на все, в тому числі й на скорочення власних відділів та управлінь.
Усі ми розуміємо, що літнім людям із сіл Бердичівського району, часто доводиться приїздити в місто для вирішення своїх особистих справ. Купити необхідні продукти харчування та інші речі, бо не все необхідне можна отримати з домашніх господарств і, до того ж, прилавки сільських магазинів не рясніють величезним асортиментом товарів. Мабуть, обов’язковим для багатьох є похід в аптеку, адже з роками, як це не прикро, у людей з'являється більше різних захворювань. Крім того, селяни приїжджають до міста часто з тією метою, щоб підзаробити, щось продати, адже жити на одну пенсію досить важко.
Указом Президента України Леоніда Кучми уродженця Бердичева Олександра Васильовича Разумкова (1959-1999) призначено Першим помічником та керівником групи помічників і референтів Президента України. Перед тим Олександр Разумков доклав неабияких зусиль для перемоги Леоніда Кучми у передвиборному марафоні. Та вже через рік праці Першим помічником – у грудні 1995 – Олександр Разумков публічно виказує свою незгоду зі стилем роботи та системою інформування глави держави, які були встановлені в Адміністрації Президента, і за власним бажанням пішов з займаної посади. Детальніше...
1923 р. —
у Бердичеві відкрилася літографія. Літографія – техніка гравюри, коли фарба під тиском переноситься з плоскої друкарської форми на папір. При застосуванні літографії на кам'яній або металевій пластині створюється візерунок за допомогою олії, смальцю або гуміарабіка. Жирні місця не змочуються фарбою і стають тлом. В Бердичеві літографія використовується для друку текстів і зображень на папері або іншому матеріалі.
1831 р. —
в Свято-Миколаївській церкві Бердичева відбулась цікава подія: заможна єврейська родина Рубінштейнів на чолі з купцем другої гільдії Григорієм Романовичем прийняла православ’я. Після цього акту на родину Рубінштейнів перестали розповсюджуватись закони смуги осілості, і незабаром Рубінштейни оселились у Москві (1832), де батько відкрив невелику фабрику. Григорій Романович Рубінштейн був родом з Бердичева, замолоду займався орендою землі в Бессарабській області. Його дружина Калерія Христофорівна (уроджена Левенштейн) — музикант, походила з прусської Сілезії. Разом зі своїми братом та сестрою цього дня був охрещений і маленький дворічний Антон Рубінштейн (1829-1894) – в майбутньому всесвітньовідомий піаніст, диригент, композитор, музичний педагог, засновник першої російської консерваторії в Петербурзі.
Любимые всеми нами депутаты Верховной Рады, несмотря на то, что многие из них в этом году навсегда распрощаются с теплым креслом народных избранников, проявляют недюжинную работоспособность. К несчастью почти каждый зарегистрированный ними законопроект не приносит простым людям ничего, кроме головной боли и новых проблем. Теперь нардепы взялись на улучшение жизни владельцев собак, разработав проект закона «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса обращения с собаками потенциально опасных пород», обязав их платить налог за своего четвероногого питомца, и официально зарегистрировать его.
В последнее время все чаще в городе Бердичеве происходит столкновение транспортных средств на перекрестках, при этом, как правило, перекрестки все те же, где и раньше происходили аварийные ситуации. Одним из таких печально известных мест является перекресток улиц Ленина и Куйбышева, где недавно в очередной раз не поделили между собой дорогу таксист и водитель «шестерки». Результатом столкновения стали разбитые автомобили и травмированная пассажирка «Жигулей» - водители отделались только легким испугом
На прошедших выходных в большинстве сел и городов избирательного округа с центром в Бердичеве появились скандальные листовки подписанные Комитетом возмущенных избирателей. По самым скромным подсчетам тираж листовок составил более 20 тысяч экземпляров, что приводит у мысли о том, что неизвестный комитет избирателей не только возмущен, но и не бедствует.
Пасічники Бердичівського району продовжують з’ясовувати, хто винен у масовій загибелі їхніх бджіл. Місяць тому у майже двох десятках навколишніх сіл стали раптово вимирати медоносні комахи. Загалом згинуло близько 4-х тисяч бджолосімей.
Стосунки між батьками та дітьми, братами та сестрами – вічна тема для роздумів як у літературі, так і в реальному житті. У когось у сім'ї вони дружні, теплі та по-справжньому родинні, в інших же – увінчані сімейними конфліктами та побутовими чварами, які заважають спокійно жити та розривають родинні узи. Але, мабуть, на багато страшнішим за постійні суперечки між родичами є їх повна байдужість один до одного, а особливо тоді, коли одна зі сторін напрочуд сильно потребує уваги та турботливого ставлення до себе. Ось на такі, не зовсім філософські, але життєві роздуми підштовхнув лист, який нещодавно надійшов на електронну адресу редакції.