Щороку, в Україні відбувається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України.
Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає всіх небайдужих громадян приєднатись до операції «Первоцвіт», а саме не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів. Цим ми спільно з вами збережемо таку дивовижну красу країни.
Нагадуємо, діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин занесених до Червоної книги України. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Учасник АТО Сергій Тітяєв та депутат Бердичівської міської ради Володимир Осипенко шукають порозуміння у суді. 31 грудня 2015 року у їхній спільний двір приходила комісія, аби примирити сусідів. Тоді Сергій Тітяєв говорив нам: депутат міської ради Володимир Осипенко перешкоджає йому та його родині у вільному доступі додому. Вхід та прохід спільні, але військовий не може підвезти пісок чи щебінь до себе під поріг, бо сусід не дозволяє. Володимир Осипенко ж казав: дійсно, прохід спільний, але посилався на документацію, у якій усі метражі прописані. Про конфлікти обох чоловіків ми повідомляли раніше. Тоді справа закінчилася словесним примиренням напередодні Нового року. Але на справі вона дійшла до суду. Сергій Тітяєв прагне довести справу до кінця, аби права обох мешканців подвір'я були урегульовані законом і ніхто не мав потім ні до кого претензій.
Із здорожчанням плати на комунальні послуги люди все більше шукають захисту в держави, йдуть до управління праці й соціального захисту населення, щоб оформити житлову субсидію. Кажуть, це суттєво і вигідно.
На початок березня державну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у Бердичеві оформили майже двадцять тисяч людей. Із підвищенням цін на комунальні послуги незмінною є обов’язкова плата громадян, що користуються субсидіями, наголошує заступник начальника Бердичівського управління праці і соцзахисту населення Оксана Прокуратор. З її слів, кількість сімей, що користується субсидіями, становить 84% від загальної кількості сімей. А значить, тільки 16% бердичівлян спроможні сплачувати за комунал без допомоги держави.
1 березня в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Оксана Присяжнюк провела виїзний прийом громадян у Бердичівському районі.
Впродовж двох годин на прийом прийшли громадяни сільських та селищної рад району, представники фермерських господарств та закладів охорони здоров’я.
01 березня 2016 року директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Корінна відповідала на запитання мешканців Житомирщини, під час проведення прямої телефонної «гарячої лінії».
Серед питань, які порушували громадяни під час «гарячої лінії», переважали питання призначення житлових субсидій та «чутки» навколо субсидій. На запитання громадян Галина Корінна надала вичерпні роз’яснення.
1 березня 2016 року у Райківській виправній колонії (№73) проведено зустріч засуджених з працівниками Пенсійного фонду України. Заступник начальника Бердичівського Пенсійного Фонду України в Житомирській області Вікарій І.А., та начальник відділення обслуговування громадян Борщ І.В., надали засудженим інформацію щодо порядку та правил отримання пенсій і відповіли на актуальні питання. Особам, які мають пенсійний вік та право на отримання пенсій, була надана вичерпна консультація.
Графік прийому громадян депутатами від ВО "Свобода" у березні
Депутати Бердичівської міської ради від організації політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Свобода» проведуть прийом громадян міста в наступні дні та час:
У попередніх публікаціях вже повідомлялось про те, що на Бердичівщині склалась непроста ситуація, пов’язана з харчуванням
школярів. Коштів, передбачених у бюджеті, не вистачає на задоволення цієї потреби в повному обсязі.
Розпочнемо з того, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2016 року, держава бере на себе зобов'язання у безкоштовному харчуванні дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей. На решту категорій школярів – учнів 1-4 класів, з інвалідністю, багатодітних сімей, чорнобильців та дітей учасників АТО – дія пільг не поширюється. Але на січневій сесії депутати районної ради прийняли рішення
Упродовж березня в Бердичеві триватимуть профілактичні заходи поліції, спрямовані на припинення незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Поліцейські закликають громадян добровільно здати небезпечні предмети та речовини, уникнувши при цьому покарання.
Водночас задля убезпечення жителів Бердичівського району від незаконного застосування чи використання зброї та небезпечних речовин, а також трагічних випадків, пов’язаних із їх використанням, упродовж березня триватиме місячник добровільної здачі зброї, спеціальних засобів, боєприпасів, вибухових матеріалів та засобів ініціювання.
23 лютого 2016 року голова бердичівської районної ради Максим Самчик та його заступник Олена Рудик здійснили робочу поїздку в оздоровчий табір «Березовий гай», який розташований у селі Скраглівка.
Директор закладу Тетяна Шевчук ознайомила керівників з діяльністю підприємства. Під час візиту посадові особи оглянули територію табору: приміщення кухні, їдальні, житлових корпусів, спортивний майданчик, тощо. Максим Самчик наголосив, що підготовка до нового оздоровчого сезону повинна починатися вже сьогодні та повідомив, що на сесії районної ради, яка відбудеться 26 лютого 2016 року планується виділити кошти на експлуатаційні витрати, а саме:
Зима майже скінчилась, сніг зійшов, і, як то кажуть в народі, стало видно, хто де с...в. І так буває щороку. Після кількох тижнів снігової чистоти і порядку, знову у всіх місцях, де ступає нога нашої людини, стало видно «розмаїття» прихованих раніше снігом і льодом папірців, пляшок, недопалків і ще безлічі того, що разом ми називаємо «сміттям». І якщо в місті на асфальті з цією бідою більш-менш швидко справляються комунальники та господарі приватних осель, то за містом з цим все набагато важче.
Обабіч всіх доріг, від великих автомагістралей до непомітних стежок, чомусь щороку і щомісяця з’являються нові й нові купки, а подекуди й гори сміття. Найбільше сміття чомусь любить «оселятись» в місцях, де обабіч дороги ростуть дерева чи їх посадки. І то, чим густіші кущі та дерева, тим більше під ними ховається «викидів» людської життєдіяльності.
Ціни в квитанціях за комунальні послуги ростуть, тож нині актуальним є питання пошуку шляхів зниження енерговитрат та економії ресурсів. Окрім простих мешканців міста, зацікавленими у зменшенні витрат на оплату комуналки є і бердичівські посадовці, адже з місцевого бюджету сплачуються рахунки за енергоносії для комунальних підприємств та закладів освіти. Однак перехід на енергозберігаючі технології - це не дешеве задоволення, тож чиновники шукають грантові програми та благодійні фонди, які можуть допомогти. Втім у Бердичеві радіють й тим, хто може навчити заощаджувати, поділившись знаннями та досвідом.
К 8 марта Кабинет Министров всем женщинам преподнес подарок: согласно его распоряжению, в Украине будет четыре выходных.
Об этом сообщает корреспондент Украинской Службы Информации со ссылкой на распоряжение Кабмина.
Целых четыре праздничных дня предлагает Кабмин сделать накануне Международного женского Дня 8-го Марта. Таким образом, с 5 по 8 марта можно смело отдыхать. Однако ...
13 лютого за участю голови районної ради Максима Самчика відбулася нарада з суб’єктами підприємницької діяльності села Радянське (Романівка), які орендують об’єкти комунальної власності розміщені на території колишньої вертолітної бригади (військове містечко №63). В ході наради було обговорено питання про оформлення земельних ділянок під об’єктами з метою введення їх в експлуатацію відповідно до чинного законодавства. У свій час сільською радою був розроблений проект землеустрою щодо виділення 40 га землі.
15 лютого 2016 року свій 90-й ювілей відзначив учасник Великої Вітчизняної війни, інваліда І групи, житель села Райки Ковальчук Петро Максимович.
Петро Максимович працював механізатором в колгоспі, виховав сина та доньку, має внуків.
В будинку культури села Райки зібралися для привітального слова його найближчі родичі та близькі. Людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимів під час Великої Вітчизняної війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу завітали привітати з поважним ювілеєм народний депутат України Олександр Ревега, голова районної ради Максим Самчик, голова районної державної адміністрації Едуард Томашевський, заступник голови районної ради Олена Рудик, перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Наумчук, депутат районної ради Габріел Мкртчян, голова Бердичівської організації ветеранів Володимир Жабко, Райківський сільський голова Майя Семенюк.
16 лютого 2016 року на базі Бердичівського міського центру зайнятості відбувся семінар з сільськими та селищним головами.
Тема зібрання – результати спільної діяльності центру зайнятості і сільських рад у сприянні працевлаштуванню незайнятого населення Бердичівського району.
В семінарі брали участь: заступник голови районної ради Олена Рудик, начальник відділу з питань правового забезпечення діяльності ради, комунальної власності та регулювання земельних відносин виконавчого апарату районної ради Сергій Воронович, начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бердичівської райдержадміністрації Олена Продеус.
Працівники центру зайнятості висвітлили питання ...
На сегодняшний день в Бердичеве много проблем, но обиднее всего не то, что их не решают, а то, что никто не обращает на них абсолютно никакого внимания. И если внаглую игнорируются такие важные аспекты жизни города, как плохое качество питьевой воды и полное отсутствие дорог в отделанных микрорайонах, то как вообще можно ожидать, что местные власти, правоохранительные органы и другие компетентные службы, которые в силе повлиять на решение той или иной проблемы, будут оперативно реагировать на обращения граждан? Так и получается, что прямо в центре города Бердичева нарушаются нормы действующего законодательства. Пусть даже и касающиеся вылова рыбы.
Скільки існує світ, здається, стільки існували у ньому ті, хто прагнув скривдити та принизити іншого. Сьогодні, коли так часто чути про засилля агресії, злості та насильства навколо, про необхідність боротьби з цією лихою навалою, понад усе важливо знати ворога в «обличчя», знати, звідки походить, чим підживлюється, до кого можна звернутися за допомогою, якщо став об’єктом насильства, і, чи не найголовніше, пам’ятати: ти нанесеш відчутного удару насильству, коли сам припиниш застосовувати його.
Кожна людина повинна чітко уявляти свою поведінку при виявленні можливих вибухових пристроїв, виникнення артобстрілів, під час евакуації та бути психологічно готовою до самозахисту і адекватної поведінки під час масових заворушень та дій правоохоронних органів щодо їх припинення.