Співробітники МНС закликають любителів зимової риболовлі бути обережними. Із початком відлиги виникає небезпека опинитися у воді. Застереження стосується й тих, хто, намагаючись скоротити шлях, перетинає Гнилоп’ять, ризикуючи при цьому власним життям.
Віталій Пилипчук заст. начальника РУ ГУ МНС у Житомирській обл.: "Спочатку року у Житомирській обл. зафіксовано три повідомлення про загибель людей на воді. Один із загиблих - рибалка. Двоє загинули у Андрушівському районі, намагаючись перейти через річку. На жаль, врятувати їх не вдалося."
У місті та районі за поточний рік не трапилось жодної пригоди на воді, та у минулому рятувальники двічі приходили на допомогу людям: із Гнилоп’яті діставали чоловіка та дитину. Трагедією обернулася зимова риболовля для одного із бердичівлян, який провалився під кригу. Його врятувати не вдалося.
Віталій Пилипчук заст. начальника РУ ГУ МНС у Житомирській обл.: "Перш за все, потрібно пам’ятати те, що найбільш небезпечно виходити на лід у період потепління, коли він починає танути та коли утворюються "промоїни". Рибалкам потрібно мати при собі хоча б мінімальні засоби безпеки: мотузки довжиною 10-15 метрів. І ні в якому разі не виходити на лід одному."
Не дивлячись на ризик, рибалок на річці не меншає. Один з них стверджує: крига тонка лише біля берега, далі її товщина значно більша. Засобів порятунку чоловік із собою не носить.
Валентин рибалка: "Лід гарний... Якщо обережно ходити, "відчувати" його, то нічого не трапиться. Засобів безпеки при собі не маю, я ж бо добре плаваю. Зараз поки що все нормально, а от через деякий час на річці стане небезпечно. Я вже рибалю років 10-12... Купався, щоправда, пару раз."
Із усього необхідного устаткування для рятування потопаючих у зимову пору, МНСники мають лише мотузки та спеціальні драбини-палки, тому ті, хто опинилися на річковій кризі, в першу чергу мають розраховувати на себе.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
Матеріал взято з ТРК "ВІК"