На початку тижня начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк провела робочу нараду, присвячену подальшому функціонуванню Комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня Бердичівського району».
У нараді взяли участь голова Бердичівської районної ради та його заступник, головний лікар лікарні, фінансисти підприємства, а також представники чотирьох територіальних громад району, які є засновниками закладу.
Основною темою зустрічі стала поточна ситуація в лікарні: вирішення проблем з енергоносіями та обговорення подальшого функціонування окремих елементів медичного обладнання, порушено важливу тему щодо стану розрахунків за енергоносії.
Кампанія з декларування зброї в Україні стартувала 25 листопада минулого року.
Тож за 7 місяців від її початку до Бердичівського районного відділу поліції звернулися понад 20 громадян, які задекларували: 21 автомат, 5 карабінів, 6 мисливських рушниць та понад 9 тисяч набоїв різного калібру.
Правоохоронці наголошують: громадяни, які декларують знайдену або отриману для відсічі збройної агресії рф зброю, звільняються від кримінальної відповідальності. Після проведення необхідних процедур декларант має право зберігати її до кінця дії воєнного стану.
Щоб задекларувати вогнепальну зброю, необхідно зателефонувати на лінію 102 та повідомити про її наявність. Протягом доби після дзвінка потрібно з’явитися до підрозділу поліції зі зброєю у розрядженому стані.
Перші 1000 дітей Захисників і Захисниць України вже отримали сповіщення в застосунку Дія про можливість компенсації вартості навчання за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти. Для зарахування компенсації необхідно підтвердити участь у проєкті шляхом підтвердження сертифікату на компенсацію в застосунку Дія.
Компенсацію можуть отримати діти, які навчаються за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти та мають один із таких статусів:
Щодня ми витрачаємо гроші на електроенергію, навіть не замислюючись, що можемо суттєво зменшити ці витрати. Просте рішення — замінити звичайну лампу на енергоефективну — вже дозволяє зекономити до 1000 грн на рік. Але це лише один із багатьох способів зберегти ваші кошти.
Підвищена температура бойлера? Часто це не про комфорт, а про перевитрати. Налаштування водонагрівача на комфортні 55 °C замість звичних 70 °C не лише зменшить споживання електроенергії, а й допоможе заощадити до 1000 грн щороку. А якщо ви користуєтесь старою пральною машиною — саме час подумати про заміну: техніка класу енергоефективності «А» споживає вдвічі менше електроенергії, ніж пристрої з рейтингами D–G...
Потрібно мати договір оренди, подати заяву та вказати площу орендованої кімнати. Розмір субсидії розраховується індивідуально – залежно від доходу, складу родини й регіону.
Хто має право на виплату, які документи потрібні та як усе оформити – дивіться у відео.
Заступниця начальника Головного управління Пенсійного Фонду України у Житомирській області Світлана Антонюк на майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА розповіла про виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.
Вперше у цьому році запроваджено ЄВВ — форма єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень для здобуття ступеня доктора філософії або доктора мистецтва (зауважимо, що окрім ЄВВ, їм, як і вступникам до магістратури, також потрібно складати ЄВІ).
Реєстрація заяв на участь у ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 02 до 23 травня (додатковий період реєстрації – 16-17 червня). Реєстрацію осіб, які бажають взяти участь у єдиному вступному іспиті (ЄВІ), єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ), єдиному вступному випробуванні з методології наукових досліджень (ЄВВ) здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти.
З 14 травня в Україні розпочинається основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до 25 червня. Це важливий етап вступної кампанії для абітурієнтів, які прагнуть здобути вищу освіту на бакалаврському рівні (а для медичних спеціальностей — магістерському).
Усі учасники, які встигли зареєструватися до 3 квітня, отримають запрошення на НМТ до 7 травня. Запрошення з’являться в персональних кабінетах, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування. Важливо своєчасно перевірити кабінет, аби не пропустити ці ключові дані.
З міркувань безпеки інформація про пункти тестування не оприлюднюється публічно. Організатори закликають учасників утриматися від поширення адрес пунктів проведення тесту в соціальних мережах та інших відкритих джерелах.
Один із клієнтів державного “Ощадбанку” зіткнувся з неочікуваною ситуацією: на його заблокованій банківській картці виникла заборгованість. Як виявилося, борг нараховувався за платний сервіс SMS-інформування. Цей випадок викликав обговорення та спонукав представників банку надати роз’яснення щодо послуги та способів відмови від неї.
Борг за SMS-сповіщення: чому виникла заборгованість на заблокованій картці
Як розповів клієнт “Ощадбанку”, на його заблокованій картці з’явився борг у розмірі 15 гривень. Після звернень до онлайн-підтримки з’ясувалося, що ця сума була нарахована за послугу SMS-інформування, яка, за словами клієнта, була підключена йому автоматично при отриманні картки.
Найкращий варіант, де сховатися під час повітряної тривоги, - спеціально облаштоване укриття. Але якщо його немає поруч, не варто поспішати ховатися будь-де, бо деякі місця можуть становити загрозу.
Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), передає Укрінформ.
«Де ховатися під час обстрілу, щоб бути у безпеці? Краще перечекати: в обладнаному укритті. Їхнє розташування можна знайти у мобільному додатку «Дія», розділ «Незламність»; на підземній станції метрополітену; у підземному паркінгу або переході; зрештою – у канаві, траншеї чи вздовж високого бордюру, фундаменту, бо навіть невелике заглиблення зменшує ризик ураження», - йдеться у повідомленні.
39 років минає з дня, коли в Україні, на території Чорнобильської АЕС, сталася трагедія, яку науковці визначили як «аварію ядерного об’єкта найвищого рівня». За висновками спеціалістів, недосконалість конструкцій, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів й низка інших чинників призвела до людських смертей та до загрози життю і здоров’ю мільйонів громадян.
З нагоди Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу, Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, напередодні 39-х роковин трагедії на ЧАЕС у Бердичеві відбулося зібрання громадськості. До відзначення пам’ятної дати долучилися секретар міської ради Богдан Коляда, заступниця міського голови Олена Петрівська, 1-й заступник начальника Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, заступник голови районної ради Володимир Діхтяр, начальник професійного пожежного поста № 39, ліквідатор аварії на ЧАЕС Іван Осіпчук, керівництво районного управління ГУ ДСНС у Житомирській області.
У зв’язку з наближенням Поминальних днів прохання активізувати роботи з прибирання могил померлих родичів, аби надати змогу працівникам комунальних підприємств вчасно вивезти накопичене сміття з території кладовищ.
УВАГА! Повідомляємо, що 24.04.25 р, 25.04.25 р та 26.04.25 р до 14:00 в’їзд приватним транспортом на територію діючого кладовища за адресою: м. Бердичів, вул. Бистрицька, 116, буде заборонено у зв’язку з роботою на цвинтарі комунальної техніки.
Перепрошуємо за тимчасові незручності та дякуємо за розуміння.
Подія сталася на початку березня у районному центрі. Правоохоронці з’ясували, що між 18-річним обвинуваченим та 62-річним потерпілим на вулиці виник конфлікт. У результаті старший чоловік отримав травми тулуба та обличчя.
Слідчі Бердичівського райвідділу поліції розпочали кримінальне провадження та призначили низку експертиз, у тому числі щодо тяжкості завданих чоловікові тілесних ушкоджень.
31 березня на підставі зібраних доказів та свідчень слідчі поліції, під процесуальним керівництвом Бердичівської окружної прокуратури, вручили фігуранту обвинувальний акт. Йому інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України.
З 25 листопада 2024 року вступив у дію Закон України «Про декларування зброї». Повна назва Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.
Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.
Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, вам необхідно негайно їх задекларувати. Зробити це можна у підрозділах Національної поліції.
У соцмережах дедалі частіше з’являються скарги від клієнтів «ПриватБанку»: мовляв, користування карткою припинили, гроші не знімали, а банк усе одно стягує кошти. Як таке можливо? Секрет — у «неактивних рахунках».
Якщо ти не користуєшся своєю карткою понад 12 місяців поспіль (не поповнюєш, не знімаєш, не оплачуєш), банк визнає її неактивною. А далі – автоматично починає списувати по 20 грн щомісяця. І якщо нічого не робити — за рік «накапує» цілих 240 грн. Про це свідчить інформація на офіційному сайті банку.
Це прописано в офіційних тарифах банку. Комісія діє навіть тоді, коли рахунок практично порожній — списують «до останньої копійки».
Відтепер до електронної черги для відвідування Центрів обслуговування платників можна записатись онлайн на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі за посиланням: zir.tax.gov.ua/main/queue.
Також попередній запис на отримання послуг у ЦОП доступний через контакт-центр ДПС за телефоном 0800 501 007.
Плануйте візит заздалегідь — заощаджуйте свій час!
Державна податкова служба продовжує цифровізацію послуг для платників податків.
До уваги користувачів mail.gov.ua: з 1 квітня 2025 року поштовий сервіс припиняє роботу.
Це рішення прийняте за погодженням Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України та Міністерства цифрової трансформації України задля приведення в порядок діяльності відповідно до вимог чинного законодавства та оптимізації витрат.
З 1 березня 2025 року одержання електронних повідомлень у скриньках поштового сервісу mail.gov.ua буде неможливим.
З 1 квітня 2025 року поштовий сервіс mail.gov.ua припинить роботу.
Звертаємо увагу: припинення роботи поштового сервісу mail.gov.ua жодним чином не впливає на роботу користувачів в кабінеті Електронного суду. Вхід в Електронний кабінет можна створити за допомогою електронного цифрового підпису користувача.
Житомирська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» запрошує споживачів «блакитного палива» долучитись до Особистого кабінету «Газмережі», адже – це сучасний онлайн-сервіс, що дозволяє легко та швидко керувати послугами з розподілу газу.
Усе більше споживачів «блакитного палива» Житомирщини обирають цей зручний та функціональний ресурс, що значно розширює можливості для вирішення питань щодо розподілу. Наразі, уже близько 47 тисяч клієнтів є користувачами Особистого кабінету «Газмережі».
Реєстрація займає лише кілька хвилин, а доступ до широкого спектру інформації – 24/7. Щоб почати користуватися особистим кабінетом, необхідно зробити кілька простих кроків:
Вперше за всі роки більше пів сотні лебедів залишились зимувати на Річці Гнилоп’ять у селі Мирославка Бердичівського району. Місцеві жителі кажуть, що раніше бувало, що якась пара чи дві лебедів з якихось причин залишалися на зиму, але такої великої кількості ніколи не було. Можливо, зіграла роль дуже тепла погода восени та аномально теплий січень, завдяки чому річка довго не замерзала. До того ж ціле літо лебедів підгодовували місцеві жителі, і птиці до цього звикли. У цьому році у лебедів народилося набагато більше малюків, ніж у попередні роки. Вони вже підросли і майже нічим не відрізняються від дорослих, хіба що пір’ячко у деяких все ще має сірувате забарвлення. Все це місцеві жителі розповіли журналістці обласної газети “Субота”, яка приїхала у село 27 лютого. Нічна температура ще опускалася на п’ять градусів нижче нуля, а на річці була товста крига.