Щорічно, після зими, коли встановиться суха та тепла погода, до Служби порятунку починають надходити численні повідомлення про загорання минулорічної сухої рослинності.
Пам’ятай! Випалюєш сухостій – будь готовий заплатити тисячі гривень штрафу! Рятувальники складають адмінпротоколи на паліїв сухої рослинності.
Як повідомляє Головне управління ДСНС України у Житомирській області, нині працюють спеціальні рейдові групи, робота яких спрямована на притягнення винних за спалення сухої рослинності до відповідальності згідно із законом.
Рятувальники вкотре нагадують, що за випалювання сухостою передбачено адміністративну, а в окремих випадках і кримінальну відповідальність...
У 2022 році натуральну та грошову допомогу отримали близько 7000 жителів бердичівської громади. Про це інформує КУ “Центр надання соціальних послуг”. Із них понад 5000 становлять внутрішньо переміщені особи, 360 – особи, які опинилися у складних життєвих обставинах, 263 – родини з дітьми до 1 року, 198 – родини, які мають дітей з інвалідністю, 98 – багатодітні сім’ї, 74 – родини загиблих військовослужбовців.
Протягом року соціально вразливим категоріям населення видано понад 93 тонни продуктів харчування та засобів гігієни...
Перехід на літній час традиційно проходить в останню неділю березня.
Україна переводить годинники ще з часів УРСР. На початку 1990 років від сезонного переходу спробували відмовитися, але досі невдало.
Дослідження показують, що у перші місяці після переходу на літній час на 6% зростає кількість автомобільних аварій.
Україна у 2023 році переходить на літній час у ніч проти 26 березня — вставати доведеться на годину раніше. Цю систему хотіли скасувати кілька років тому: був навіть зареєстрований відповідний законопроєкт, але його розгляд заморозили. Аналогічну ідею розглядають у Євросоюзі: ухвалення ускладнене тим, що об’єднання охоплює три часові пояси...
Зазвичай, такі або схожі прохання надходять в особистих повідомленнях соцмереж або ж у поширених месенджерах. Рідні або друзі просять про позику або матеріальну допомогу, вказуючи на терміновість та непередбачувані обставини. Днями схожа ситуація трапилася й з 35-річною житомирянкою.
Жінка прочитала у месенджері повідомлення нібито від її сина з проханням про перерахунок коштів. Тож вона переказала 5 тисяч гривень на вказану ним банківську картку. Житомирянку не насторожило те, що рахунок був відкритий на чуже ім’я. До того ж за кілька хвилин він написав, що потрібна ще така ж сума, тож часу на роздуми не було. А наступного дня хлопець зателефонував матері та повідомив, що його акаунт «зламали» і йому стало відомо про фейкову розсилку прохань про матеріальну допомогу.
Нині поліцейські встановлюють причетних до цієї шахрайської оборудки.
Подати заяву на недоотриману пенсію за померлого пенсіонера можна як безпосередньо у сервісному центрі Пенсійного фонду України, так і дистанційно: через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1).
Подати заяву на недоотриману пенсію за померлого пенсіонера можна як безпосередньо у сервісному центрі Пенсійного фонду України, так і дистанційно: через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1)...
З 1 березня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України надає агровиробникам добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника. Проект здійснюється у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Приймаються заявки на отримання 1 тонни мінеральних добрив для підживлення зернових та олійних культур (Сульфат амонію ((NH4)2S04), Nitrogen 21%, Sulfur 24%). Заявку для отримання 1 тонни сульфату амонію можна подати у державному аграрному реєстрі (далі – ДАР) у розділі «Доступні програми» – «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника». Заявники можуть обрати один із трьох видів допомоги: мінеральні добрива для підживлення озимих культур або мінеральні добрива для основного та припосівного внесення на ярі культур або насіння соняшнику...
З 30 січня українці можуть безкоштовно обміняти 5 своїх старих лампочок розжарювання на стільки ж сучасних енергозберігаючих LED-елементів. Відповідну заявку на обмін можна оформити на порталі або у застосунку «Дія».
Студенти, які здобувають освіту на контрактній основі, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг. Законодавством встановлена можливість повернути частину податку з суми, сплаченої за кожний навчальний рік – це так звана «податкова знижка». Право на податкову знижку за навчання мають лише фізичні особи, які отримують офіційно зарплату та платять з неї податок на доходи. Про те як отримати податкову знижку на навчання розповіли у Координаційному центрі з надання безоплатної правової допомоги.
У весни багато прикмет, одна з них – поява первоцвітів. З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являютьсяці тендітні первістки оновленої землі. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Однак поступово наші ліси збіднюються на ці чудові створіння природи, і на сьогодні вже більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги.
Повідомляємо, що у весняний період триває торгівля ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна. Збирання цих видів рослин призводить до знищення популяцій. Реалізація червонокнижних видів рослин , а також конвалії звичайної відбувається на ринках та поза їх межами...
У застосунку Дія можна отримати електронне судове рішення з кваліфікованим електронним підписом суддів. Документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.
Судове рішення — це документ, у якому відображається результат судової справи. Наприклад, підтверджується факт розлучення пари.
«Продовжуємо цифровізувати судову систему в Україні. Уже рік у застосунку Дія доступні судові сповіщення — інформаційне повідомлення про судові засідання. Відтепер у кілька кліків ви можете отримати судове рішення просто у смартфоні. Раніше для цього необхідно було їхати до суду в спеціально відведений час, а потім стояти у чергах, щоб отримати документ. Тепер усе значно простіше. Кілька кліків — і документ у вас у смартфоні», — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров...
Dobre. Допоможе дізнатися інформацію про рідних з окупованих або небезпечних територій. Користувач створює базу контактів і передає їй свій статус. “Зелений” свідчить про безпеку для близької людини, “червоний” – навпаки. Завантажити застосунок можна на Android та iOS.
MineFree. Застосунок дозволяє уникати мін і попереджає про наближення до відомих вибухонебезпечних зон. У ньому також можна повідомити про виявлення підозрілих предметів. Доступний для Android та iOS...
28 лютого 2023 року Уряд прийняв постанову щодо внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників.
За оновленим порядком у сертифікації можуть узяти участь педагогічні працівники, які на момент реєстрації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Педагогічний працівник, який вже брав участь у сертифікації, але не отримав сертифіката, має право на повторне проходження не раніше ніж через рік.
Правом на проходження сертифікації за рахунок коштів державного бюджету педагогічний працівник може скористатися один раз на три роки...
Щодня ми їздимо на роботу, хтось доставляє продукти до магазину, вантажі експортуються за кордон та ввозяться на територію України. Транспортні сервіси є невід'ємною складовою життя кожного громадянина.
Якщо ваша діяльність пов'язана з логістикою, транспортуванням чи перевезенням пасажирів — зберігайте добірку корисних послуг на Гіді.
Посадова особа навчальної установи при отриманні інформації щодо його замінування зобов’язана:
– негайно повідомити територіальний орган Головного Управління Національної поліції (тел. 102, 0412 407 000), Управління СБ України в Житомирській області (тел. (0412) 47-21-52), Головного Управління надзвичайних ситуацій України в Житомирській області (тел. 0412 421 513)...
ДЕФІЦИТ потужності в енергосистемі відсутній вже 19 день поспіль і наразі не прогнозується. Зросла доступна потужність в енергосистемі, що підвищує її операційну безпеку та зменшує ризики виникнення дефіциту.
СПОЖИВАННЯ відповідає рівню робочого дня і стабільне протягом тижня. Споживання покривається українською генерацією та незначним імпортом.
ГЕНЕРАЦІЯ: в роботі всі види електростанцій енергосистеми. Інтенсивно працюють гідроелектростанції, які через водопілля мають багато ресурсів, а також сезонно – електростанції з відновлюваних джерел енергії...
На порталі Дія можна отримати витяг про місце проживання дитини. Раніше така довідка на порталі була доступна лише для дорослих.
Витяг про місце проживання — один із найпопулярніших документів, який необхідний для того, щоб влаштувати дитину до садочка чи школи. Тепер оформити витяг про місце проживання дитини можна за 1 хвилину на порталі Дія. Тож більше не доведеться носити паперовий документ із собою.
Крім того, кожен електронний витяг містить унікальний QR-код. Відсканувавши його, працівник держустанови зможе переконатися в дійсності документа та перевірити інформацію в реєстрах.
Щоб оформити витяг про місце проживання дитини, потрібно:..
Громадяни України можуть подати заявки (https://dmsu.gov.ua/news/dms/13813.html) на оформлення паспортних документів за кордоном. Відтепер відокремлені підрозділи ДП «Документ» працюють у Польщі, Словаччині, Чехії та Туреччині.
Тут українці можуть отримати такі послуги:
оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку із закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);..