На виконання пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами) та листа департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА № 831/02 від 12.02.2021 управління сім’ї та соціального захисту населення Бердичівської міської ради інформує про те, що станом на 15.03.2025 зареєстровано 9 заяв щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю згідно постанови КМУ № 309:..
У зв’язку з прогнозованим найближчими днями різким похолоданням відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Бердичівської міської ради повідомляє про очікувані погодні умови та вжиття заходів для забезпечення безпеки та комфорту населення.
За даними синоптиків, спостерігатиметься зниження температури повітря. Крім того, 14–18 березня стовпчики термометрів можуть опуститися: вночі пройде холодний фронт, який може принести зниження температури, штормовий вітер до 20 м/с і навіть мокрий сніг уночі. Фахівці прогнозують, що температура впаде до +2…+4°C уночі та +6…+8°C удень. Просимо мешканців врахувати цю інформацію при плануванні своїх справ.
6 березня розпочинається основний період реєстрації осіб, які мають намір узяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). І триватиме він до 3 квітня 2025 року.
Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу, який стане активним 6 березня о 00:01, створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО. Це можна зробити автоматично, скориставшись застосунком Дія, або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.
Після створення персонального кабінету виконати в ньому такі дії:
1) зазначити реєстраційні дані(контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов)...
Про це розповіла заступниця відповідального секретаря приймальної комісії Житомирського державного університету імені Івана Франка Катерина Яриновська.
Зокрема, йшлося про можливість опанувати польську мову та стати кваліфікованим затребуваним спеціалістом в обраній галузі у ЖДУ ім. І. Франка.
З метою розвитку співпраці та на засадах партнерства між Управлінням поліції охорони в Житомирській області та Бердичівською міською територіальною громадою підписано Меморандум про співпрацю. Документ спрямований на підвищення рівня публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини та громадянина, протидію злочинності на території бердичівської громади.
Підписантами Меморандуму виступили уповноважені особи, що репрезентують інтереси сторін, — Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та начальник Управління поліції охорони в Житомирській області Ігор Товкач.
В Україні у 2025 році зміни в механізмі нарахування пенсій торкнуться військовослужбовців. Зокрема, йдеться про запровадження "стелі" на максимальні виплати.
Це прописано у постанові уряду "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану".
Що зміниться у військових пенсіях у 2025 році:
Цьогоріч у системі пенсійного забезпечення бійців Збройних сил передбачаються зміни у вигляді:
Члени сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни можуть отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни у формі витягу, на підставі якого, вони матимуть право користуватися належними пільгами ветеранів війн до моменту їх звільнення з полону або визнання в судовому порядку безвісно відсутніми чи померлими.
У Мінветеранів надали роз’яснення щодо пенсійного забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільг на ЖКП та отримання витягу ЄДРВВ тощо.
Жителі багатоквартирних будинків Житомирської області отримують разову платіжку від Житомирської філії «Газмережі» за «Технічне обслуговування ВБСГ». Ця платіжка свідчить про те, що у будинку, де вони мешкають фахівці газорозподільної компанії провели технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.
Роботи передбачають огляд, обстеження, виявлення недоліків, які впливають на працездатність систем газопостачання.
«З березня 2024 року фахівці Житомирської філії «Газмережі» почали проводити технічне обслуговування мереж спільної власності багатоповерхових будинків у Житомирській області. За цей період уже перевірено 1 620 багатоповерхівок, з них 125 у поточному, 2025 році. В середньому фахівці локалізовують 10-15 витоків газу у кожному будинку, це свідчить про важливість та необхідність технічного обслуговування», – зазначає в.о. директора Житомирської філії «Газмережі» Олексій Рубський.
Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла, а наймодавці – компенсацію на покриття податків і військового збору, пов’язаних зі здачею житла в оренду. Як оформити допомогу та хто має на неї право – роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Хто має право на субсидію та компенсацію
Внутрішньо переміщені особи, які витрачають на оренду понад 20% середньомісячного сукупного доходу або мають дохід менший за 5840 грн на одну особу (2 прожиткові мінімуми).
Власники житлових приміщень, які передають такі приміщення для тимчасового проживання ВПО на визначений у договорі строк та плату.
У зимовий період держава прагне підтримати кожного, хто цього потребує. Передбачити вплив російської агресії на життя людей взимку неможливо. Одноразова виплата в розмірі 1000 гривень надаватиметься всім українцям, у тому числі і дітям, які перебувають на території України (за винятком тимчасово окупованих територій). Цими коштами можна сплатити комунальні, медичні, транспортні та інші послуги, придбати українські ліки та книги.
Громадяни, які не потребують фінансової допомоги від держави, можуть не подавати заявку або спрямувати отримані кошти на підтримку Збройних Сил України через благодійні фонди.
На сьогодні в Житомирській області з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» громадянами подано 213 заяв на отримання компенсації за зруйноване житло.
Комісіями сформовано 157 житлових сертифікатів на загальну суму 158,7 млн грн за знищене житло та прийнято рішення про виплату 13 грошових компенсацій на будівництво приватних житлових будинків на власних земельних ділянках на суму 13,4 млн грн, водночас надано 34 відмови у виплаті такої компенсації.
Решта заяв опрацьовуються комісіями або очікують обробки.
Як ВПО отримати компенсацію за знищене житло читайте у інфографіці.
Спочатку коробки з допомогою для українських воїнів планували розташувати в одній з кімнат міської ради. Коли побачили, що все привезене й принесене туди не вміститься, розташували у холі приміщення.
Чесно кажучи, вони не розраховували, що назбирається стільки всього, зізнаються представниці волонтерського осередку «Берегині Бердичева». Кілька днів тому волонтерки звернулися до виконавчого комітету Бердичівської міської ради з проханням посприяти у зборі допомоги для бійців 22-ї окремої механізованої бригади. Хлопці й дівчата потребували продуктів харчування, предметів особистої гігієни, теплих речей тощо.
Оформлюйте заявку на отримання «Зимової єПідтримки» у відділеннях Укрпошти!
Хто може звернутися:
– люди від 60 років, які не мають застосунку Дія й не отримують у нас пенсії чи соціальні виплати;
– недієздатні (повнолітні) люди — заявку подає опікун;
– люди з інвалідністю I та II груп, а також особи, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, що отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу через банки...
Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування.
Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка» – читайте нижче.
Державна програма «єПідтримка» була започаткована наприкінці 2021 року з метою підтримки українського бізнесу, який постраждав від пандемії COVID-19. На той момент в межах програми держава надавала українцям, які пройшли повний курс вакцинації, 1 000 грн. Ці кошти можна було витратити тільки на певні товари та послуги, підтримуючи українського виробника. Вони не потребували декларування.
В Україні триває інформаційна кампанія «Помічай зміни», покликана підвищити обізнаність населення про небезпеку мін та інших вибухонебезпечних предметів.
Кампанію реалізує BBC Media Action за технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Ініціатива є частиною Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.
Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни — 156 000 кв. км — потенційно забруднені мінами та несуть ризики для життя та здоровʼя громадян.
Про це розповіла начальник відділу з питань паспортизації, реєстрації та еміграції Управління ДМС у Житомирській області Інна Атаманчук.
Зокрема йшлося про нову вартість оформлення ID-картки, закордонного паспорта, а також посвідок на тимчасове та постійне проживання, яка запроваджена з 01 січня 20025 року.
З 25 листопада 2024 року набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який удосконалює порядок отримання, декларування та використання вогнепальної зброї.
Станом на 2 січня 2025 року до територіальних підрозділів поліції Житомирщини з даного приводу звернулися 37 громадян. У результаті задекларовано 38 одиниць вогнепальної зброї та понад дві тисячі боєприпасів.
Нагадаємо, що процедура декларування є простою та складається з кількох кроків: